Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne? Współczesne rodzaje ochrony okien

Na rynku istnieje wiele rozwiązań dotyczących ochrony przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak słońce czy śnieg. Cześć z nich dodatkowo spełnia rolę antywłamaniową. Przyjrzyjmy się ich najpopularniejszym rodzajom dostępnym na polskim rynku. Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne – jaki rodzaj ochrony okien wybrać?

Rolety zewnętrzne

rolety integroRolety zewnętrzne posiadają jedną zasadniczą funkcję – mają skutecznie zabezpieczyć pomieszczenie przed nagrzaniem w skutek dostania się do wnętrza zbyt dużej ilości promieni słonecznych. Specjalny materiał termoizolacyjny rolet zewnętrznych zatrzymuje promieniowanie słoneczne i sprawia, że w środku budynku podczas lata panuje przyjemna temperatura. Dodatkową zaletą rolet zewnętrznych jest ich analogiczne działanie podczas zimowych chłodów. Warstwa izolacyjna na oknie skuteczniej zabezpiecza wnętrze.

Rolety zewnętrzne są rozwiązaniem popularnym przez co bardzo często wybieranym zarówno przez deweloperów jak i klientów indywidualnych. Nie mniej z estetycznego punktu widzenia nie są zbyt atrakcyjne.

Ze względu na konstrukcję rolety zewnętrzne pełnią dodatkową funkcję antywłamaniową.

Żaluzje fasadowe Poznań

Żaluzje fasadowe spełniają podobną funkcję co rolety zewnętrzne -ich głównym zadaniem jest ochrona pomieszczeń budynku przed nadmiernym nagrzewaniem.

Żaluzje fasadowe najwięcej zyskują ze względu na wysoką estetykę wykonania. W przyjemny dla oka sposób wkomponują się w architekturę budynku, przez co są wybierane przez świadomych konsumentów, ceniących sobie estetykę wykończenia. Chronią prywatność domowników w elegancki i nietuzinkowy sposób. Nadają budynkowi nowoczesny, ciekawy wizualnie wygląd. Dzięki wyjątkowemu designowi i konstrukcji pozwalają na „zabawę” światłem i szeroką gamę modyfikacji promieni wpadających do pomieszczenia.

Ten rodzaj regulowanych żaluzji słonecznych można dodatkowy wyposażyć w napęd elektryczny.

Czytaj także:

Charakterystyka i cechy rolet zewnętrznych

Jaką rolę odgrywają żaluzje fasadowe?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]