Najważniejsze zalety żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe to rodzaj osłony okna, montowanej na zewnątrz budynku. Konstrukcja składa się z poziomo ułożonych, ruchomych piór zwanych lamelami. Lamele występują w różnych szerokościach i wykonane są z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego bez problemu można znaleźć takie, pasujące do ram okiennych. Lamele poruszają się na prowadnicach linkowych lub listwowych, które stanowią jednocześnie usztywnienie konstrukcji.

Mechanizm działania żaluzji niewiele różni się od działania klasycznych żaluzji wewnętrznych, które od lat stosowane były w domach. W przypadku dużych okien nie jest jednak możliwe mechaniczne sterowanie lamelami. Całość wyposażona jest więc w napęd i sterowana automatycznie. Same lamele wykonane są najczęściej z aluminium, chociaż występują także pióra z tworzywa sztucznego. Najbardziej popularne są te o przekroju w kształcie litery C. Żaluzje fasadowe chronią wnętrze domu przed nadmiernym nagrzaniem ale także przed późniejszymi stratami ciepła, tworząc dodatkową warstwę izolacyjną za oknem. Żaluzje zapewniają również prywatność, co jest konieczne w przypadku dużych przeszkleń, które z reguły nie są dziś zasłaniane firanami.

Zalety żaluzji fasadowych w budownictwie

Żaluzje fasadowe to nowoczesne rozwiązanie, które idealnie pasuje do budynków utrzymanych w tej stylistyce. Nadają elewacji lekkości, charakteru i niewątpliwie stanowią jej efektowne urozmaicenie. Właściwości żaluzji fasadowych świadczą o korzyściach płynących z ich posiadania. Przede wszystkim klienci cenią sobie możliwość płynnego regulowania nasłonecznienia w domu, czego nie dają rolety zewnętrzne. W tym przypadku możliwe jest tylko częściowe lub całkowite zasłonięcie okna. Żaluzje pozwalają dowolnie zmieniać ustawienie lameli, regulując przy tym stopień zasłonięcia okna.

Ponadto jest to konstrukcja lekka, stosunkowo łatwa w montażu i ewentualnych naprawach co jest dodatkowym atutem w przypadku osłon montowanych na wysokościach. Odporność na czynniki atmosferyczne sprawia, że inwestycja w żaluzje fasadowe jest jak najbardziej opłacalna a produkt ten długo utrzymuje swój pierwotny wygląd i właściwości. Dodatkową zaletą żaluzji fasadowych jest możliwość ich współpracy z systemem automatyki pogodowej. Automatyczna praca żaluzji zsynchronizowana z sygnałem z czujników wiatrowych i słonecznych znacznie podwyższa komfort użytkowania a jednocześnie stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla żaluzji, które nie będą narażone chociażby na silne porywy wiatru.

Kiedy warto wybrać żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe są idealnym rozwiązaniem do domów pasywnych, w których okna są bardzo duże i często rozmieszczone również na piętrze budynku. Wielkogabarytowe przeszklenia wymagają solidnej ale i lekkiej osłony a takie są właśnie żaluzje. W przypadku domów pasywnych sprawdzą się idealnie jako ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w sezonie letnim. Płynny zakres regulacji poziomu zaciemnienia pomaga dostosować ilość promieni słonecznych dostających się do wnętrza do indywidualnych potrzeb, czego nie oferują tradycyjne rolety zewnętrzne.

Czytaj także:

ŻALUZJE FASADOWE DO OKIEN PCV

ŻALUZJE FASADOWE CZY ROLETY ZEWNĘTRZNE? WSPÓŁCZESNE RODZAJE OCHRONY OKIEN

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]