Okna PCV Leszno

Jeśli chodzi o drzwi i okna, które łączą w sobie estetykę i żywotność, warto zatrzymać się na produktach wykonanych z PVC. Jednego z najczęściej używanych materiałów w tym sektorze. W kolejnych akapitach skupimy się na tego typu propozycjach dla domu i nie tylko. Porozmawiamy tutaj o komforcie cieplnym okien PCV, odkrywając cechy i funkcje tego rodzaju produktu.

Producent okien PCV Leszno – Domatus.pl – sprawdź cennik i usługi

W swojej roli ekspertów branżowych Domatus.pl oferuje okna termoizolacyjne z PVC, które są w stanie zagwarantować najlepszą wydajność pod każdym względem. Skontaktuj się z nami, aby poznać nasze produkty i usługi bliżej. Dowiedz się co to komfort cieplny.

Co to jest komfort cieplny?

Kiedy mówi się o wygodnym domu z punktu widzenia termicznego, o czym myślisz? To dom, w który jest:

 • ciepło w zimie,
 • chłodno latem,
 • odpowiednio wilgotne powietrze,
 • nie za sucho.

Krótko mówiąc, dom, w którym Ty i Twoi goście czujecie się dobrze, bez konieczności używania zbyt wielu ubrań, by ogrzać się zimą, lub noszenia tylko stroju kąpielowego latem. Jest to tak zwany „komfort cieplny”, na który wpływają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Dlaczego tak ważne są szczelne okna PCV i dobra temperatura w domu?

Temperatura ciała pozostaje stała zarówno latem, jak i zimą, z wyjątkiem obecności choroby. Jednak zimno lub ciepło zmusza Twój wewnętrzny system regulacyjny do pracy w nadgodzinach. Czujesz się wtedy zmęczony i nieswojo bez żadnego powodu. Wpływa to również na nastrój, produktywność oraz ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego.

Ideałem, do którego powinieneś dążyć, byłyby następujące temperatury:

 • 19° w zimie,
 • 26° latem,
 • około 16° w zimowe noce,
 • maksymalnie 5° mniej niż na zewnątrz podczas letnich nocy.

W ten sposób organizm nie walczy z dużymi zmianami temperatur, a Ty czujesz się dobrze. Czujesz, że przebywasz w komfortowym otoczeniu. Aby uzyskać taki wynik, potrzebujesz jednak odpowiednio odizolowanego miejsca i szczelnych okien.

Okna Leszno wielkopolskie

Jeśli nie ma izolacji termicznej, temperatura wewnętrzna domu ma tendencję do wyrównywania się z temperaturą zewnętrzną. Oznacza to, że ryzykujesz, że zimą dom będzie wilgotny i zimny, a latem zbyt gorący. Dlatego poszukujący komfortowego domu stawiają na ocieplenie i wymianę wyposażenia. I jak na razie wszyscy jesteśmy zgodni. Ale które oprawy lepiej izolują? Sprawdź nasze okna i drzwi PCV Leszno od Domatus.pl!

Okna PCV Leszno i okolice na wymiar – okna plastikowe Leszno wlkp

Zacznijmy od warunku o pierwszorzędnym znaczeniu – aby zmniejszyć wymianę ciepła między wnętrzem a zewnętrzem, należy mieć dobrą izolację domu. Okna plastikowe PCV będą tu niezastąpione! W tym fachowe usługi montażu, wymiany czy serwisu od Domatus.pl. W ten sposób ciepło lub chłód pozostaje w środku, a system klimatyzacyjny w mniejszym stopniu stara się utrzymać stałą temperaturę. To wszystko przekłada się na większy komfort cieplny i mniejsze zużycie energii.

Sprawdź okna PCV Leszno cennik Domatus.pl i przekonaj się, że jest to dobra inwestycja!

Okna PCV na wymiar – wymiana, montaż i serwis

Okna o wysokiej wydajności, takie jak plastikowe okna PCV. Tego typu produkty zapobiegają przedostawaniu się zimna i wydostawaniu się ciepła. Odpowiednio zamontowane zapobiegają przeciągom i zmniejszają ryzyko zimniejszych części domu w innych obszarach. Aby uzyskać takie efekty, nie można jednak kierować się wyłącznie kosztem wymiany opraw. Koniecznie wybierz okna PCV najnowszej generacji, takie jak te proponowane przez naszą firmę Domatus.pl do swojego mieszkania.

Mówiąc o oknach i drzwiach PCV w Lesznie, należy również pamiętać, że:

 • są lekkie i łatwe w obsłudze,
 • okna będą odporne na złą pogodę i działanie soli,
 • są wodoodporne, przez co mniej wrażliwe na przenikanie wody,
 • są odporne na działanie wiatru,
 • nie wymagają większych interwencji konserwacyjnych,
 • nie są trudne do czyszczenia,
 • są ognioodporne, dzięki czemu nie podsycają płomieni w przypadku pożaru.

Tanie i najlepsze okna plastikowe PCV Leszno

Wśród najciekawszych cech okien i drzwi z PCV wyróżnia się cena, która ogólnie rzecz biorąc, jest korzystniejsza niż w przypadku okien aluminiowych z przekładką termiczną. A co z walorem estetycznym? Ten typ okien wcale nie zawodzi! Może dopasować się do najróżniejszych typów budynków.