Kiedy należy wymienić okna?

Każdy remont to czas stresu, związanego przede wszystkim z budżetem. Regularna renowacja domu czy mieszkania jest jednak nieunikniona. Jednym z tych elementów wyposażenia wnętrz, które należy co jakiś czas wymieniać, są okna. Te dobrej jakości mogą nam służyć nawet kilkanaście lat, jednak i one nie są niezniszczalne. Ich montaż powinniśmy zaplanować z wyprzedzeniem, przedsięwzięcie to wiąże się bowiem ze stosunkowo wysokimi kosztami. Warto zatem zadbać o to, aby nie spadło to na nas nagle, w najmniej spodziewanym momencie. Jakie sygnały wskazują na to, że nadszedł już czas wymiany okien?

Słabsza izolacja

Jeśli zauważymy, że każdej zimy płacimy coraz wyższe rachunki za ogrzewanie, a latem zbyt wysoka temperatura w domu staje się nie do wytrzymania, powinniśmy zacząć planować wymianę okien. Oznacza to bowiem, że nie spełniają już one funkcji termoizolacyjnej. Montaż nowych egzemplarzy z pewnością poprawi komfort naszego życia, a także obniży sezonowe opłaty.

Uszkodzenia mechaniczne

Kolejny symptom, wskazujący na potrzebę wymiany okien, to ich uszkodzenia mechaniczne. Wśród nich wymienić możemy wszelkie rysy, pęknięcia czy wyłamania. Powstają one zazwyczaj w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń, jak upadające drzewo, zabawy najmłodszych czy włamania. W takim wypadku wymianę okien należy zaplanować jak najszybciej, najlepiej przed następnym sezonem zimowym. Jeśli chodzi o montaż okien Poznań, Warszawa oraz każde inne duże miasto może pochwalić się długą listą specjalistów. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną firmę, warto popytać o rekomendacje wśród znajomych lub poczytać opinie w Internecie.

Uciążliwy hałas

Dźwięki dochodzące z zewnątrz stają się szczególnie uciążliwe, gdy okna naszego mieszkania wychodzą na jedną z głównych ulic. Po pewnym czasie okna zużywają się i nie tłumią już hałasu tak dobrze, jak robiły to na początku. Wówczas również należy zastanowić się nad wymianą okien. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na model dźwiękoszczelny, co z pewnością ułatwi nam życie oraz zapewni spokojny sen.

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami