Montaż okien dachowych

By okna dachowe spełniały wszystkie wymagane funkcje, muszą być przede wszystkim odpowiednio zamontowane. Ewentualne błędy przy tym rodzaju okna, kosztują często nawet podwójnie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy montażu?

Montaż okien dachowych

Zapewne wielu osobom będzie trudno w to uwierzyć, ale jeszcze kilka lat temu okna dachowe nie były tak popularne oraz tanie, jak dziś. Montaż okien przeprowadzają najczęściej dekarze. Prawidłowy montaż obejmuje przestrzegania kilku istotnych zasad. Jest to proste zadanie, które nie wymaga szczególnych umiejętności, jednak warto przestrzegać instrukcji okna. Bardzo istotne jest, aby nie uszkodzić obróbki okna, a zdarzyć tak się może z kilku powodów. Z kolei nieprawidłowe foliowanie okna od środka może spowodować podciąganie kondensatu pod folię. Równie ważne jest staranne ułożenie izolacji termicznej wokół okna.

Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zamontować nasze okno, najczęściej możemy zlecić to firmie, gdzie kupiliśmy okno. Wtedy mamy pewność, że okna zostaną zamontowane profesjonalnie oraz zgodnie z instrukcją. Inną alternatywą jest zatrudnienie dekarza lub innego fachowca w branży.

O montażu okna warto pomyśleć już na etapie budowy dachu, znaczenie ułatwi to prace, w dużym stopniu je przyśpieszając oraz zmniejszając ryzyko uszkodzenia pokrycia dachowego.

Bardzo istotną kwestią jest wybór odpowiedniej wysokości okien w połaci dachowej. Eksperci twierdzą, że aby okno dachowe spełniało swoje najważniejsze funkcje oraz aby było komfortowe, zalecane jest montowanie na wysokości 1,1 – 1,4 m nad poziomem podłogi.

Prawidłowo zamontowane okna dachowe, zapewniają długi oraz komfortowe użytkowanie. Warto zatem wybrać odpowiednie rozwiązanie, zlecając montaż fachowcom.

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami