Charakterystyka systemu Bluevolution 82

blueolution_82_okragly_0

Budując dom pasywny wybór odpowiednich okien stanowi nie lada wyzwanie. Warto więc poznać ciepłe okna Bluevolution 82 i ich zalety aby móc dokonać bardziej świadomego wyboru. Okna te spełniają surowe normy dla okien pasywnych dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i wysokiej jakości materiałów. System 6 komór w profilu z tworzywa PCV o szerokości 82 mm zapewnia wysoką ochronę termiczną. Dodatkowo okno wzbogacone jest w podwójny zestaw uszczelek oraz dwukomorowy pakiet „ciepłych” szyb. Oszklenie o szerokości 48mm składające się z 3 tafli szyby gwarantuje bardzo niski wskaźnik przenikania ciepła. Całość konstrukcji jest bardzo trwała i stabilna a wysokiej klasy tworzywo PCV zapewnia piękny wygląd, trwały kolor i łatwość czyszczenia. Producent oferuje zestaw ze skrzydłem prostym lub zaokrąglonym. Ramy okienne występują w różnych kolorach, dlatego łatwo dopasować je do koloru drzwi lub elewacji. System Bluevolution 82 stanowi doskonałe rozwiązanie dla okien pasywnych, od których oczekuje się wysokiej ochrony przed stratami ciepła przy jednoczesnym jak najwyższym stopniu pobierania energii cieplnej z zewnątrz.

Jakie powinny być okna do domów pasywnych?

Podstawą domów pasywnych są bardzo duże przeszklenia umiejscowione na najbardziej nasłonecznionych ścianach budynku. Poprzez duże okna do domu dostaje się duża ilość energii słonecznej, która ogrzewa wnętrze. Aby okna te spełniały swoją funkcję i nie były źródłem dodatkowych strat ciepła z racji swojej dużej płaszczyzny, wymagania co do konstrukcji i użytych materiałów są dużo o bardziej rygorystyczne niż w przypadku standardowych okien. Podstawą jest współczynnik przenikania ciepła dla szyby, gdyż stanowi na zdecydowaną większość całego okna. Nie powinien być on wyższy niż 0,9 W/(m²K) a im niższy tym mniejsze będą straty ciepła. Ponadto istotny jest współczynnik przepuszczalności energii słonecznej, który w przypadku okien do domów pasywnych powinien wynosić minimum 55%. Dzięki temu światło słoneczne z łatwością będzie docierało przez szyby do wnętrza mieszkania ogrzewając je. Rama okna, choć zwykle cienka, powinna być wypełniona materiałem termoizolacyjnym aby nie stanowić źródła mostków cieplnych, przez które ciepło będzie „uciekało” na zewnątrz. Warto dodać, że z racji dużych rozmiarów okna pasywne powinny mieć bardzo trwałą i stabilną konstrukcję i być wykonane z materiałów odpornych na naprężenia.

Dom energooszczędny i pasywny – czym się różnią?

Charakterystyka domów energooszczędnych i pasywnych to złożona kwestia lecz najprościej rzecz ujmując różnica pomiędzy nimi polega na tym, że dom energooszczędny ma za zadanie zmniejszyć ilość ciepła jaka „ucieka” z domu a do pasywny oprócz tego powinien jeszcze ‘pobierać’ energię cieplną z zewnątrz. Do istotna różnica, gdyż w przypadku domu pasywnego koszt jego wybudowania jest wyższy ale późniejsze koszty ogrzania wnętrza są zdecydowanie niższe niż w przypadku pozostałych rodzajów budownictwa.

Czytaj także:

Kilka słów o technologii PCV

Nowoczesne systemy, które stosujemy w oknach PCV

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]