Bramy garażowe Konin

Nadszedł czas na zmianę bramy garażowej w Twoim domu w mieście Konin i być może zastanawiasz się „Czy lepiej mieć bramę garażową uchylną, czy segmentową?”. Instalacja nowej bramy garażowej to decyzja, która wymaga dogłębnej oceny zarówno różnych możliwych alternatyw na rynku, jak i kilku podstawowych aspektów.

W rzeczywistości, aby zainstalować nową bramę garażową, należy zawsze wziąć pod uwagę:

  • pomiary garażu,
  • pożądany ruch podczas otwierania drzwi,
  • wymagane prace budowlane,
  • estetyczny wygląd,
  • bezpieczeństwo i komfort.

Brama uchylna czy segmentowa – co wybrać do garażu w mieście Konin? Domatus.pl – polski producent bram garażowych w Koninie

Bramy garażowe dzielą się głównie na dwie kategorie: bramy segmentowe i bramy uchylne. Zobaczmy razem różnice, aby znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojego garażu.

Brama garażowa uchylna czy segmentowa? Bramy garażowe Konin – montaż – który model bramy wybrać?

Widziane z zewnątrz i przy zamkniętym garażu, dwoje drzwi, uchylnych i segmentowych, może wyglądać bardzo podobnie, ale tak nie jest. Sposób otwierania oraz ilość elementów, które składają się na każdą bramę sprawiają, że bramy uchylne i segmentowe są zupełnie inne.

Brama uchylna składa się z pojedynczego dużego panelu, który obracając się na trzpieniu umożliwia otwarcie garażu. Z kolei brama segmentowa składa się z kilku połączonych ze sobą paneli i otwiera się wsuwając się w prowadnicę równolegle do stropu garażu, nie zajmując miejsca, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych bram uchylnych.

Aby wybrać bramę garażową, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, musisz ocenić wielkość wejścia do garażu oraz przestrzeń przed nim i ilość miejsca w garażu.

Bramy uchylne polecane są do garaży pojedynczych i małych – bramy garażowe na wymiar Konin – Domatus.pl

W rzeczywistości model przechylny jest niewygodny do otwierania i zamykania, jeśli masz duże wejście do garażu. Pojedynczy panel jest ciężki i nieporęczny, a ryzyko złamania i wypadku jest wysokie.

Bramy segmentowe Konin Wielkopolska – na wymiar – indywidualna oferta i cennik

Jeśli masz duży i przestronny garaż, najodpowiedniejszym wyborem będzie brama segmentowa. Nasi fachowcy mogą odwiedzić Cię w Twojej miejscowości w Koninie i okolicach, pomóc zdecydować o tym, która brama garażowa będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zadzwoń do nas lub napisz e-maila i umów się na spotkanie.

Wybór tradycyjnej bramy uchylnej – zalety i wady – producent bram garażowych w Koninie – Domatus.pl

Bramy garażowe uchylne mogą mieć otwieranie i zamykanie ręczne lub automatyczne, zdalnie i za pomocą pilota, co jest zalecane przede wszystkim w przypadku bram o dużych gabarytach i/lub wykonanych z bardzo ciężkich materiałów. Można je dostosowywać tak, aby spełniały wszystkie potrzeby i pasowały do każdego budynku.

Łożyska kulkowe i stalowe liny sprawiają, że podnoszenie jest płynne, a brama garażowa uchylna wystaje na zewnątrz na jedną trzecią wysokości, w przeciwieństwie do bramy segmentowej, która po podniesieniu całkowicie znika wzdłuż ściany lub sufitu. Wadą starych bram uchylnych jest właśnie ich rozmiar.

Wybór bramy segmentowej – zalety i wady – Konin i okolice – polski producent Domatus.pl

Bramy garażowe segmentowe i moda na nie narodziła się w USA w latach 60-tych i stały się coraz bardziej popularne również w Polsce, a dziś wybór wielu klientów pada właśnie na bramę segmentową.

Segmentowe bramy garażowe to innowacyjny system otwierania i zamykania do użytku domowego i biznesowego.

Nazwa „segmentowy” pochodzi od podziału drzwi bramy na sekcje poziome lub pionowe – połączone ze sobą panele. Podczas otwierania drzwi o przekroju poziomym przesuwają się po suficie, natomiast o przekroju pionowym otwierają się przesuwając równolegle do ściany.

Ruch odbywa się dzięki małym kółkom, które ślizgają się w specjalnych prowadnicach bocznych. Konstrukcja drzwi wsparta jest na sprężynach równoważących, umieszczonych w korespondencji z opaską, co pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie.

Co wybrać? Brama garażowa uchylna czy segmentowa (montaż, naprawa, serwis, wymiana i przegląd) w mieście Konin od Domatus.pl

Bramy uchylne i segmentowe to dwa rodzaje bram garażowych, które bardzo się od siebie różnią. Wybór jednego lub drugiego rozwiązania zależy od konkretnego zastosowania, potrzeb oraz posiadanej przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej.