Ściany osłonowe

Nowoczesne budownictwo obfituje w duże, efektowne ściany ze szkła. Możesz powierzyć nam stworzenie ściany osłonowej do swojego budynku. Zajmiemy się wszystkim od początku do końca, dbając o każdy najdrobniejszy szczegół projektu i montażu.

 

Najlepsze ściany osłonowe Domatus.pl

Od lat tworzymy ściany osłonowe na zamówienie. Współpraca z nami przebiega w kilku etapach, które mogą zostać zrealizowane nawet w ciągu kilku dni. Wszystko rozpoczyna się od dokonania pomiarów lub przeglądu specyfikacji i ustalenia wyglądu ściany. Klient może liczyć na nasze fachowe doradztwo w tym zakresie. Następnie tworzymy ścianę, dostarczamy ją do Klienta i montujemy.

Ważne jest, aby projekt i montaż ścian ze szkła powierzyć fachowej firmie, gdyż błędy konstrukcyjne i montażowe mogą skutkować szybszym niszczeniem ścian, uszkodzeniem samego budynku, a także niebezpieczeństwem użytkowania obiektu. Nasza firma może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu i montażu ścian szklanych.

 

Zalety ściany ze szkła

  • dobra nośność – to ważne zwłaszcza wtedy, gdy ściana szklana montowana jest na dużej wysokości i musi być odporna na siły wiatru,
  • doskonała szczelność – opady czy topniejący śnieg nie wedrze się do pomieszczenia,
  • oryginalność i dłuższa żywotność elewacji – szklana ściana jest wysoce odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, a do tego nadaje budynkowi stylu i nowoczesności,
  • elastyczność – wieżowce na przestrzeni lat ulegają niewielkim odchyleniom, dlatego nasze ściany są na to przygotowane,
  • bariera termiczna i akustyczna – mniejsze straty ciepła i wyciszenie hałasów dobiegających z ulicy,
  • samooczyszczanie – specjalna powłoka pomaga w utrzymaniu czystości, co ważne jest zwłaszcza w przypadku ścian na dużych wysokościach.

 

Ściany szklane – izolacja termiczna i styl

Wiele osób obawia się, że szklane ściany nie będą zatrzymywały ciepła w takim stopniu, jak tradycyjne ściany. To błędne myślenie. Nasze produkty wyposażane są w specjalne przekładki termiczne, dobierane w zależności od grubości wypełnienia w ścianie osłonowej. Dodatkowym elementem, który również wpływa na termoizolacyjność, jest wykończenie ściany osłonowej listwą dekoracyjno-maskującą. Dzięki temu możemy również skutecznie ukryć widoczne elementy aluminiowe, a także nadać ścianie niepowtarzalny styl.

 

Ściany osłonowe – popularne rodzaje

Nasza oferta obejmuje system lekkich ścian osłonowych – tzw. MC-WALL. Ich bardzo dobre parametry nośności zapewniane są dzięki przemyślanej budowie, w której pionowe słupki i poziome rygle połączone są za pomocą trzpieni ze stali nierdzewnej. Wypełnienia stosowane w ścianie mogą mieć grubość od 2 do 31 mm w przypadku rygli z zagniecioną przekładką termiczną, a w przypadku rygli z odrębną przekładką – nawet do 42 mm.

Lekkie ściany osłonowe – budowa

Ściana osłonowa MC wall

MC-WALL – System lekkiej ściany osłonowej. Ściana osłonowa MC-Wall składa się z pionowych słupków i poziomych rygli połączonych ze sobą z pomocą trzpieni wykonanych ze stali nierdzewnej co zapewnia bardzo wysoka nośność połączenia słup-rygiel, zarówno zarówno płaszczyźnie oddziaływania parcia wiatru, jak i w płaszczyźnie obciążenia wypełnieniem. Nie koliduje to z możliwością zastosowania tradycyjnych wsporników rygli, bądź mocowania ich tylko za pomocą wkrętów od czoła. Rygle izolowane są poprzez przekładkę termiczną zaciskana w firmie na etapie produkcji profili. Rozwiązanie rygla zintegrowanego z przekładką termiczną znacznie przyśpiesza montaż ściany fasadowej. Dobór przekładki zależny jest od grubości wypełnienia w ścianie osłonowej. Możliwe do zastosowania grubości wypełnień to od 2 do 31mm w przypadku rygli z zagnieciona przekładką termiczną, i do 42mm w ryglach z odrębną przekładką termiczną.
 

Możliwości dekoracyjne ścian osłonowych

Cała konstrukcja ściany osłonowej może być wykończona od zewnątrz różnego rodzaju listwami dekoracyjno-maskującymi o krawędziach zaokrąglonych oraz listwami tradycyjnymi, o kształcie prostokątnym. Istnieje możliwość wykonania ściany bez widocznych zewnętrznych elementów aluminiowych.

Łącznik ściany osłonowej

Porady dotyczące ścian osłonowych

ZAGADNIENIA DOTYCZĄCE ŚCIAN OSŁONOWYCH

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]