Okna energooszczędne do domów pasywnych

Okna to te elementy domu, które w największej mierze decydują o stratach ciepła. Szczelność to ważna sprawa, ale najlepsze efekty zapewnia wybór okien energooszczędnych. Poznaj okna, które doskonale wpisują się w ideę nowoczesnego budownictwa pasywnego.


Okna energooszczędne, czyli okna pasywne od Domatus.pl

Okna energooszczędne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego, jeśli możliwości oszczędzania idą w parze z doskonałą jakością okien. Nasze okna pasywne tworzone są z najlepszych materiałów, a sam proces produkcji i montażu realizowany jest z najwyższą starannością, przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Zanim to nastąpi, dokonujemy szczegółowych pomiarów otworów okiennych i poznajemy preferencje Klienta co do wyglądu okien. Możesz liczyć na fachową doradę i uzyskać odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące okien pasywnych.


Najważniejsze zalety okien energooszczędnych

  • oszczędności – ograniczenie strat ciepła i czerpanie energii ze słońca to sposób na znaczne ograniczenie wydatków na ogrzewanie,
  • dobre doświetlenieokna do domu pasywnego to obszerne przeszklenia, dzięki którym do pomieszczeń dociera więcej światła słonecznego,
  • ekologia – pozyskując energię ze słońca, dbamy o środowisko,
  • dobra izolacja akustyczna – zamknięcie okien doskonale odizoluje nas od hałasów dobiegających z ruchliwej ulicy,
  • estetyka okna energooszczędne wcale nie ustępują tradycyjnym oknom pod względem ogólnej estetyki i możliwości dopasowania do wyglądu elewacji.

 

Okna pasywne od Domatus.pl – jakość i bezpieczeństwo

Nasze okna od zawsze kojarzone są wysoką jakością. Nie inaczej jest w przypadku okien energooszczędnych. Nabywając je możesz być pewien, że posłużą Ci przez lata, wykazując doskonałą odporność na warunki atmosferyczne czy przypadkowe zarysowania.

Okna pasywne zapewniają jeszcze lepsze bezpieczeństwo, niż tradycyjne okna. Wszystko przez to, że są stabilniejsze i naprawdę trudne do uszkodzenia. W modelach z szybami zespolonymi, stłuczenie szkła jest znacznie utrudnione. Ponadto, okna energooszczędne są idealnie szczelne, więc podważenie okna, w celu wyłamania ramy czy zawiasu, jest praktycznie niemożliwe.

 

Popularne rodzaje okien energooszczędnych

Posiadamy w ofercie dwa rodzaje profili: SALAMANDER BLUEVOLITION 82 I GEALAN S9000 IQ. Obydwa profile, dzięki zastosowaniu trzeciej uszczelki środkowej, charakteryzują się doskonałymi współczynnikami przenikania ciepła, potwierdzonymi badaniami w IFT Rosenheim.


Okna pasywne – czym się charakteryzują?

Na rynku można spotkać się z nazwą okna pasywne. Co to znaczy? To nic innego jak okna energooszczędne, czyli nastawione na zminimalizowanie zapotrzebowania na energię, poprzez zapobieganie stratom ciepła i wykorzystanie energii słonecznej.
Zgodnie z panującymi trendami, wdrożyliśmy okna do domów pasywnych. Cały projekt opiera się o system profili SALAMANDER BLUEVOLITION 82 i GEALAN S9000 IQ.

montaż okien Poznań

Montaż energooszczędnych okien Poznań

Firma Domatus zajmuje się także montażem wyżej wymienionych okien oraz systemów. Montaż okien wykonywany przez naszych specjalistów realizowany jest z najwyższą starannością i dokładnością. Dziś cały Poznań zna naszą ekipę montującą z ich profesjonalnego podejścia do wykonywanych obowiązków. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Okna do domów pasywnych Poznań – czym są okna energooszczędne?

Rewelacyjne wyniki współczynnika Uf ( współczynnik przenikania ciepła dla ramy), potwierdzone badaniami w IFT Rosenheim oraz podstawowa grubość oszklenia wynosząca 48 milimetrów, gwarantują uzyskanie współczynnika przenikalności cieplnej poniżej wymaganego dla domów pasywnych Uw≤ 0,8 W/m2K. Na poprawę tych parametrów ma również wpływ głębsze osadzenie szyby przy montażu okien i poprawienie współczynnika przenikalności liniowej ψ. Okna energooszczędne do domów pasywnych wykonywane są w najnowocześniejszej technologii, aby uniknąć strat energii cieplnej. Odpowiednio wykonany montaż okien energooszczędnych oraz parapetów jest podstawowym elementem budownictwa energooszczędnego, który wpływa na zachowanie odpowiednich walorów użytkowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących drzwi do budynków energooszczędnych i pasywnych, wzbogaciliśmy ofertę o drzwi wykonywane z profili systemu BLUEVOLUTION 82 i S 9000. Obydwa systemy, dzięki zastosowaniu trzeciej uszczelki środkowej, pozwalają uzyskać bardzo wysokie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej.   W przypadku stolarki o wysokich parametrach izolacyjności polecamy fachowy montaż okien z użyciem taśm paro – i wodoszczelnych oraz paroprzepuszczalnych. Pozwala to na eliminację mostków cieplnych, zawilgoceń w ścianach budynku oraz uzyskanie bardzo wysokich parametrów szczelności powietrznej budynków. Okna do domów pasywnych, powinny cechować się odpowiednimi parametrami, szczelnością oraz muszą zostać poprawnie zamontowane, aby zachować wszystkie swoje cechy.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów  poszukujących drzwi do budynków energooszczędnych i pasywnych, wzbogaciliśmy ofertę o drzwi wykonywane z profili systemu BLUEVOLUTION 82 oraz S 9000. Obydwa systemy, dzięki zastosowaniu trzeciej uszczelki środkowej, pozwalają uzyskać bardzo wysokie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej.

Okna energooszczędne – jak wygląda montaż?

W przypadku stolarki o wysokich parametrach izolacyjności polecamy fachowy montaż z użyciem taśm paro – i wodoszczelnych oraz paroprzepuszczalnych. Pozwala to na eliminację mostków cieplnych, zawilgoceń w ścianach budynku oraz uzyskanie bardzo wysokich parametrów szczelności powietrznej budynków.

 

Okna do domów pasywnych, powinny cechować się odpowiednimi parametrami, szczelnością oraz muszą zostać poprawnie zamontowane, aby zachować wszystkie swoje cechy. Jeżeli interesuje Cię montaż okien do domów pasywnych to trafiłeś idealnie!
 

 

Porady dotyczące domów pasywnych:

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU BLUEVOLUTION 82

KIEDY INWESTOWAĆ W OKNA PASYWNE?

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ DOMY PASYWNE?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]