Zalety rolet zewnętrznych w systemie Integro

Ze względu na sposób montażu system INTEGRO przeznaczony jest zwłaszcza dla nowych budynków. Przednia część skrzynki jest pokrywana materiałem, z którego wykonana jest elewacja, dzięki czemu jest niewidoczna. Montaż tego typu rolet należy rozważyć już w fazie projektowania domu, choć możliwy jest również podczas modernizacji już istniejących budynków. Potrzebnych będzie wówczas kilka przeróbek.

Czym się wyróżnia system Integro?

Często możemy spotkać się z opiniami, że rolety zewnętrzne podtynkowe są najlepszym rozwiązaniem spośród wszystkich dostępnych na rynku systemów rolet zewnętrznych. Ponadto mogą być stosowane w każdym domu, zarówno w nowobudowanym jak i w już istniejącym. Oczywiście jeśli przewidzimy taki system rolet w fazie projektu, to rzeczywiście będą one bardzo dobrym rozwiązaniem dla domu nowo budowanego. Jednak nie w każdym istniejącym domu, nawet próbując dokonać pewnych adaptacji da się zastosować rolety integro.  

Najważniejszym powodem, dla którego system Integro cieszy się taką dobrą opinią jest fakt, że rolety podtynkowe zabudowane są w zewnętrznej elewacji budynku co sprawia, że skrzynki podtynkowe w  żaden sposób nie wkomponowują się w wnętrze naszego domu. Jest to o tyle istotne, że pozbywamy się dzięki temu mostków termicznych i przemarzania, które występuje w innych systemach rolet do zabudowy podtynkowej, jak w roletach ze skrzynką nakładaną na okna (naokiennych) i nadprożach roletowych (rolety nadprożowe).

Czytaj także:

CHARAKTERYSTYKA I CECHY ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Atut montażu skrzynki rolety Integro

Skrzynka Integro znajduje się w całości na zewnątrz domu i jest zabudowana w zewnętrznej elewacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w środku domu nie mamy żadnych szpecących elementów w postaci skrzynek czy klap od rolet, które spotykamy w roletach naokiennych i nadprożowych. Skrzynki i klapy rewizyjne tych systemów są w środku domu. Nie możemy też ich całkowicie zabudować, gdyż uniemożliwiłoby to dostęp do rolety w przypadku konserwacji czy naprawy.

Ograniczenie strat ciepła

Rolety podtynkowe Integro pozwalają również zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Elementy podtynkowe systemu Integro nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi czy nadproża, co też zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki zastosowaniu wewnątrz paneli aluminiowych rolety specjalnej pianki, rolety takie minimalizują utratę ciepła z wnętrza domu. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie przez okna, występują największe straty ciepła. Stosując rolety łatwo zaobserwować, że po jej opuszczeniu, temperatura wewnątrz domu potrafi wzrosnąć nawet o 3 stopnie, a pomieszczenia o wiele wolniej się wychładzają.

Komfort w czasie letnich upałów

Rolety zewnętrzne podtynkowe w znacznym stopniu zabezpieczą nasz dom w czasie upałów przed dostawaniem się żaru do środka. Zalety rolet integro docenimy również w słoneczne i upalne dni, ponieważ ta sama pianka, która ogranicza utratę ciepła i zapewnia izolację zimą, doskonale sprawdza się również latem. Promienie słoneczne nagrzewają tylko zewnętrzną warstwę domu, a rolety zewnętrzne podtynkowe nie dopuszczają do nagrzewania się okien i wnętrza domu. I mimo, że na zewnątrz doskwiera nieznośny skwar, to w domu panuje przyjemny chłód.

Dobry montaż warunkiem wykorzystania zalet

Aby w pełni cieszyć się wymienionymi wyżej walorami musimy zadbać o prawidłowe i staranne przygotowanie gruntu pod montaż rolet podtynkowych. Wszystkie czynności muszą być przeprowadzone z należytą dokładnością, a wśród nich prawidłowe wykonanie i ocieplenie nadproży, poprawny montaż okien, a także wykonanie ocieplenia. Należy pamiętać, że sposób przygotowania nadproży i okien uzależniony jest od bardzo wielu czynników. Istotne jest na jakim etapie znajduje się budowa, jaka jest grubość ocieplenia oraz gabaryty okien. Wielkość okien ma bezpośrednie przełożenie na rozmiar skrzynek rolet podtynkowych Integro, a to z kolei wymusza właściwy sposób wykonania nadproży i odpowiedni montaż okien.

Czytaj także:

ŻALUZJE FASADOWE CZY ROLETY ZEWNĘTRZNE? WSPÓŁCZESNE RODZAJE OCHRONY OKIEN

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]