Bramy garażowe Środa Wielkopolska

Dlaczego warto wybrać bramy garażowe na wymiar i nie poprzestać na standardowych modelach? Wybieraj spośród najlepszych ofert na bramy garażowe w mieście Środa Wielkopolska od polskiego producenta Domatus.pl!

W przypadku projektu rozbudowy garażu lub budowy budynku mieszkalnego od podstaw uzasadnione jest zastanowienie się nad idealną wielkością garażu. Wykluczając różne ograniczenia techniczne, należy przede wszystkim zastanowić się nad rodzajem wykorzystania tej przestrzeni. Czy będzie to garaż tylko dla samochodów, czy też będzie musiał być przystosowany do przechowywania motocykli i rowerów? Czy będzie pełnił prostą funkcję zadaszonego parkingu, czy też pomieści półki i blaty robocze do na przykład majsterkowania czy wykonywania hobby domowników?

Plusy i minusy standardowych bram garażowych – Bramy garażowe z montażem – Brama garażowa z napędem – Środa Wielkopolska

Na rynku dostępnych jest wiele przykładów bram garażowych o wymiarach standardowych, których zaletą jest niższy koszt w porównaniu z produktami na zamówienie. Jednak takie standardowe bramy garażowe mają również swoje wady, dlatego nie należy rezygnować z optymalizacji wjazdu do garażu. Często taka standardowa brama okazuje się w późniejszym czasie mało praktyczna i niewystarczająca.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar bramy garażowej? Montaż bram garażowych Środa Wielkopolska

Domatus.pl jest polskim producentem bram garażowych, okien i automatycznych zamknięć mieszkaniowych, który zwraca szczególną uwagę na wstępną fazę zakupu. Zadzwoń do nas i zapytaj i dowiedz się więcej o tym, jak prawidłowo wybrać bramę garażową. Dostarczamy każdemu klientowi właściwe wskazówki i pytania, aby „ubrać” garaż w idealną bramę z estetycznego i funkcjonalnego punktu widzenia.

Znajdziesz u nas bramy garażowe rolowane, uchylne i segmentowe.

Jak zamontować segmentową bramę garażową? Segmentowe bramy garażowe – montaż, serwis, naprawa – Środa Wlkp – Domatus.pl

Bramy garażowe segmentowe to wygodne, estetyczne i trwałe rozwiązanie. Otwierają się pionowo i pozostają pod sufitem. Ich konstrukcja zapewnia więc maksymalną przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i przed garażem. Segmentowe bramy garażowe posiadają elastyczną uszczelkę odporną na warunki zewnętrzne. Można je zamontować praktycznie w każdym otworze garażowym i oferują szerszą szerokość przejazdu niż bramy uchylne.

Jak zamontować bramę garażową segmentową, aby spełniała wszystkie swoje funkcje?

Uwaga! Poniższy tekst nie jest szczegółową instrukcją montażu garażowej bramy segmentowej, a jedynie sugestią i radą, która może pomóc w jej montażu. Zalecamy jednak by montaż bramy garażowej przeprowadzili nasi fachowcy!

Montaż bramy garażowej segmentowej – Środa Wlkp

Jak już powiedzieliśmy, montaż bramy garażowej, ale także napędu elektrycznego czy urządzenia sterującego może wykonać tylko profesjonalny i wykwalifikowany instalator. Najlepiej taki, który specjalizuje się w automatyce i urządzeniach mechanicznych przeznaczonych do instalacji mieszkaniowych. Oczywiście zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju, w którym drzwi będą użytkowane.

Nasze produkty, takie jak drzwi, okna i bramy garażowe wysyłamy również za granicę.

Przygotowanie do montażu bramy garażowej segmentowej

Pomieszczenie przeznaczone na montaż bramy garażowej musi być całkowicie wykończone. Co to znaczy? Ściany muszą być otynkowane, nie mogą posiadać błędów wykonawczych, podłoga również musi być wykończona. Bramy nie można zamontować w garażu, w którym do wykonania są jeszcze prace wykończeniowe, takie jak:

  • tynkowanie,
  • gładzenie,
  • piaskowanie,
  • a nawet malowanie.

Środowisko musi być suche i wolne od chemikaliów szkodliwych dla lakieru. Ściany boczne, ściana przednia i nadproże otworu drzwiowego muszą być pionowe i prostopadłe do podłogi. Podłoga musi być wypoziomowana i skonstruowana tak, aby zapewnić swobodny odpływ. Garaż musi być również odpowiednio wentylowany (wysuszony). Przestrzeń wymagana do instalacji musi być wolna od wszelkiego rodzaju rur i przewodów.

Istotne jest, aby montaż bramy segmentowej odbywał się w temperaturze nie niższej niż 5°C oraz aby konstrukcja była zabezpieczona przed możliwymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy śnieg, a także pyłem budowlanym oraz wszelkiego rodzaju zaprawami budowlanymi.

Montaż bramy garażowej segmentowej Środa Wielkopolska

Przed montażem bramy garażowej:

  • sprawdzić, czy rodzaj ściany pozwala na prawidłowy montaż (drzwi można montować na ścianach o konstrukcji żelbetowej, murowanej lub stalowej),
  • sprawdzić wymiary otworu montażowego oraz środowisko, w którym drzwi będą montowane,
  • sprawdzić, czy brama i jej elementy nadają się do użytku. Wszystkie materiały i komponenty drzwi muszą być nienaruszone i nadawać się do użytku.

Prawidłowe funkcjonowanie bramy garażowej w dużej mierze zależy od prawidłowego montażu.

Tylko prawidłowa instalacja i konserwacja przeprowadzona zgodnie z instrukcją może zagwarantować bezpieczne i prawidłowe działanie.

Montaż napędu do bramy garażowej – napędy do bram garażowych Środa Wielkopolska

Przed zainstalowaniem napędu do bramy garażowej należy upewnić się, że brama, do której ma być montowany, jest prawidłowo zamontowana i wyregulowana oraz że można ją łatwo otwierać i zamykać. Montaż powinien zostać przeprowadzony przez specjalistów.

Skontaktuj się z nami, jeśli szukasz bramy garażowej w mieście Środa Wielkopolska – serwis, montaż, naprawa – Domatus.pl