Rolowane bramy garażowe – kompaktowe rozwiązanie

Rodzajów bram garażowych na rynku pozostaje bardzo wiele, więc każdy zainteresowany może wybrać coś dla siebie, co spełni jego wymagania i dopasuje się do całości garażu. Klienci mają różne wymagania – jedni stawiają na bezpieczeństwo i jakość wykonania, drudzy na funkcjonalność i minimalistyczną estetykę. Brama rolowana jest wspaniałym kompromisem dla obu stron, łączy w sobie wiele wygodnych alternatyw.

Czym są bramy rolowane?

Jednym z wygodniejszych i bardziej funkcjonalnych rodzajów bram jest brama rolowana, czasem spotykana pod nazwą roletowej. Są one wysokiej jakości w zakresie użytkowania, komfortowe. Zajmują zdecydowanie niewiele miejsca w garażu dzięki swojej budowie technologicznej. W standardzie posiadają otwarcie elektryczne, zabezpieczeniem na wypadek braku prądu będzie korbka do otwierania ręcznego. 

Wykonane najczęściej z aluminiowych profili, lameli, brama rolowana często posiada gumową uszczelkę na dolnej krawędzi, która zabezpieczy przerwę między bramą a ziemią i zapobiegnie przedostawaniu się wiatru. Również boczne krawędzie są zabezpieczane w taki sposób, aby zamknięta brama była szczelna. Zdecydowanie oszczędza to energię na ogrzanie pomieszczenia. Segmenty bramy również są ocieplane dla jeszcze większej termoizolacji. 

Brama zwija się w skrzynię, która może być umieszczona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, w miarę zapotrzebowania również w świetle otworu bramy ( w tym wypadku nie wychodzi ona poza granice muru, co może być rozsądnym rozwiązaniem w przypadku wysokich otworów). Skrzynie są najczęściej estetycznie wykonane i zabezpieczone przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami.

Dlaczego bramy rolowane zdobyły popularność?

Rolowane bramy garażowe są wyjątkowo wszechstronne w zastosowaniu. Nie wymagają dużo miejsca, są możliwe do montażu na niewielkich przestrzeniach, a przy tym nie zagracają pomieszczeń, gdyż cały mechanizm jest stosunkowo niewielki. Są bezpieczne w użytkowaniu, gdyż w żaden sposób nie ograniczają widoczności w momencie wyjeżdżania z garażu. W standardzie otwierane są za pomocą pilota, włącznika klawiszowego czy przełącznika kluczykowego.  Elementy konstrukcyjne wpływają na wysoki poziom izolacji cieplej oraz akustycznej. 

Na specjalne życzenie, często w różnych firmach specjalizujących się daną usługą, na bramach rolowanych tworzy się perforację, która tworzy wzór związany z tematem, który zwróci uwagę potencjalnego klienta. Dodatkowo można do nich dołączyć przeszklone elementy, które pozwolą na większy dostęp światła. Szyba w takich otworach wykonana jest z odpornego tworzywa sztucznego. Ważnym elementem mogą stać się również kratki wentylacyjne, dzięki którym wewnątrz nie zapanuje zaduch.  Innym elementem dodatkowym będzie zintegrowane z bramą światło, które zapali się w momencie jej otwierania.

Najważniejsze cechy bramy rolowanej

Bramy rolowane mogą być montowane w przypadku różnych otworów – prostokąty, łuki czy półkola wykańczające szczyty nie są żadnym problemem. Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania koloru, wzoru, powierzchni (mat czy błyszcząca). Popularnymi stają się te z motywem drewna, które wyglądają bardzo naturalnie. 

Brama tego typu jest bardzo trwała, wytrzymała, a jej cechy sprawdzone, mocowana jest wewnątrz lub na zewnątrz. Jest to idealny wybór w przypadku wysokich otworów na przykład w warsztatach samochodowych i halach produkcyjnych, ale równie dobrze sprawdzą się w domowych garażach. Należy mieć jednak na uwadze, że bramy te padają łupem włamywaczy nawet wtedy, gdy posiadają dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Jednakże dodatkowe wyposażenie znacznie zmniejsza szanse na kradzież i włam.  

Swego czasu było to dość drogie rozwiązanie. Obecnie jest ono znacznie tańsze, również zależne od dodatkowego wyposażenia. 

Czytaj także:

JAK WYBRAĆ BRAMĘ GARAŻOWĄ?

BRAMA GARAŻOWA ROLOWANA CZY SEGMENTOWA?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]