Bramy garażowe Leszno

Pierwszym krokiem w wyborze bramy garażowej do Twojego domu w miejscowości Leszno jest przeanalizowanie wymiarów garażu, aby zweryfikować wielkość bramy i przestrzeń potrzebną do jej otwarcia.

Bramy garażowe Leszno producent Domatus.pl – jakie cechy powinna mieć brama garażowa?

Wybór bramy garażowej oznacza staranną ocenę garażu, w którym zostanie wstawiona. W rzeczywistości istnieją różne typy, a każdy z nich ma szczególne cechy pod względem:

  • wymiarów całkowitych,
  • rodzaju ruchu wymaganego do otwarcia,
  • muru do instalacji.

Nie można pominąć aspektu estetycznego bramy, który ma oczywiście szczególne znaczenie, jeśli garaż sąsiaduje z domem – mniej, jeśli znajduje się w pomieszczeniu podziemnym.

Wreszcie, wybór odpowiednich drzwi do garażu jest również ważny, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i chronić zawartość garażu. W końcu mieści się w nim jedno z najdroższych, a także najbardziej użytecznych aktywów rodziny: samochód.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się pierwsze bramy garażowe z certyfikatem antywłamaniowym w różnych klasach, które odpowiadają różnym stopniom odporności na włamanie.

Zapytaj nas o bramy garażowe antywłamaniowe i poproś o cennik oraz umów się na wstępne pomiary z naszymi technikami w miejscowości Leszno.

Wszystkie bramy garażowe muszą być wyposażone w szereg zabezpieczeń chroniących palce przed zahaczeniem oraz muszą automatycznie blokować się w przypadku wykrycia nagłej przeszkody.

Bramy garażowe Leszno na sprzedaż – na co zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego zakupu? Polski producent bram garażowych Domatus.pl

Pierwszym krokiem przy wyborze bramy garażowej jest dokładne przeanalizowanie wymiarów garażu. Sprawdzenie, jakie wymiary może mieć brama i ile miejsca potrzeba na jej otwarcie.

Po drugie, konieczne będzie zdefiniowanie cech solidności i izolacji oraz najbardziej odpowiedniego projektu dla Twojego domu. Nasi technicy służą w tej kwestii pomocą.

Bramy garażowe wyróżniamy głównie ze względu na system otwierania:

  • uchylne,
  • segmentowe,
  • rolowane.

Przeanalizujmy więc charakterystykę tego typu bram, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiednią dla swojego garażu.

Bramy garażowe uchylne Leszno

Najpopularniejszymi i jednocześnie najtańszymi bramami garażowymi są tzw. uchylne bramy garażowe.

W ramach tej kategorii wyróżniamy różne modele w zależności od mechanizmu uruchamiającego i rodzaju otwierania:

  • sprężyna lub przeciwwaga,
  • otwieranie wystające, niewystające lub przegubowe.

Brama uchylna z przeciwwagą otwiera się do góry dzięki dwóm przeciwciężarom po bokach, które opuszczają się po otwarciu. Dwie boczne przeciwwagi zajmują przestrzeń około 10 cm z każdej strony. Przy obliczaniu wymiarów drzwi należy to wziąć pod uwagę. Więc jeśli np. mamy pustą przestrzeń o szerokości 2,50 m, drzwi do jej zamknięcia będą musiały mierzyć 2,30 cm.

Uchylny system otwierania umożliwia łatwe poruszanie się nawet przy dużych drzwiach.

Główną wadą drzwi uchylnych jest to, że gdy są otwarte, pozostają dobrze widoczne i częściowo blokują przejście.

Bramy garażowe segmentowe Leszno

Segmentowa brama garażowa zaczyna być coraz bardziej doceniana i używana.

Otwieranie odbywa się do góry, jak w przypadku drzwi uchylnych, ale po bokach nie ma przeciwwag.

Jest to rodzaj wysuwanych drzwi, w którym żaluzja, przesuwając się po prowadnicach, dopasowuje się do sufitu, eliminując w ten sposób wszelkiego rodzaju przeszkody wewnętrzne.

Brama segmentowa nie wystaje nawet na zewnątrz, dzięki czemu po otwarciu jest niewidoczna i nie wystaje poza profil elewacji nawet podczas otwierania. Pozwala na zaparkowanie auta nawet blisko bramy, bez ryzyka uderzeń czy uszkodzeń w fazie otwierania i zamykania. Drzwi tego typu mogą być obsługiwane zarówno ręcznie, jak i automatycznie, za pomocą pilota, a w obu przypadkach ruch jest bardzo cichy, w przeciwieństwie do bram uchylnych.

Bramę segmentową można również odpowiednio zaizolować, aby wnętrze garażu było chłodne, unikając przegrzania, które mogłoby uszkodzić samochód.

Rolowana brama garażowa Leszno

Bramy rolowane mogą być również stosowane do łukowych bram garażowych.

Również ten typ bramy, podobnie jak segmentowa, ma tę zaletę, że całkowicie zmniejsza gabaryty garażu, ponieważ można ją całkowicie zwinąć. Zarówno ręcznie, jak i elektronicznie, nie zajmując przy tym miejsca.

Jednak w przeciwieństwie do bramy segmentowej, montaż rolety wymaga murowania. Z drugiej strony pozostawia sufit całkowicie wolny.

Brama garażowa elektryczna czy ręczna? Bramy garażowe montaż, serwis, naprawa, wymiana Leszno – Domatus.pl

Jak widzieliśmy, prawie wszystkie rodzaje bram garażowych można zautomatyzować i obsługiwać za pomocą pilota o częstotliwości radiowej.

Obecnie w nowych budynkach rzadko można nie wyposażyć bramy garażowej w tę bardzo wygodną automatykę, która umożliwia otwieranie i zamykanie bramy bez wysiadania z samochodu (a co za tym idzie, gwarantuje również większe bezpieczeństwo). Można jednak interweniować na późniejszym etapie, elektryfikując również istniejące wcześniej bramy garażowe. Jednak aby zagwarantować bezpieczeństwo zautomatyzowanej bramy garażowej, ważne jest, aby upewnić się, że pilota zdalnego sterowania nie można łatwo powielić.

Zadzwoń do nas lub napisz e-maila i umów się z naszymi technikami na oględziny Twojej bramy garażowej, wymianę starej, naprawę lub usługę przeglądu w miejscowości Leszno. Możesz u nas zamówić również bramy garażowe przemysłowe na wymiar w miejscowości Leszno i okolicach.