O systemach stosowanych w drzwiach balkonowych

Zabudowa balkonowa

Balkony i tarasy to dziś powszechne elementy większości domów jednorodzinnych. Duże przeszklenia zapewniają większe doświetlenie pomieszczeń a w przypadku domów pasywnych również większe dogrzanie wnętrz. Poza tym duże okna i przeszklone drzwi wyglądają stylowo i nowocześnie, optycznie zwiększają przestrzeń i rozjaśniają ją.

Wybierając drzwi balkonowe warto przemyśleć kilka istotnych kwestii dotyczących ich funkcjonalności i komfortu użytkowania. Po pierwsze w szczególnie w przypadku drzwi balkonowych należy zdecydować czy preferujemy modele rozwierne czy rozwierno-uchylne. Ten drugi wariant wydaje się być dużo praktyczniejszy, gdyż daje możliwość wietrzenia pomieszczeń bez konieczności całkowitego otwierania drzwi. Rozwiązanie to można zastosować tylko w jednym skrzydle dwuskrzydłowych drzwi. Ważne jest również to, że tą decyzję należy podjąć zarówno w przypadku drzwi otwieranych klasycznie jak i przesuwnych. Innym ważnym punktem do rozważań jest wysokość progu, który dziś nie musi już być tak wysoki jak dawniej, kiedy skutecznie utrudniał poruszanie się dzieciom lub osobom starszym. Obecnie progi mogą się niemal „zlewać” z podłogą, tworząc płynne przejście z domu na zewnątrz. To zdecydowane ułatwienie korzystania z wyjścia na taras a jednocześnie bardziej elegancki wygląd drzwi.

Systemy stosowane w drzwiach balkonowych

Nowoczesne systemy zastosowane w drzwiach balkonowych pozwalają na tworzenie konstrukcji o dużej wytrzymałości i funkcjonalności przy jednoczesnych wysokich walorach estetycznych. Do zabudowy nieogrzewanych balkonów czy tarasów rewelacyjnie nadaje się system Ekoslide, bez izolacji za to z możliwością montażu aż sześciu skrzydeł. Jeżeli zależy nam na izolowanym termicznie profilu to system Visoglide spełni nasze oczekiwania. Umożliwia zamontowanie do sześciu paneli na dwóch lub trzech szynach jezdnych. Trójkomorowe profile z powodzeniem sprawdzi się przy zabudowie werand czy ogrodów zimowych. Zwolennikom bardzo ciepłych drzwi tarasowych, którzy chcą je stosować wewnątrz budynku jako wyjście na taras polecany jest system Ultraglide HS o podwyższonej izolacyjności termicznej zapewnia odpowiedni komfort użytkowania i zmniejsza niekontrolowane straty ciepła. Parametry techniczne tego systemu umożliwiają tworzenie konstrukcji o bardzo dużych skrzydłach, które płynnie przesuwają się po dwóch torach jezdnych.  

Dodatkowe funkcje drzwi balkonowych

Wybierając drzwi na balkon czy taras warto wybrać dodatkowe rozwiązanie dedykowane tym modelom stolarki. Specjalny uchwyt montowany od zewnątrz i blokada drzwi pozwoli bez problemu zamknąć a następnie z łatwością otworzyć drzwi z zewnątrz. Z kolei hamulec blokujący drzwi w pozycji otwartej zagwarantuje nam, że nie zatrzaśnie ich niekontrolowany silny podmuch wiatru. W przypadku szerokich drzwi zdecydowanie lepiej wybrać modele przesuwne, które mimo sporych gabarytów, dużo łatwiej otworzyć i zamknąć niż klasyczne ale masywne skrzydła.

Czytaj także:

PRZESUWNE CZY OTWIERANE – JAKIE DRZWI TARASOWE WYBRAĆ?

Co to są okna HST i jakie są ich zalety?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]