Okna PCV Rawicz

Okna PCV stanowią obecnie ponad 60% rynku. Swój sukces zawdzięczają w szczególności właściwościom izolacyjnym i niskim kosztom. Okna PCV nadają się zarówno do nowego budownictwa w mieście Rawicz, jak i do renowacji oraz występują w wielu modelach i kolorach, aby dostosować się do każdego stylu domu.

PVC (lub polichlorek winylu) to materiał, z którym bardzo łatwo się pracuje. Dlatego z PCV można wykonać prawie każdy kształt okna. Mogą być standardowe lub wykonane na zamówienie.

Wejdź na stronę Domatus.pl i sprawdź jak mogą wyglądać Twoje plastikowe okna PCV na wymiar! Poznaj też cennik okien PCV i sprawdź usługi montażu, wymiany, konserwacji i serwisu w mieście Rawicz.

Okna Rawicz – plastikowe PCV – najlepsze rozwiązanie

Mnogość rodzajów otwierania okien PCV to duża zaleta. Okno PCV z francuskim otworem to najczęściej spotykany model okna, składający się z jednego lub dwóch skrzydeł otwieranych do wnętrza domu. Okna te mają najczęściej prostokątny kształt.

Okno mieszkowe PCV – ten typ okna otwiera się tylko częściowo i to nie w osi pionowej, ale poziomej, obracając się, pozostawiając „pęknięcie” – rozwarcie – w górnej części okna. Okno mieszkowe jest bardziej przeznaczone do pomieszczeń, które nie muszą być regularnie wietrzone.

Można je również zamontować w przypadku braku miejsca na otwarcie dwóch skrzydeł jak w przypadku tradycyjnych okien.

Okno uchylno-obrotowe PCV daje dwie możliwości. Pierwszą, która polega na otwieraniu w taki sam sposób, jak klasyczne otwieranie, oraz drugą, która daje możliwość odchylenia pojedynczego skrzydła do wewnątrz, co pozwala na ingerencję przynajmniej w przestrzeń wewnętrzną.

Okno przesuwne PCV – doskonale nadaje się do wykuszy lub werandy. Ta stolarka jest otwierana przez nasunięcie jednego skrzydła na drugie.

Duży wybór kształtowników okien PCV

Okna PCV mogą mieć bardzo różne kształty. Najczęściej spotykane są kwadratowe lub prostokątne, ale można zlecić wykonanie takich okien PCV jak:

  • okrągłe,
  • w kształcie półksiężyca,
  • trójkąta,
  • różnych typów i figur geometrycznych.

Drzwi tarasowe z PCV stały się również wielkim klasykiem w dzisiejszych domach. W Domatus.pl też możesz je zamówić!

Szeroki wybór przeszkleń

Okna PCV są kompatybilne z dużą liczbą rodzajów oszklenia, od dwu- do trzykomorowych, a nawet ze wzmocnioną izolacją czy antywłamaniowym zabezpieczeniem.

Sprzedaż okien PCV Rawicz – okna plastikowe prosto od producenta

Decydując się na okna PCV, masz pewność, że zainstalujesz okna, które będą służyły przez lata przy niższych kosztach w porównaniu z innymi materiałami. Dlatego warto kupić okna PCV w mieście Rawicz od sprawdzonego producenta, jakim jest Domatus.pl.

Pod względem konserwacji PCV nie wymaga specjalnego traktowania. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć okno wilgotną gąbką lub szmatką. Materiał ten jest odporny na gnicie i bardzo odporny na promienie słoneczne, na które okna są bardzo narażone. Oknom PCV niestraszne są również mrozy, upały i wilgoć. Są również szczególnie polecane do domów nad morzem, bardzo narażonych na korozję solną.

Zaletą okna PCV jest bardzo dobra izolacyjność termiczna i akustyczna!

Okno PCV bardzo łatwo wpasowuje się w istniejącą konstrukcję, nie wymagając dużego nakładu pracy. Możliwe jest nawet przymocowanie ramy PCV nowego okna do ramy starego okna drewnianego.

Oprócz swoich walorów wytrzymałościowych i izolacyjnych, między innymi, okna PCV są dostępne w wielu kolorach, które dopasowują się do każdego stylu domu, od najbardziej klasycznego po najbardziej designerski.

Wady okien PCV – czy je mają?

W porównaniu z zaletami, wady okien PCV są marginalne. Najczęściej problemem jest to, że nie są wystarczająco estetyczne dla niektórych osób, które nie chcą ich integrować ze starym domem, nawet jeśli w ostatnich latach poczyniono duże postępy. To prawda, że nie mają na przykład autentyczności drewnianych okien.

Należy również zauważyć, że PCV nie dopasowuje się dobrze do okien wielkoformatowych.

Okna plastikowe – PCV na wymiar / na zamówienie w mieście Rawicz

Okna PCV ugruntowały swoją pozycję na rynku polskim jako pierwszy wybór, zarówno w budownictwie, jak i renowacji. PVC, lekki i nowoczesny materiał, ma wiele zalet, które silnie rezonują z jednostkami. Okno PCV jest często doceniane przez profesjonalistów podczas renowacji stolarki okiennej za swoje właściwości izolacyjne oraz doskonały stosunek jakości do ceny.

Wybierz plastikowe okna PCV z Rawicza od producenta Domatus.pl

Okna PCV stanowią każdego roku około 60% rynku. Wygrywają, jeśli chodzi o rynek nowych, jak i używanych okien. Jednym z pierwszych powodów wymiany okien na okna PCV jest cena ich cena.

Średnia cena okna PCV jest niższa niż okna aluminiowego czy drewnianego, przy doskonałych właściwościach technicznych. W ten sposób okno PCV może pasować do wszystkich budżetów. To rozwiązanie zarówno niedrogie, jak i pełne zdrowego rozsądku.