Wszystko o oknach dachowych

Budując dom nie wyobrażamy sobie, by mogło w nim zabraknąć pewnych rzeczy. Podstawowe sprawy są czasem tak oczywiste, że nie poświęcamy im wiele myśli. Jednak to nie oznacza, że są one mało ważne. Drzwi, a przede wszystkim okna w naszym domu to bardzo istotne elementy, nad którymi warto się zastanowić.

Ochrona i atrakcyjny wygląd

Okna PCV to w dzisiejszych czasach standard w nowym budownictwie. Projektując dom, który dodatkowo ma poddasze warto zastanowić się nad oknami dachowymi. Jest to prosty sposób na odpowiednie doświetlenie pomieszczenia oraz powód, dla którego nasze poddasze zyska niepowtarzalny i atrakcyjny wygląd. Oczywiście żadna, nawet najbardziej piękna prezencja nie miałaby sensu bez funkcjonalności. Okna dachowe są tak skonstruowane, żeby nie uciekało przez nie ciepło, a dzięki charakterystycznym zabezpieczeniom (mimo większego ryzyka podatności na deszcz) nie przeciekają.

Szczelne i wyposażone w odpowiednią wentylację

Okna PCV są bardziej szczelne od pozostałych, dlatego są coraz częściej wybierane przez klientów. Pomimo tego w pomieszczeniu jest zapewniona odpowiednia wentylacja. Dzieje się tak z tego powodu, że okna PCV najczęściej wyposażone są między innymi w tzw. listwy wentylacyjne. Taki rodzaj rozszczelnienia gwarantuje wygodę i dostęp do świeżego powietrza bez otwierania okna. Niektóre modele dodatkowo zawierają opcje regulacji stopnia rozszczelnienia, co daje nam więcej możliwości.

Pomocne udogodnienia

Z pewnością każdy, kto decyduje się na okna dachowe zastanawia się nad dodatkami, które ułatwiają sterowanie oknami tego typu. Właśnie dlatego warto zainwestować w specjalne hamulce lub inne mechanizmy, które skutecznie ograniczą możliwość nagłego otwarcia całego skrzydła. Jest to niezwykle istotna sprawa, zwłaszcza podczas przeciągów oraz silnych wiatrów, kiedy szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie. Jak widać okna PCV charakteryzują się wieloma zaletami, a posiadając dom z poddaszem warto pokusić się o okna dachowe, które nie tylko ładnie wyglądają, ale w pełni spełniają swoją rolę.

Czytaj także:

KILKA SŁÓW O TECHNOLOGII PCV

KIEDY INWESTOWAĆ W OKNA PASYWNE?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]