Żaluzje fasadowe

Duże przeszklenia elewacyjne wymagają czegoś w rodzaju zasłony przed światłem słonecznym i wścibskimi spojrzeniami. Najlepiej w tej roli sprawdzają się żaluzje fasadowe. Poznaj naszą ofertę i wybierz najodpowiedniejsze dla siebie.

Żaluzje fasadowe w ofercie Domatus.pl

Od lat jesteśmy producentem żaluzji fasadowych. Tworzymy zarówno podtynkowe jak i natynkowe żaluzje fasadowe, które cechuje elegancja i najwyższa jakość. Rozbudowana oferta ułatwia dobranie modeli o kolorystyce, która doskonale komponuje się z kolorem stolarki okiennej czy parapetów. Gwarantujemy kompleksową obsługę, która obejmuje fachowe doradztwo, dokonanie pomiarów, stworzenie żaluzji pod konkretne zamówienie, błyskawiczną dostawę i montaż na miejscu u Klienta.

Najważniejsze zalety żaluzji fasadowych

  • lekka konstrukcja – podciągnięcie żaluzji nie wymaga użycia dużej siły,
  • izolacja termiczna – ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń i utratą ciepła, a co za tym idzie – zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzację,
  • izolacja akustyczna – opuszczone żaluzje częściowo tłumią hałasy dobiegające z ulicy,
  • prywatność – możesz poczuć się swobodniej,
  • dobra regulacja światła – żaluzje umożliwiają precyzyjniejszą regulację  zaciemnienia, niż rolety,
  • estetykażaluzje fasadowe na elewacji prezentują się bardzo efektownie.

Żaluzje fasadowe natynkowe – prostota i elegancja

Żaluzje służą do osłaniania okien od dawna. To prosta alternatywa dla zasłon, firanek czy rolet, która doskonale sprawdza się w swojej roli, a jej przewagą jest to, że umożliwia płynną regulację natężenia światła docierającego do pomieszczenia. Żaluzje fasadowe zewnętrzne, w porównaniu do wewnętrznych, mają tę zaletę, że dzięki nim elewacja budynku nabiera jeszcze większej elegancji i nowoczesności.

Najpopularniejsze rodzaje żaluzji fasadowych

Wśród rodzajów żaluzji fasadowych wymienia się głównie natynkowe i podtynkowe. W przypadku pierwszych kaseta umieszczona jest w widocznym miejscu na elewacji, natomiast w przypadku drugich – ukryta we wnęce w nadprożu. Można wyróżnić też żaluzje fasadowe skośne, które idealnie nadadzą się do okna na poddaszu czy też żaluzje fasadowe przesuwne. Przemieszczanie ich wzdłuż elewacji może zapewniać większą wygodę, ale też stanowić ciekawą ozdobę fasady.

Dlaczego warto zastosować żaluzje fasadowe?

Stojąc przed wyborem pomiędzy roletami a żaluzjami, warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Jeśli zależy nam na ochronie przed włamywaczami czy chuliganami, lepiej postawić na rolety, jeśli na dobrej regulacji światła – na żaluzje fasadowe. Opinie ich użytkowników zwykle mówią o niebywałej wygodzie użytkowania i niebanalnym wzbogaceniu estetyki elewacji. Wbrew pozorom, utrzymanie żaluzji zewnętrznych w czystości nie sprawia większego problemu.
Żaluzje fasadowe są coraz częściej stosowanym elementem wyposażenia. Ich podstawową funkcją jest regulowanie dopływu promieniowania słonecznego, oraz możliwość stworzenia zasłony przed niepożądanym zaglądaniem do wnętrza budynku.

Żaluzje fasadowe Poznań

Ograniczanie dopływu ciepła i światła słonecznego stało się bardzo istotne w przypadku budownictwa energooszczędnego i pasywnego, gdzie główne, duże przeszklenia usytuowane są na południowej elewacji oraz w przypadku bardzo modnych obecnie „szklanych” biurowców. Zastosowanie rozwiązania takiego jak żaluzje fasadowe znacznie obniża koszty klimatyzacji budynku i zdecydowanie poprawia komfort użytkownikom obiektu. Standardem jest zastosowanie sterowania i napędu elektrycznego żaluzji fasadowych, co umożliwia ich włączenie w systemy „inteligentnego domu”. Żaluzje fasadowe idealnie prezentują się z odpowiednio dobranymi parapetami.

Sprawdź naszą ofertę żaluzji fasadowych

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem żaluzji fasadowych, zachęcamy do naszego biura sprzedaży w Poznaniu przy ul. Żmigrodzka. Nasze żaluzje fasadowe to doskonały wybór!

żaluzje fasadowe Poznań

Porady dotyczące żaluzji fasadowych:

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY ŻALUZJI FASADOWYCH

ŻALUZJE FASADOWE DO OKIEN PCV

ŻALUZJE FASADOWE CZY ROLETY ZEWNĘTRZNE? WSPÓŁCZESNE RODZAJE OCHRONY OKIEN

JAKĄ ROLĘ ODGRYWAJĄ ŻALUZJE FASADOWE?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]