Czym wyróżniają się domy pasywne?

Dom pasywny łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy nowoczesnych budynków. Jest doskonale zaprojektowany, stylowy i redukuje do minimum koszty zużycia energii. Nie zagraża środowisku naturalnemu, a mieszkańcom zapewnia bardzo niskie koszty eksploatacji.

Pasywny, czyli jaki?

Nowoczesne budownictwo pasywne nastawione jest na maksymalną energooszczędność. Składa się na to wiele czynników. Zaczyna się od architektonicznego projektu domu, który powinien być prostą, zwartą bryłą, najlepiej jednokondygnacyjną. pozbawioną wystających gzymsów, kolumn czy łuków. Prosta, minimalistyczna forma już na starcie pozwoli ograniczać straty energii.
W wykończeniu pasywnego domu kluczową sprawą jest kształt i struktura okien. Są one jednym z najważniejszych elementów szczelnej konstrukcji całego budynku. Okna aktywnie ograniczają straty ciepła, a zarazem pasywnie pozyskują energię potrzebną do ogrzania wnętrz. Duże przeszklenia – które są cechą charakterystyczną takich budynków – zapewniają optymalne nasłonecznienie pomieszczeń, a jednocześnie pomagają ograniczyć straty ciepła. Okna do domów pasywnych Poznań czy inne miasta oferują w różnych modelach.

Niższe rachunki, zdrowsze środowisko

Dom pasywny czerpie energię ze słońca, właściwie ogrzewa się samodzielnie, wykorzystując maksymalnie dobra natury. Tym samym staje się niemal organiczną częścią środowiska naturalnego. Nie zanieczyszcza przyrody, za to poprawia jakość naszej egzystencji i chroni otoczenie, w jakim żyjemy. A dodatkowo daje nam pewność niższych kosztów utrzymania i związanych z tym oszczędności. Według szacunków dom pasywny zużywa aż osiem razy mniej energii niż budynki konwencjonalne. Dlatego na całym świecie budowa energooszczędnych domów budzi coraz większe zainteresowanie, a wymogi, jakie stawia się współczesnemu budownictwu stają się coraz bardziej wyśrubowane i rygorystyczne.
I dlatego właśnie, planując budowę domu, warto rozważyć projekt budynku pasywnego – atrakcyjnego estetycznie, funkcjonalnego i wpisującego się w jedno z najważniejszych wyzwań współczesności, jakim jest ochrona środowiska.

Czytaj także:

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU BLUEVOLUTION 82

KIEDY INWESTOWAĆ W OKNA PASYWNE?

 

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]