Konstrukcje specjalne PCV

Okno nie zawsze musi mieć formę, którą dobrze znamy. Specyficzne konstrukcje budynków często wymagają okien o nietypowym mechanizmie otwierania, kształtach czy wymiarach. Okna dachowe to tylko jeden z przykładów. Niestandardową stolarkę okienną PCV możesz zamówić u nas.

 

Konstrukcje specjalne PCV – tylko Domatus.pl

Od lat tworzymy dla naszych Klientów różne rodzaje okien. Zawsze staramy się dokładnie poznawać potrzeby i proponować rozwiązania, które najlepiej będą w stanie im sprostać. Fachowe doradztwo zawsze poprzedzone jest analizą możliwości, czyli dokonaniem pomiarów otworu okiennego lub zapoznaniem się z projektem konstrukcji.

Doskonały projekt, najwyższa jakość materiałów, dokładność produkcji, błyskawiczna dostawa i profesjonalny montaż zamówionych okien na wymiar – tak w skrócie można opisać to, co jesteśmy w stanie Ci zaoferować. Nasza oferta okazała się przekonująca dla wielu klientów prywatnych i biznesowych, a część z nich prowadzi z nami stałą współpracę.

 

Zalety niestandardowych okien na wymiar

  • dobra izolacja termiczna – szczelność okien zapobiega utracie ciepła, a więc generuje oszczędności na ogrzewaniu,
  • bariera akustyczna – dobrze uszczelnione okna izolują hałas,
  • doświetlenie – zwłaszcza w przypadku okien dachowych, gdyż ulokowanie pod kątem i na wysokości sprawiają, że do pomieszczenia dociera duża ilość promieni słonecznych, co wpisuje się w ideę nowoczesnego budownictwa pasywnego,
  • wygoda – możemy dopasować mechanizm otwierania (np. drzwi przesuwne), zapewniając sobie oszczędność miejsca, a także komfort użytkowania i czyszczenia,
  • estetykaniestandardowe okna uatrakcyjniają wystrój i dobrze prezentują się z zewnątrz.

 

Konstrukcje specjalne a okna standardowe

Mówiąc o konstrukcjach specjalnych, nie zawsze mówimy o wymyślnych budynkach, w których nie damy rady wpasować standardowych okien. W wielu przypadkach to kwestia wygody. Przykładowo, w niewielkiej kuchni możemy zastosować zwykłą stolarkę okienną PCV, ale otwieranie skrzydeł na boki będzie wiązało się z ograniczeniem przestrzeni. W takim przypadku idealnie sprawdzą się np. okna obrotowe. Podobne okna na wymiar często stosowane są też na poddaszach czy na klatkach schodowych.

Okna standardowe nie sprawdzą się w przypadku nowoczesnego budownictwa, które obfituje w różnego rodzaju obszerne przeszklenia. Dzięki temu, że projektujemy i wykonujemy okna na wymiar, możemy pomóc w stworzeniu trwałych i szczelnych przeszkleń nawet o bardzo o nietypowych kształtach.

Zdarza się też, że niektóre rodzaje okien są koniecznością, aby osoba starsza czy niepełnosprawna zamieszkująca dom była w stanie swobodnie korzystać z balkonu czy tarasu. Mowa tutaj głównie o systemach drzwi przesuwnych, które cechują się bardzo niskim progiem i wygodną możliwością przesuwania skrzydła drzwiowego na bok.

Drzwi podnoszono – przesuwne HST

 

Konstrukcje HST, to nowoczesne, wygodne i efektywne rozwiązaniem wyjścia na taras. Ich najważniejszymi zaletami to brak progu od strony pomieszczenia i dwu centymetrowe, skośne zejście na zewnątrz. Dodatkowo konstrukcja HST oferuje możliwość wykonania przeszkleń o szerokości do 6,5 metra, i wysokości 2,3 metra z przejściem o szerokości do trzech metrów. Dopuszczalna waga skrzydła przesuwnego wynosi 300kG.

konstrukcje1 

Okna i drzwi przesuwne SF i ST

 

Tańszą alternatywą konstrukcji HST, są okna i drzwi przesuwne.

przesuwne-sf-st 

Rozwiązania te, nie dają takich możliwości jak konstrukcje HST, lecz znakomicie sprawdzają się przy zabudowach ogrodów zimowych, altan, wyjściach tarasowych i są  szczególnie popularne we Francji i krajach Europy Południowej.

 

System drzwi przesuwnych HS zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Ponieważ umożliwia wykonanie rozsuwanych przeszkleń o bardzo dużych gabarytach osiągających ciężar skrzydła ruchomego do 180 kG. Dodatkową zaletą jest bardzo niski próg – od wewnątrz praktycznie zlicowany z podłogą.

 

Okna obrotowe

konstrukcje2 

Innym nieprzeciętnym rozwiązaniem są okna obrotowe o poziomej osi obrotu. To rozwiązanie umożliwia zaprojektowanie funkcjonalnych okien o dużych gabarytach. Dopuszczalny ciężar skrzydła wynosi 200 kg. Okna obrotowe wyglądają nieprzeciętnie i są coraz częściej doceniane na polskim rynku. Świetnie sprawdzają się na poddaszach oraz jako alternatywa dla klasycznych rozwiązań. Ich zaleta jest możliwość zmiany ustawienia z wyjściowego, czyli zamkniętego na położenie przewietrzania oraz czyszczenia (odwrócenie o 1800).

 

 

Porady dotyczące okien specjalnych:

Kiedy można zastosować okna obrotowe?

Co to są okna HST i jakie są ich zalety?

Okna obrotowe – co o nich wiesz?

Niecodzienne konstrukcje okien

Gdzie najlepiej sprawdzą się okna obrotowe?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]