Rolety zewnętrzne Konin

Wybór rolet zewnętrznych dla domu w mieście Konin jest niezbędny do zapewnienia komfortu i oszczędności energii w budynku. Tutaj przeczytasz o tym, jak wybrać rolety zewnętrzne chroniące dom przed słońcem. Zimą słońce zapewnia darmowe dostawy energii w postaci ciepła i światła, ale latem może stać się problemem, powodując zjawiska takie jak przegrzanie.

Istnieją różne rodzaje osłon przeciwsłonecznych, a jednym z najbardziej rozpowszechnionych i najprostszych w montażu rozwiązań jest to, które polega na montażu rolet wewnętrznych, przydatnych do osłonięcia balkonów, tarasów, ogrodów i okien narażonych na słońce. Jednak rolety zewnętrzne też są bardzo dobrym rozwiązaniem. Mogą ochronić Cię nie tylko przed słońcem, ale także przed włamaniem do Twojego domu lub mieszkania (szczególnie, jeśli znajduje się na parterze). Sprawdź nasze rolety zewnętrzne antywłamaniowe.

Do czego służą rolety zewnętrzne? Rolety zewnętrzne Konin – sprawdź ceny od Domatus.pl

Rolety mogą być montowane wewnątrz, ale także na zewnątrz budynku. Ich zadaniem jest wtedy regulacja dopływu promieniowania słonecznego, ochrona przed innymi czynnikami zewnętrznymi oraz ochrona antywłamaniowa.

Rolety zewnętrzne mogą pełnić więc kilka funkcji:

  • ograniczenie dopływu ciepła latem,
  • zapewnienie lepszego mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń,
  • zapewnić większą prywatność,
  • zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed złodziejami.

Z tego powodu szczególnie należy rozważyć zamontowanie rolet zewnętrznych na oknach skierowanych na południe, zachód i wschód. Ponadto zainstalowanie systemów rolet zewnętrznych daje możliwość większego wykorzystania przestrzeni wewnątrz domu nawet w okresie letnim i zapewnia doskonały poziom prywatności.

Konin – rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybierając rolety, zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę ich cechy (od których również zależna jest ich cena). Te cechy to:

  • sposób montażu rolet,
  • materiał, z jakiego będą wykonane rolety,
  • kolor,
  • kształt.

W przypadku rolet zewnętrznych należy również wziąć pod uwagę takie aspekty, jak odporność na opady atmosferyczne i promienie UV. Wszystkie rolety zewnętrzne od Domatus.pl są oznakowane certyfikatami i produkowane zgodnie z najwyższymi normami.

Rolety zewnętrzne w Koninie na balkony, tarasy i okna wyeksponowane na słońce oraz okna dachowe – sprawdź ceny

Możesz zamontować rolety zewnętrzne od Domatus.pl nawet na balkonie w bloku. Nasi fachowcy najpierw sprawdzą Twój balkon, a następnie doradzą odpowiednie rozwiązanie. Możesz też zamontować je na tarasie czy na oknach dachowych.

Rolety zewnętrzne można zamontować na balkonie na dwóch równoległych elementach przymocowanych do ściany, lub z prowadnicami bocznymi. Dzięki temu możesz rozwijać rolety zewnętrzne aż od sufitu do podłogi.

Sterowanie rolety zewnętrznej może odbywać się manualnie. Jednak większość rolet zewnętrznych preferowane jest sterowanie elektryczne za pomocą specjalnych napędów i silnika.

Rolety antywłamaniowe Konin – nie tylko dla prywatności i zaciemnienia

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne swoją nazwę zawdzięczają mechanizmowi, który ochroni Twój dom lub mieszkanie przed złodziejami. Również w tym przypadku istnieją różne rodzaje rolet.

Również i te rolety mogą być zwijane i rozwijane wzdłuż prowadnic bocznych, dzięki ręcznym lub automatycznym mechanizmom. Cechą charakterystyczną tych produktów jest ich zdolność do zaciemniania otoczenia, zasłaniając wszystkie przeszklone powierzchnie oraz ich ochrona. Dzięki temu nadają się również do zabezpieczania balkonów i tarasów.

Profesjonalne doradztwo w zakresie montażu rolet zewnętrznych w Koninie oraz serwis i naprawa

Jeśli chcesz zmaksymalizować bezpieczeństwo swojego miejsca przy jednoczesnej prywatności, montaż rolet zewnętrznych w Koninie jest dobrym rozwiązaniem – zatrudnij do tego profesjonalistów – czyli Domatus.pl.

Rolety sprawdzają się w każdej możliwej sytuacji. Napisz do nas e-maila lub zadzwoń i zapytaj o serwis, wymianę lub montaż rolet zewnętrznych w Koninie i okolicach. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Ceny rolet zewnętrznych są zależne od ich konfiguracji: koloru, wielkości i sposobu montażu. U nas zamówisz rolety zewnętrzne na wymiar!