Konstrukcje specjalne PCV

Drzwi podnoszono – przesuwne HST

 

Konstrukcje HST, to nowoczesne, wygodne i efektywne rozwiązaniem wyjścia na taras. Ich najważniejszymi zaletami to brak progu od strony pomieszczenia i dwu centymetrowe, skośne zejście na zewnątrz. Dodatkowo konstrukcja HST oferuje możliwość wykonania przeszkleń o szerokości do 6,5 metra, i wysokości 2,3 metra z przejściem o szerokości do trzech metrów. Dopuszczalna waga skrzydła przesuwnego wynosi 300kG.

konstrukcje1 

Okna i drzwi przesuwne SF i ST

 

Tańszą alternatywą konstrukcji HST, są okna i drzwi przesuwne.

przesuwne-sf-st 

Rozwiązania te, nie dają takich możliwości jak konstrukcje HST, lecz znakomicie sprawdzają się przy zabudowach ogrodów zimowych, altan, wyjściach tarasowych i są  szczególnie popularne we Francji i krajach Europy Południowej.

 

System drzwi przesuwnych HS zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Ponieważ umożliwia wykonanie rozsuwanych przeszkleń o bardzo dużych gabarytach osiągających ciężar skrzydła ruchomego do 180 kG. Dodatkową zaletą jest bardzo niski próg – od wewnątrz praktycznie zlicowany z podłogą.

 

Okna obrotowe

konstrukcje2 

Innym nieprzeciętnym rozwiązaniem są okna obrotowe o poziomej osi obrotu. To rozwiązanie umożliwia zaprojektowanie funkcjonalnych okien o dużych gabarytach. Dopuszczalny ciężar skrzydła wynosi 200 kg. Okna obrotowe wyglądają nieprzeciętnie i są coraz częściej doceniane na polskim rynku. Świetnie sprawdzają się na poddaszach oraz jako alternatywa dla klasycznych rozwiązań. Ich zaleta jest możliwość zmiany ustawienia z wyjściowego, czyli zamkniętego na położenie przewietrzania oraz czyszczenia (odwrócenie o 1800).

 

 

Porady dotyczące okien specjalnych:

Kiedy można zastosować okna obrotowe?

Co to są okna HST i jakie są ich zalety?

Okna obrotowe – co o nich wiesz?

Niecodzienne konstrukcje okien

Gdzie najlepiej sprawdzą się okna obrotowe?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]