Bramy garażowe Września

Niezależnie od tego, czy garaż jest zintegrowany, dołączony do domu czy oddzielny, musi być jak najbardziej funkcjonalny, bezpieczny i łatwo dostępny. Przed zakupem bramy garażowej do Twojego domu w miejscowości Września należy sprawdzić między innymi jej parametry, przeznaczenie oraz warunki zabudowy.

Najpopularniejszym rozwiązaniem do garaży jest brama garażowa segmentowa. W poniższym artykule przedstawiamy 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie.

Bramy garażowe segmentowe – Września – funkcjonalność bramy garażowej segmentowej – polski producent Domatus.pl

Podczas otwierania lub zamykania brama garażowa segmentowa nie wystaje poza front garażu. Ta oszczędność miejsca jest jednym z głównych powodów, dla których ta brama garażowa jest najczęściej wybierana przez naszych klientów w miejscowości Września. Skrzydło bramy otwierane do wewnątrz i chowane pod stropem lub z jednej strony ściany garażu zapewnia komfort użytkowania. Nie tak, jak w przypadku bramy uchylnej, której drzwi otwierają się na zewnątrz. Bramy segmentowe doskonale więc sprawdzają się w garażach zlokalizowanych przy ulicach lub w linii ogrodzenia.

Bramy segmentowe – Września – idealne rozwiązanie do Twojego garażu – usługi naprawy, montażu, wymiany i serwisu – Domatus.pl

Bramy garażowe segmentowe montuje się wewnątrz otworu. W tym celu należy zamontować wokół otworu prowadnice, po których drzwi będą mogły się poruszać. W związku z tym potrzebna jest wolna przestrzeń po bokach i nad otworem (nadproże o wysokości ok. 20-30 cm) oraz na suficie, do którego będą mocowane prowadnice (w wersji drzwi chowanych pod stropem). To jednak jedyne ograniczenia, kształt nadproża nie odgrywa tutaj istotnej roli, może być nawet w formie łuku.

Izolacja cieplna bramy garażowej segmentowej – serwis, naprawa, montaż, przegląd bram garażowych w miejscowości Września – Domatus.pl

Bramy garażowe, jako elementy ruchome (a w dodatku o powierzchni do 12 m2), stanowią niestety źródło największych strat ciepła. Bramy garażowe segmentowe zapewniają obniżenie kosztów ogrzewania oraz odpowiedni komfort cieplny. W tym przypadku nie mają sobie równych.

Jeśli potrzebujesz serwisu bramy garażowej segmentowej lub innego typu, takich jak bramy garażowe rolowane lub uchylne w miejscowości Września, skontaktuj się z nami.

Bezpieczeństwo – napędy do bram garażowych – Września

Jednym z najważniejszych aspektów użytkowania bram garażowych segmentowych jest ich bezpieczeństwo związane z napędem, dlatego producenci tacy jak my, przykładają szczególną wagę do tego, aby nie narażały one użytkowników na utrudnienia i chroniły ich mienie. Bramy garażowe segmentowe wyposażone są w zabezpieczenia na wypadek zerwania linki. Jest to hamulec zabezpieczający przed nagłym opadnięciem skrzydła bramy i pęknięciem sprężyn.

Segmenty bramy składają się z paneli z elastycznym zabezpieczeniem, co pozwala na przesuwanie dłoni po każdym segmencie bez ryzyka zgięcia jego elementów lub przytrzaśnięcia palców.

Bramy garażowe odporne na włamania – Września – producent Domatus.pl

Garażowe bramy segmentowe można skuteczniej zabezpieczyć przed włamaniem poprzez zastosowanie mocniejszego zamka niż w przypadku bram uchylnych. Istnieje możliwość wyposażenia bramy segmentowej w specjalne zabezpieczenie przed podniesieniem. Podczas zamykania brama automatycznie blokuje się na szynie napędowej, co uniemożliwia jej podniesienie.

Brama segmentowa wyposażona jest w zabezpieczenie przed przeciążeniem – w przypadku kontaktu z przeszkodą skrzydło bramy zatrzymuje się, a następnie podnosi.

Dlaczego warto wybrać bramy garażowe we Wrześni od polskiego producenta Domatus.pl?

Według statystyk prawie 80% osób budujących swój przydomowy garaż wybiera bramę segmentową. Pomimo istnienia alternatyw, takich jak bramy garażowe rolowane i bramy garażowe uchylne, jakie znajdziesz w naszej ofercie dla miejscowości Września, cieszą się one stałym wzrostem popularności. Istotną cechą bram segmentowych jest duża liczba modeli. Bez problemu można znaleźć odpowiednie modele do domów zarówno o nowoczesnej architekturze, jak i klasycznej. Dopasowanie bramy garażowej do drzwi domu, stolarki czy bramy wjazdowej to sama przyjemność.