Jaki parapet zewnętrzny wybrać?

Ten artykuł zapewne zainteresuje osoby, które zajmują się wykończeniem nieruchomości, zarówno pod inwestycje jak i inwestorów. Dzisiaj zajmiemy się problemem związanym z wyborem parapetu zewnętrznego. Na co należy zwracać uwagę? O jakich parametrach należy pamiętać? Jakie są rodzaje parapetów zewnętrznych.

Najważniejsze kryteria przy wyborze parapetu zewnętrznego

Nie ulega wątpliwości, że parapety zewnętrzne powinny być odporne na wpływ czynników atmosferycznych. Zakup parametru ma zazwyczaj charakter wieloletni, więc warto głębiej zastanowić się nad jego wyborem.  Z zasady powinniśmy wziąć pod uwagę wiele parametrów takich jak wygląd, odporność, estetykę czy ceny.

Rodzaje parapetów

Wyróżniamy wiele rodzajów parapetów. Jakość ich wykonania oczywiście wpływa na cenę. Parapety stalowe ocynkowane to propozycja najtańsza, stosowana raczej w budownictwie lat 70 i 80tych. Parapety ocynkowane mają wiele wad, a najpoważniejszą jest to, że słychać wyraźnie odgłosy padającego deszczu. Lepszym i nieco tylko droższym rozwiązaniem są parapety plastikowe, zdecydowanie lepsze jeśli chodzi o design i uniwersalność pod względem wyboru koloru. Parapety plastikowe w łatwy sposób się czyszczą, dobrze tłumią odgłosy, ale są mało odporne na warunki atmosferyczne. Parapety z klinkieru to już droższa opcja. Ich ogromną zaletą jest to, że wyglądają bardzo ładnie i są odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz czy mróz. Najbardziej ekskluzywną opcją są parapety kamienne, wykonywane najczęściej z piaskowca i granitu. Parapety z kamienia naturalnego, zwłaszcza te polerowane prezentują się obłędnie, ale niestety ich cena możemy przyprawić o zawrót głowy. Są zazwyczaj stosowane w domach jednorodzinnych lub luksusowych inwestycjach.

Ostatnim rodzajem są parapety drewniane stosowane zazwyczaj w konstrukcjach z bali. Niestety choć wyglądają bardzo ładnie to nie są solidne, nawet jeżeli będziemy je systematycznie impregnować. Opcją którą łączy zalety wszystkich w/w produktów są parapety aluminiowe. Produkowane są one metodą ciągnięcia aluminium ze stopów konstrukcyjnych. Wyróżnia je niesamowita sztywność, idealna wręcz twardość, szczelność i przystępne ceny.

Czytaj także:

JAKI PARAPET ZEWNĘTRZNY WYBRAĆ?

PARAPETY I ICH RODZAJE

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]