Okna na świecie – czym się charakteryzują?

Dlaczego amerykańskie okna są takie szczególne oraz czym się charakteryzują? Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie okna są modne za granicą, zapraszamy do przeczytania!

Okna na świecie – czym się charakteryzują?

Oglądając zagraniczne filmy, trudno oprzeć się wrażeniu, że przedstawione tam wnętrza, różnią się w znacznym stopniu od tych polskich. Każdy z nas chyba zwrócił uwagę, jak ucieka się w filmach z amerykańskiego domu. 

W Polsce mamy coś – dla nas wydawałoby się zwyczajnego – co jednak u Amerykanów często budzi podziw. Jedną z rzeczy, którą najbardziej wyróżnia amerykański styl domów jest otwieranie okien do góry oraz zamykanie na dół. Podczas, gdy w Polsce w większości gospodarstw spotykamy głównie okna rozwierane oraz uchylane to w Ameryce popularne są okna przesuwane. Ciekawym akcentem jest również to, że często można dojrzeć okiennice, a w przeszkleniu również mocno zaakcentowane szprosy.

Amerykańskie okna produkowane są według kilku stylów, które przywędrowały do USA najczęściej z Europy. Zazwyczaj pojawiają się tutaj okna wieloszybowe. Również okna ze szprosami są dosyć popularne. Takim typowo amerykańskim oknem jest okno otwierane do góry – u nas bardzo rzadko spotykana.

Nie zmienia to jednak faktu, że nie jeden producent okien z wielkim powodzeniem sprzedaje polskie produkty na rynkach zagranicznych. Polskie okna to eksportowy hit. Najchętniej kupują je Niemcy, Brytyjczycy, Czesi i Słowacy. Sporo możemy zdziałać jeszcze w Skandynawii, we Francji, Szwajcarii czy Austrii. 

Dom w zagranicznym stylu, to w Polsce często synonim luksusu oraz dobrego stylu. Projekty okien z Ameryki, przyciągają lekką konstrukcją oraz oryginalnym designem, przez co wielu inwestorów w Polsce decyduje się na na budowę domu w Amerykańskim stylu.

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami