Brama garażowa rolowana czy segmentowa?

bramy-rolowane-2

Wybór bramy garażowej może zadecydować o tym, jak będziemy odczuwać codzienne z niej korzystanie i warto przed jej zakupem oraz montażem zaznajomić się z jej cechami, wybadać wady i zalety, aby nie czuć rozczarowania. Porównajmy sobie dwa typy bram garażowych, które są często wybierane, różnią się niewiele, ale dają różne możliwości.
 

Co to jest brama segmentowa?

Brama segmentowa jest aktualnie królującą na rynku. Jest niesamowicie wygodna w użytkowaniu, producenci posiadają ogromny wybór kolorów bramy, jej wzorów, a przy tym jest ona dostępna w stosunkowo niskiej cenie. Montowana wyłącznie wewnątrz budynku, wymaga dużego garażu, który zmieści otwartą bramę. Sprawdza się jednak przy pomieszczeniach z niewielkim polem manewru na wjeździe, ponieważ nie przekracza linii budynku.  

Występuje w dwóch wariantach – górnym i bocznym, przy czym popularniejszym jest zdecydowanie górny.  

Brama segmentowa jest wariantem termoizolacyjnym, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem dla garaży połączonych z budynkiem, zdecydowanie gdy pomieszczenie jest ogrzewane. Znajdujące się w zestawie uszczelki termoizolacyjne pozwolą na znaczące poprawienie utrzymywania ciepła wewnątrz.
  

W standardzie brama otwierana jest ręcznie, można je jednak montować z automatycznym systemem uruchamiania, który wpływa na poprawę komfortu użytkowania. Bezpieczeństwo zachowywane jest poprzez montaż fotokomórki, zabezpieczenia przeciążeniowego, czy zabezpieczenia na wypadek pęknięcia linki, co jest niezwykle ważne w przypadku, gdy z bramą do czynienia mają również dzieci.
 

Bramy rolowane

Bramy rolowane czy też roletowe (ze względu na ich sposób otwierania) jest systemem zabierającym bardzo niewiele miejsca. Pancerz bramy nawijany jest na wał napędowy zwany również rurą nawojową. Mechanizm może być montowany wewnątrz, jak i z zewnątrz budynku, co znowu pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. Z tego też względu często montowane są w pomieszczeniach przemysłowych dla maksymalnego oszczędzenia miejsca.
  

Rama w tym wypadku jest bardzo ciężka i bramę wyposaża się w standardzie w otwieranie elektryczne, co jest bardzo wygodne dla użytkownika. Zabezpieczeniem w przypadku braku prądu będzie ręczna korba, w którą warto się doposażyć – na wszelki wypadek.
 

Dodatkiem wyposażenia są specjalny blokady, które nie pozwolą na podważenie przez osoby niepowołane. Ponadstandardowe wyposażenie w system antywłamaniowy powoduje, że rolowana brama jest nie do przejścia dla włamywacza. Brama może być również ocieplana czym zapewnia zmniejszone ubytki ciepła przy ogrzewanych garażach.

Porównanie bramy rolowanej i segmentowej

Materiał, z którego są wykonywane bramy rolowane jest odporny na promienie słoneczne oraz przetarcia od zewnętrznej strony. Producenci udostępniają również zróżnicowaną fakturowość bram tego typu, pojawiają się w różnych kolorach, jednak najpopularniejszą pozostaje brąz.
  

Niestety, brama roletowa jest obciążona wysoką ceną ze względu na użyty w nich mechanizm. Również wybór wzornictwa i kolorystyki pozostawia wiele do życzenia i w tym zakresie wygrywa zdecydowanie brama segmentowa.
 

Aby dobrać wygodną, komfortową w użyciu, niezawodną oraz pasującą do budynku bramę należy dokładnie przeanalizować jak wiele miejsca posiadamy w garażu, na podjeździe oraz jaki sposób otwierania bardziej preferujemy. Duże garaże pozwalają nam na większe kapryszenie, a dostępna ilość wzorów i kolorów bram segmentowych przemawia za tym, aby w takich wypadkach była wyborem numer jeden. Mając niewielki garaż warto zastanowić się bardziej nad rolowaną, zwłaszcza, że założenie bramy segmentowej może nie być kompletnie możliwe.  

Czytaj także:

JAK WYBRAĆ BRAMĘ GARAŻOWĄ?

JAK POZNAĆ DOBRĄ BRAMĘ GARAŻOWĄ?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]