Okna PCV Poznań

Jakie są zalety PVC? Dlaczego warto wybrać okno PCV Poznań od Domatus.pl?

W przypadku okien i ogólnie stolarki okiennej jest to materiał, który umożliwia tworzenie estetycznych i ekonomicznych okien, przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu ekologicznego i zmniejszeniu zużycia energii.

Okna Poznań- postaw na sprawdzonego producenta Domatus.pl

Okna wszystkich kształtów i rozmiarów – producent okien PCV Poznań!

PVC umożliwia wykonanie stolarki okiennej na wymiar. Możemy wykonać dla Ciebie najróżniejsze okna:

 • okna do domu,
 • okna na wymiar,
 • okno łukowe (zaokrąglone),
 • francuskie okno,
 • przesuwne okno wykuszowe,
 • okna trójkątne,
 • okna trapezowe i inne.

Fabryka okien Poznań dzięki zastosowaniu kolorowych folii do laminowania lub kolorowemu materiałowi bazowemu w swojej ofercie ma różne odcienie i kolory okien. Umożliwia Ci to wybranie okien takich, jakie będą pasować do Twojego wnętrza i frontu budynku.

Sprawdź u nas – producent okien PCV Poznań – różne odcienie do produkcji spersonalizowanych okien, które pasują do wszystkich rodzajów dekoracji i wnętrz. W tym również w dużych rozmiarach!

Okna PCV i PVC Poznań – dlaczego warto wybrać Domatus.pl

Dometus.pl oferuje ekskluzywne i niezwykle jakościowe wykończenia, które zmienia „zwykłe” okno w prawdziwe dzieło sztuki.

Oczywiście nadal istnieje wiele możliwości personalizacji poprzez rodzaj otworów, projekt linii, liczbę skrzydeł, uchwyty, zasuwnice, zawiasy, przeszklenia itp. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i rozmowy z naszymi konsultantami w celu wybrania najlepszych dla siebie rozwiązań! Dzięki nam możesz mieć wygodny i mniej energochłonny dom!

Okna PCV należą do najbardziej izolujących na rynku

Rzeczywiście, najwięcej najbardziej izolujących okien w Polsce jest wykonanych z PVC. Niezależnie od tego, czy chodzi o wybór dobrej izolacji termicznej, czy zapewnienie skutecznej izolacji akustycznej – PVC pozostaje najlepszą opcją.

Ten naturalnie izolujący materiał zapewnia komfort mieszkania i jego mieszkańców o każdej porze roku.

Okna plastikowe Poznań – postaw na sprawdzone rozwiązania!

PVC to zrównoważony wybór. Żywotność okna PCV szacowana jest na 30 lat. Jest to norma powszechnie stosowana przez specjalistów do pomiaru parametrów użytkowych okien po latach użytkowania i zapewnienia ich trwałości. Niemniej jednak okna mogą pozostać sprawne, nawet po „przeżyciu” 30-stki!

Przyjmuje się zatem, że żywotność okien PCV wynosi od 30 do 50 lat.

Dodatkowo materiał PVC wymaga niewielkiej konserwacji, co czyni takie okna atrakcyjniejsze.

Montaż, wymiana i serwis okien na obszarze Poznania i okolic

W przeciwieństwie do drewna, które czasami wymaga konserwacji i napraw, aby zachować idealny stan, PVC, podobnie jak aluminium, wymaga niewielkiej konserwacji. Montaż i serwis okien PCV jest zatem bardzo prosty.

PVC można myć w wodzie z mydłem za pomocą miękkiej szmatki. W przypadku uporczywych plam koniecznie należy zapoznać się z książeczką konserwacji przekazaną przez instalatora, która musi zawierać informację o czyszczeniu powierzchni.

Przede wszystkim nie nakładaj produktów ściernych na okna PCV bez uprzedniego zapytania fachowca, czy jest to zgodne z powłoką. W przeciwnym razie możesz spowodować uszkodzenie stolarki.

Jeśli potrzebujesz usług montażu, serwisu lub wymiany okien PCV zapraszamy do skontaktowania się z firmą Domatus.pl producent okien z Poznania!

Dlaczego warto zainwestować w okna PCV?

 • PCV jest mocne!
 • Wytrzymuje duże obciążenia oszklenia.
 • Jest odporne na uszkodzenia, takie jak zarysowania.
 • PVC jest materiałem ognioodpornym – nie pali się.

PVC jest również bardzo ognioodporne. Wbrew powszechnemu przekonaniu jest to materiał, który nie przenosi ognia, nie pali się i nie wydziela płonących kropel. Okna przed wprowadzeniem na rynek są testowane w warunkach pożarowych!

W Domatus.pl przed stworzeniem systemu stolarki okiennej poddajemy wszystkie nasze okna próbom ogniowym! Rzeczywiście, przepisy nakładają na producentów obowiązek wprowadzania na rynek stolarki, która ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia. Nasza stolarka musi więc spełniać rygorystyczne normy. W ten sposób są one testowane w laboratorium i klasyfikowane zgodnie z ich zachowaniem w ogniu, reakcją i odpornością na ogień. Ponadto PVC jest trudnopalny, do spalania potrzebuje o 150°C więcej niż drewno.