Okna PCV Gniezno

Zapotrzebowanie na okna i drzwi z PCV w mieście Gniezno wzrosło i nadal bardzo znacząco rośnie. Okna PCV od Domatus.pl są znane z oferowania wyjątkowo wydajnych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań wydajnościowych. Choć rośnie również montaż okien PCV w nowych budynkach w Gnieźnie, wzrost ten jest większy zwłaszcza w zakresie renowacji (wymiana starych okien na nowe).

Gniezno – okna plastikowe bez otwierania, okna otwierane, okna przesuwne

Wzrost używania PCV następuje w większym stopniu w miejscowościach tam, gdzie istnieje większa świadomość znaczenia dobrej izolacji dla oszczędności energii. Istnieje kilka powodów, dla których okna PCV są idealnym wyborem do Twojego domu. Okna PCV w Gnieźnie od Domatus.pl mają wiele zalet, są:

  • lekkie,
  • tanie,
  • i co najważniejsze trwałe.

Oczywiście, aby działały jak najdłużej, należy je regularnie serwisować. Niedawna renowacja, niewłaściwe użytkowanie lub brak wiedzy na temat podstawowej konserwacji okien może spowodować przebarwienia lub problemy z otwieraniem.

W Domatus.pl uzyskasz najlepszy serwis okien PCV. Masz również do wyboru okna PCV bez otwierania, okna otwierane i okna przesuwane.

Uszczelnianie okien PCV i ich regulacja – Gniezno – Domatus.pl

Aby zweryfikować poprawność działania okien, konieczne jest włożenie między skrzydło a ościeżnicę kartki papieru przy zamykaniu okna. Jeśli papier wychodzi bez problemów, warto pomyśleć o wymianie uszczelek. W przypadku nieszczelności zimą można samodzielnie wyregulować zawiasy, zwiększając docisk nawet o 2 mm.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku niewłaściwej regulacji możemy uszkodzić zawiasy, a nawet stłuc szybę. Złe manipulowanie kluczem imbusowym może z kolei nawet złamać zawiasy.

Jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie i nie czujesz się pewnie, nie wahaj się poprosić o pomoc specjalistycznego serwisu okien PCV, takiego jak ten oferowany przez Domatus.pl.

Okna plastikowe – dlaczego warto – Gniezno – najlepszy producent Domatus.pl

Jakie zalety mają okna PCV i dlaczego warto je wybrać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na to pytanie.

Rozwiązanie oszczędnościowe na cały rok

Zarówno latem, jak i zimą okna PCV to oszczędnościowa inwestycja. Zarówno wtedy, gdy potrzebujemy włączyć klimatyzację, jak i wtedy, gdy potrzebujemy ogrzewania, okna PCV pomagają nam oszczędzać energię. Okna PCV charakteryzują się wyjątkową izolacyjnością cieplną, znacznie zmniejszając straty ciepła zimą i zyski ciepła w domu latem.

W rezultacie rachunki za energię są znacznie obniżone. Zużycie energii na ogrzewanie lub klimatyzację jest znacznie niższe, ponieważ dom jest dobrze ocieplony i izolowany.

Okna PCV zwracają się w krótkim czasie

Koszt jest jednym z głównych czynników, jeśli chodzi o wymianę okien. Okna PCV gwarantują najszybszy zwrot z inwestycji w stosunku do wydanych pieniędzy. PVC jest znacznie tańsze niż okna drewniane (również znacznie bardziej izolujące), a także tańsze niż większość serii okien aluminiowych.

Aby spróbować zbliżyć się do izolacyjności oferowanej przez okna PCV, okna aluminiowe muszą przejść na systemy przekładek termicznych i nawet w tym przypadku nie zbliżają się do parametrów izolacyjnych PCV czy drewna.

Producent okien PCV Gniezno

Okna PCV są niezmienne w czasie. Nie gniją, nie rdzewieją ani nie zmieniają koloru. PVC jest naturalnie nieprzepuszczalny dla wilgoci i innych zanieczyszczeń atmosferycznych (takich jak kwasy lub słone środowisko). Drzwi i okna PCV nie wymagają dalszej konserwacji, ponieważ długo zachowują swój blask.

Wybierz okna PCV w mieście Gniezno od producenta Domatus.pl!

Jak pielęgnować okna PCV?

W codziennej pielęgnacji okien PCV warto pamiętać o doborze odpowiednich środków czyszczących. Niedopuszczalne jest stosowanie środków ściernych lub rozpuszczających, które niszczą ramę i jednocześnie powodują żółknięcie i ścieranie lakieru. W przypadku delikatniejszych plam najlepiej sprawdzają się łagodne produkty gospodarstwa domowego.

Większe plamy usuwamy wyłącznie specjalistycznymi środkami do pielęgnacji PVC (skontaktuj się z naszym serwisem po więcej informacji). Sporadyczne czyszczenie mydłem i wodą jest wystarczające.

Domatus.pl okna Gniezno – montaż, wymiana i serwis zapytaj o cennik

Okna PCV są mocne i bezpieczne. Są niezwykle trudne do złamania lub uszkodzenia. Dzięki technologii wykonania, metalowym wzmocnieniom wewnątrz profili oraz akcesoriom zabezpieczającym, stają się idealnym rozwiązaniem zabezpieczającym przed włamaniem do domu. Oczywiście istnieją dodatkowe systemy zabezpieczeń, które dodatkowo poprawiają podstawowe zabezpieczenia okien PCV.

Jeśli chcesz mieć okna PCV w Gnieźnie skorzystaj z Domatus.plmontaż, serwis i wymiana okien na najwyższym poziomie!