Rolety zewnętrzne

Od lat tworzymy zewnętrzne rolety okienne, które cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród osób zarządzających lokalami usługowymi i instytucjami, jak i wśród klientów prywatnych. Poznaj naszą bogatą ofertę rolet, które posłużą przez lata.

Rolety zewnętrzne od Domatus.pl

Tworzymy dwa rodzaje rolet zewnętrznych: naokienne i podtynkowe. Nasi pracownicy służą radą w doborze odpowiedniego rodzaju. Oprócz rolet okiennych, w ofercie mamy także rolety zewnętrzne balkonowe i rolety zewnętrzne tarasowe. Wszystkie tworzymy na wymiar – po wcześniejszym dokonaniu pomiarów przez naszego pracownika. Zamówione rolety błyskawicznie dostarczamy do Klienta i przeprowadzamy ich fachowy montaż.

Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

  • zapobieganie stratom ciepła – dzięki zastosowaniu wkładów termoizolacyjnych,
  • redukcja hałasu – nawet o 16 decybeli,
  • prywatność – unikniesz wścibskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów,
  • bezpieczeństwo – rolety utrudnią włamywaczom obserwację i dostanie się do domu, a także zapobiegną wybijaniu okien,
  • ochrona okien – warunki atmosferyczne nie będą w stanie negatywnie wpłynąć na stolarkę okienną,
  • zaciemnienie rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne umożliwiają regulowanie natężenia światła docierającego do pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne od Domatus.pl – jakość i bezpieczeństwo

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne to rolety o podwyższonej odporności na uszkodzenia i wyposażone w specjalne, blokujące wieszaki. Włamywacz najprawdopodobniej nie obierze sobie Twojego domu lub lokalu za cel, gdyż będzie miał świadomość jak wiele trudności i hałasu przysporzy otwarcie lub wyłamanie tego typu rolet. Można zintegrować je także z systemem alarmowym.

Wysoką jakość prezentują też inne oferowane przez nas rolety okienne zewnętrzne. Mechanizm ich składania jest niezawodny, a sam materiał, z którego są stworzone, nie blaknie ani nie ulega deformacji pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Rolety wewnętrzne a rolety zewnętrzne – rodzaje

Podczas gdy rolety montowane po wewnętrznej stronie okna zapewniają jedynie zaciemnienie i prywatność, rola tych montowanych na zewnątrz poszerzona jest o redukowanie hałasów, termoizolacyjność, ochronę okien i zwiększenie bezpieczeństwa.

Rolety zewnętrzne możemy podzielić na dwa rodzaje. Naokienne charakteryzują się tym, że ich skrzynka montowana jest bezpośrednio na okno. Można założyć je w dowolnym momencie, gdyż nie wymagają wcześniejszego odpowiedniego zaprojektowania architektury, czym różnią się od rolet zewnętrznych podtynkowych. Te montuje się w specjalnej wnęce w nadprożu, dzięki czemu są niewidoczne na elewacji.

Rolety elektryczne zewnętrzne – dla wymagających

Biorąc pod uwagę to, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne, można uznać je za rolety klasy premium. Za ceną idzie jednak wygoda i oszczędność czasu – tego typu rolety możemy bowiem opuszczać i podnosić jednym dotknięciem przycisku na pilocie.

Czym są rolety naokienne?

 
ROLETY NAOKIENNE  – to rolety zewnętrzne montowane bezpośrednio na ramie okna lub drzwi, systemy posiadają możliwość rewizji zarówno od czoła jaki i od dołu skrzynki.  Dzięki zastosowaniu wkładów termoizolacyjnych posiadają wysoką izolacyjność termiczną a prowadnice jak i skrzynki rolet mogą być oklejane folią ozdobną  z palety RENOLIT zapewniającą idealne zgranie z gamą kolorystyczną okien.
rolety naokienne 1
Rewizja czołowa
rolety naokienne 2
Rewizja z dołu

 

Czym są rolety natynkowe?

ROLETY NATYNKOWEsystem rolet zewnętrznych przeznaczony do stosowania z istniejących budynkach, roleta zwijana do kasety aluminiowej prostokątnej lub półokrągłej umieszczonej na ścianie lub ościeżnicy od strony zewnętrznej. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie niezależne od rodzaju stolarki. Kolorowe zestawienia skrzyń i pancerzy rolet tworzą atrakcyjny element fasady budynku.
rolety natynkowe 1
rolety natynkowe 2

 

Jakie rolety zewnętrzne mają najwyższą izolacyjność cieplną?

 
ROLETY INTEGRO –  spośród wszystkich konstrukcji rolet posiadają najlepszą izolacyjność cieplną nadproża w rejonie skrzynki rolety. Skrzynki rolet INTEGRO umieszczane są na zewnątrz w warstwie ocieplenia muru, ukryte pod elewacją. Klapa rewizyjna znajduje się w dolnej, poziomej ściance skrzynki rolety i jest praktycznie niewidoczna. Ten typ rolety zewnętrznej jest szczególnie przydatny w budynkach o wysokiej energooszczędności, oraz pasywnych.
rolety integro

Porady dotyczące wyboru rolet:

CHARAKTERYSTYKA I CECHY ROLET ZEWNĘTRZNYCH

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]