Bramy garażowe Poznań

Nie wszyscy wiedzą, że bramy garażowe są podzielone na kilka kategorii w zależności od systemu otwierania i że należy je montować na podstawie konkretnych potrzeb zgodnie z ich przeznaczeniem. Nasi fachowcy mogą przyjechać do Twojego domu w mieście Poznań i sprawdzić, jaka brama garażowa będzie dla Ciebie odpowiednia.

W tym artykule postaram się przedstawić Państwu szeroki przegląd bram garażowych dostępnych na rynku, aby nie popełnić błędu przy zakupie i nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Bramy garażowe rolowane, uchylne i segmentowe – automatyczne, manualne – dostępne mieście Poznań w Domatus.pl

Zobaczmy najpierw, jakie są rodzaje bram garażowych:

  • bramy garażowe rolowane,
  • bramy garażowe uchylne,
  • bramy garażowe segmentowe.

Przeanalizujmy szczegółowo różne typy bram garażowych wraz z ich mocnymi i słabymi stronami w zależności od ich zastosowania.

Bramy garażowe uchylne jednoskrzydłowe (serwis, naprawa, montaż) w mieście Poznań od Domatus.pl – bramy garażowe Poznań – sprawdź ceny

To ikona, która większość ludzi kojarzy z garażem. Kiedy myślimy o garażu, nasz mózg tworzy ten obraz. Jak działa taka brama? Brama uchylna składa się z części mocowanej do ściany, w skład której wchodzą prowadnice boczne oraz część górna zwana poprzeczką. W prowadnicach bocznych przesuwają się sworznie, liny i przeciwwagi, podczas gdy poprzeczka ma za zadanie utrzymywanie połączonych słupków bocznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tych bramach? Zadzwoń do nas i zapytaj, a także sprawdź bramy garażowe Poznań i ich ceny.

Jak podnieść bramę uchylną jednoskrzydłową?

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje podnoszenia: przeciwwagi i sprężyny. Przeciwwaga jest najczęstsza i często niestety jest wykonana z betonu. Gdy drzwi się podnoszą, przeciwwagi zsuwają się w dół i unoszą skrzydło bez wysiłku ze strony użytkownika.

Podnoszenie przez sprężyny, zwykle ma trakcję liniową, a za każdym razem, gdy brama się zamyka, sprężyna wydłuża się, a następnie skraca podczas otwierania, pomagając operatorowi otworzyć bramę uchylną.

Zalety drzwi do bramy garażowej uchylnych

Odpowiednio dobrane drzwi uchylne stają się podstawowym elementem Twojego domu, poprawiając jego estetykę, ale przede wszystkim chroniąc przed próbami włamania do garażu. Jeśli dokonasz właściwego wyboru, brama garażowa uchylna uchroni Cię przed stratą czasu na niepotrzebne czynności konserwacyjne.

Jeśli jednak interesują Cię bramy garażowe dwuskrzydłowe w mieście Poznań – takie też możemy dla Ciebie zaprojektować. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez e-maila.

Rolowane bramy garażowe w mieście Poznań od Domatus.pl

Dzisiejsza moda, importowana z krajów zachodnich – ta brama garażowa cieszy się dużym powodzeniem. To chyba „amerykański sen” przekonał wiele osób do zamontowania tego typu bramy garażowej w swoim domu.

Jak działa rolowana brama garażowa?

W przeciwieństwie do bramy uchylnej, w tej bramie garażowej otwierana część składa się z małych paneli, które przesuwają się do góry. Podnoszenie zapewnia sprężyna skrętna zamontowana na górnym wale. Podczas otwierania i zamykania sprężyna obraca się i zwalnia, aby zrekompensować ciężar paneli.

Brama garażowa segmentowa w mieście Poznań – producent Domatus.pl

Ten system otwierania to ikona przemysłowych bram garażowych. Każdy magazyn przemysłowy był otwierany przez tego typu bramę. Dzisiaj nastąpił zauważalny powrót tego typu bram, ponieważ zmierzamy w kierunku rozwiązań wymagających mniejszej konserwacji, takich jak to. Bramę garażową segmentową montuje się również w budynkach mieszkalnych i domkach jednorodzinnych. Stanowi idealne rozwiązanie i jest bardzo wygodna w obsłudze.

Bramy garażowe – jaki rodzaj wybrać? Bramy garażowe – montaż, naprawa, serwis i przegląd – Poznań producent Domatus.pl

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w wyborze bramy garażowej w mieście Poznań. W Domatus.pl możemy zapewnić pomoc przy wyborze bramy garażowej odpowiedniej do Twoich oczekiwań, profesjonalny montaż, serwis i naprawy. W naszej firmie mamy techników produkcji, którzy są do dyspozycji, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące Twojej konkretnej sytuacji. Możesz poprosić naszych techników o bezpośrednie konsultacje. Są ekspertami wyspecjalizowanymi tylko w tej branży, robią to od rana do nocy i zostali przeszkoleni, aby móc rozwiązać większość problemów z bramami garażowymi.