Rolety zewnętrzne Środa Wielkopolska

Do niedawna rolety zewnętrzne były projektowane wyłącznie jako ochrona i zabezpieczenie sklepów i firm przed kradzieżą. Jednak dziś, rolety zewnętrzne, które możesz zamówić z montażem w mieście Środa Wlkp od Domatus.pl mogą uatrakcyjnić Twój dom i ochronić go również przed przegrzaniem czy innymi warunkami atmosferycznymi.

Rolety zewnętrzne (w tym także mogą zwierać funkcje antywłamaniowe) są obecnie coraz częściej stosowane jako ochrona przed przegrzaniem przeszklonych pomieszczeń w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym i wspólnotowym, a także są idealnym rozwiązaniem dla okien dachowych.

Domatus.pl oferuje różne rolety zewnętrzne do okien w mieście Środa Wielkopolska. W naszej ofercie mamy także inne produkty – sprawdź i wyposaż dom u jednego producenta. Roleta montowana na oknach elewacyjnych dzięki swoim licznym zaletom znacząco podnosi komfort mieszkania w budynkach podczas upalnych dni.

Rolety Środa Wielkopolska – ochrona przed przegrzewaniem i czynnikami atmosferycznymi – polski producent Domatus.pl

Rolety montowane są na zewnątrz okien i do tego skutecznie chronią przed przegrzaniem spowodowanym promieniowaniem słonecznym. Mogą ochronić także przed:

  • wiatrem,
  • deszczem,
  • śniegiem,
  • izolują od ciepła i zimna,
  • antywłamaniowe rolety zewnętrzne zabezpieczą Twój dom przed kradzieżą.

Rolety zewnętrzne są 8 razy skuteczniejsze niż zwykłe firany czy rolety wewnętrzne, które zwykle zatrzymują najsilniejsze promienie słoneczne. Rolety zewnętrzne pochłaniają promienie jeszcze przed szybą, odrzucając ciepło na zewnątrz, chroniąc w ten sposób wnętrze pomieszczenia przed przegrzaniem. A to w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C.

Rolety zewnętrzne Środa Wielkopolska – montaż, naprawa, serwis i wymiana – polski producent Domatus.pl

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne w mieście Środa Wlkp? Poniżej znajdziesz kilka przykładów.

Markizy zewnętrzne to 8 razy skuteczniejsza ochrona przed nagrzaniem niż rolety wewnętrzne zaciemniające.

Okno bez zasłony

Promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia przez szybę i wytwarzają ciepło, przez co pokój znacznie się nagrzewa.

Okno z zasłoną wewnętrzną

Promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia przez szybę i są pochłaniane przez zasłonę wewnętrzną. Zasłona się nagrzewa, ciepło nie ucieka, ponieważ szyba je zatrzymuje. Zamiast chronić przed ciepłem, zasłona nagrzewa się i oddaje ciepło do pomieszczenia, prowadząc do niepożądanego przegrzania w bardzo upalne dni.

Okno z zasłoną / roletą zewnętrzną

Okno osłonięte roletą zewnętrzną nie przepuszcza promieni słonecznych do pomieszczenia. Większość promieni jest już pochłaniana przed szkłem, nawet nie docierając do okna, podczas gdy ciepło jest odbijane na zewnątrz, a nie do wewnątrz. W ten sposób roleta zewnętrzna chroni pomieszczenia przed przegrzaniem w bardzo upalne i słoneczne dni.

Rolety zewnętrzne w mieście Środa Wielkopolska – kiedy i dlaczego je wybrać?

Rolety zewnętrzne to bardzo ważny element budynku. Choć czasami są zatarte i nieużywane.

Postaramy się rzucić światło na te produkty, ich cechy charakterystyczne i ważne rzeczy oraz dlaczego warto ich używać.

Co to są rolety zewnętrzne?

Zanim zaczniemy mówić o powodach, dla których warto montować rolety, należy jasno i precyzyjnie zrozumieć, czym one są. Jakie są ich cechy i najważniejsze elementy oraz ich funkcjonalność.

Rolety zewnętrzne to właśnie elementy lub systemy opraw, które nakłada się na ramy, okna i przeszklenia w zależności od wybranego budynku, a których głównym zadaniem jest tłumienie światła słonecznego, ochrona przed innymi czynnikami pogodowymi oraz ochrona antywłamaniowa.

Naprawa rolet zewnętrznych Środa Wielkopolska – polski producent Domatus.pl

Domatus.pl ma w swoich usługach naprawę, serwis, montaż i wymianę rolet zewnętrznych – Środa Wielkopolska i okolice. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych fachowców – zadzwoń do nas lub napisz e-maila. 

Z jakich jeszcze powodów warto zamontować rolety? Rolety zewnętrzne – Środa Wielkopolska – montaż, serwis, naprawa, wymiana – Domatus.pl

Oprócz wspomnianej wcześniej głównej funkcji, żaluzje posiadają różne cechy, które znacznie poprawiają jakość i bezpieczeństwo budynku, na którym są stosowane. W rzeczywistości te elementy wyposażenia pełnią rolę taką jak:

  • izolacja termiczna – możliwe jest zmniejszenie ilości światła słonecznego,
  • izolacyjność akustyczna – izolująca część zewnętrzną i wewnętrzną od otoczenia,
  • ochrona przed zjawiskami atmosferycznymi,
  • zabezpieczenia przed złymi intencjami (kradzieżą, zniszczeniem mienia), jako posiadające pewną solidność i grubość, dzięki jakości materiałów pełnią również funkcję antywłamaniową.

Rolety to zewnętrzne systemy zacieniające, wykonane przez elastyczne połączenie ze sobą wielu listew, które przesuwają się pionowo, ręcznie lub z napędem.

Ich głównym zadaniem jest tłumienie przenikania światła i ciepła oraz zapewnienie bezpieczeństwa w domu.

W Domatus.pl możesz zamówić rolety zewnętrzne na wymiar – montujemy rolety i okiennice o różnych kształtach i o różnych typach konstrukcji i materiałach, takich jak PCV i aluminium, gwarantując klientowi doskonały wynik.