Drzwi balkonowe przesuwne

Przesuwne drzwi balkonowe czy tarasowe jeszcze do niedawna były luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Obecnie, tego typu drzwi możemy spotkać w coraz większej liczbie domów i mieszkań. Jeśli chcesz, aby pojawiły się również w Twoim, jesteśmy dla Ciebie

Drzwi tarasowe przesuwne w ofercie Domatus.pl

Od lat tworzymy dla naszych Klientów przesuwne drzwi tarasowe i balkonowe. Każde zlecenie rozpoczynamy od dokonania pomiarów i przygotowania projektu zgodnego z preferencjami Klienta. Nasi pracownicy chętnie posłużą fachową radą w doborze rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się w danym przypadku. Gdy wszystkie szczegóły zlecenia zostaną ustalone, przystępujemy do jego realizacji. Zamówione produkty wytwarzane są z najlepszej jakości materiałów. Gotowe drzwi tarasowe lub balkonowe dostarczamy do Klienta w ciągu kilku dni i przeprowadzamy ich fachowy montaż.

Zalety drzwi tarasowych przesuwnych

 • oszczędność miejsca – do otwarcia drzwi nie jest potrzebna przestrzeń przed nimi, a w przypadku wyboru drzwi chowanych w ścianę zyskujemy także przestrzeń przy ścianie,
 • wygoda otwierania – podczas otwierania drzwi HST nie musimy odsuwać się od okna, gdyż skrzydło okienne od razu przesuwa się na bok,
 • dobra termoizolacjadrzwi przesuwne są doskonale szczelne, dzięki czemu zapobiegamy utracie ciepła, a tym samym zmniejszamy rachunki za ogrzewanie,
 • dobra bariera akustyczna – po całkowitym zamknięciu okien hałasy dobiegające z ulicy będą praktycznie niesłyszalne,
 • więcej światła – duża powierzchnia przeszkleń sprawia, że pomieszczenie jest doskonale doświetlone,
 • efektowny wyglądprzesuwne drzwi tarasowe robią wrażenie i doskonale wkomponowują się w nowoczesne wnętrza.

 

Drzwi balkonowe przesuwne – czy warto?

Oczywiście, że tak! Przesuwne drzwi na taras czy balkon pozwolą na optycznie powiększenie przestrzeni i zapewnią swobodę aranżacji, gdyż przy ich wykorzystaniu możemy tworzyć nawet konstrukcje narożne o niestandardowych wymiarach. Tego typu drzwi będą także idealne, jeśli w domu znajduje się osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Niski próg lub jego brak, a także możliwość całkowitego odsunięcia skrzydła drzwiowego umożliwi wówczas wygodne, samodzielne przedostanie się na taras lub balkon.

Drzwi HST a drzwi PSK – podstawowe różnice

Zarówno drzwi tarasowe HST jak i PSK to systemy przesuwne. Różnica tkwi w ich mechanizmie otwierania. Drzwi PSK musimy najpierw uchylić i odsunąć od progu, aby dopiero móc przesunąć je po szynie. Z kolei w drzwiach HST jest to ułatwione, gdyż od razu można przesunąć ruchome skrzydło na skrzydło stałe. Drzwi tego typu są również lepsze z tego względu, że posiadają niższy próg, a zatem osoby starsze, niepełnosprawne i małe dzieci lepiej poradzą sobie z jego przekroczeniem.

Czym charakteryzują się drzwi balkonowe przesuwne?

 
EKOSLIDE – czyli system drzwi przesuwnych balkonowych bez izolacji termicznej. Charakteryzuje się odpowiednimi parametrami głębokości zabudowy:
 • ramy 51 lub 79 mm,
 • skrzydła 18/21 mm- w systemie dwu oraz trzytorowym, który pozwala na aranżację zabudów z dwoma, trzema, czterema lub sześcioma skrzydłami.
Są to systemy bez izolacji termicznej, z możliwym wypełnieniem 1-12 mm.

Pomieszczenie ogrzewane czy nieogrzewane – wybierz odpowiedni rodzaj drzwi przesuwnych

Zastosowanie:
System EKOSLIDE idealnie nadaje się do zabudowy nieogrzewanych obiektów takich jak balkony i tarasy, ale ma również szerokie zastosowanie wewnątrz budynku. Idealnie nadaje się do domów zero-energetycznych, plus-energetycznych lub innych budowli mających na celu odzysk energii.

Zabudowa balkonowa 

Przekrój drzwi przesuwnych

VISOGLIDE

System drzwi przesuwnych izolowanych termicznie. Wszystkie profile tego systemu są trójkomorowe. Szerokość ościeżnicy 99mm lub 155mm, szerokość skrzydła: 43mm. Zastosowanie dwu- i trójtorowych szyn jezdnych, po których przemieszczają się skrzydła, pozwala na otworzenie znacznych przestrzeni. Umieszczenie wózków pod elementami ruchomymi eliminuje niebezpieczeństwo obwieszania się drzwi. Możliwości stosowania wypełnień od 4 do 29mm. Możliwe kombinacje dwu, trzy, cztero i sześcioelementowe na bazie ościeżnicy dwu- lub trójtorowej. 

Drzwi tarasowe przesuwne o wysokiej izolacyjności termicznej

 • zbudowa tarasów, werand, ogrodów zimowych

Konstrukcja Visoglide

ULTRAGLIDE HS

System przesuwny o podwyższonej izolacyjności termicznej. Szerokość ościeżnicy: 64 mm, skrzydła: 100 mm. Głębokość ościeżnicy: 153 mm, głębokość skrzydła: 67 mm. Możliwe grubości wypełnień 6-53 mm. Dzięki swoim parametrom system Ultraglide pozwala na projektowanie konstrukcji o bardzo dużych gabarytach skrzydeł jezdnych. System dwutorowy. 

Zastosowanie drzwi przesuwnych:
 • wyjścia tarasowe
 • zabudowa  werand, ogrodów zimowych

Zagadnienia dotyczące drzwi przesuwnych

O SYSTEMACH STOSOWANYCH W DRZWIACH BALKONOWYCH

PRZESUWNE CZY OTWIERANE – JAKIE DRZWI TARASOWE WYBRAĆ?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]