Czy warto inwestować w drzwi z PCV?

Gdy wybieramy drzwi wejściowe do domu, zwykle zwracamy uwagę na trzy ważne cechy. To przede wszystkim dobra izolacyjność termiczna, dźwiękoszczelność, a także skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe. Dopiero w dalszej kolejności zastanawiamy się nad stylem i kolorem drzwi, tak aby jak najlepiej komponowały się z planowaną aranżacją. Nie bez znaczenia pozostaje materiał z jakiego będą wykonane drzwi.

Zalety drzwi z PCV

Wybierając drzwi do naszego domu najwięcej uwagi poświęcamy drzwiom zewnętrznym, czy to balkonowym, czy wejściowym z uwagi nieodzowne cechy. Czy zatem drzwi zewnętrzne z PCV posiadają wymagane właściwości termoizolacyjne i wytrzymałościowe i jak wypadną w porównaniu do innych produktów na rynku. Otóż okazuje się, że współczesne drzwi z PCV niejednokrotnie przewyższają swoimi parametrami produkty z innych materiałów. Warto również dodać, iż bardzo dobrze znoszą szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a dzięki wykonaniu z profili o wysokiej klasie gładkości powierzchni są łatwe do utrzymania w czystości (brud nie przywiera do powierzchni, a woda po niej spływa). Nie wymagają też konserwacji, w przeciwieństwie do drzwi drewnianych, które trzeba co kilka lat malować, by chronić je przed wpływem wilgoci.

Nowoczesność i bezpieczeństwo

W produkcji drzwi z PCV często wykorzystuje się nowoczesne tworzywo kompozytowe wzmocnione włóknem szklanym, stworzone na bazie PCV i ALU, co znacznie zwiększa ich trwałość, stabilność konstrukcji i ogranicza straty ciepła. Co więcej, drzwi wykonane w najnowszych technologiach cechują się świetną odpornością na włamanie (do RC 2) lub wyższych, przy zastosowaniu wzmocnień stalowych oraz zgrzewalnych łączników podwyższających ich właściwości statyczne. Również nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż współczesne konstrukcje posiadają niski próg do wysokości 20 mm.

Czytaj także:

JAK ZADBAĆ O DRZWI WEJŚCIOWE PCV?

Ekologia

Niekiedy można spotkać się z zastrzeżeniami, że stolarka z PCV nie należy do bezpiecznych i ekologicznych. Wynika to zwykle z braku dostatecznej wiedzy. Gotowe okna i drzwi z PVC są w warunkach codziennego użytkowania całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, a szkodliwe substancje mogą uwolnić się wyłącznie w przypadku pożaru. Warto również zwrócić uwagę, że PVC podlega recyklingowi, a drzwi i okna z PCV są po pierwsze energooszczędne (czyli ograniczają straty energii), po drugie – trwałe (by nie nastąpiła szybka konieczność ich wymiany).

Ekonomiczny design

Jednym z największych atutów stolarki z PVC jest ich stosunkowo niska cena, przy zachowaniu dobrej jakości w porównaniu ze stolarką z aluminium lub drewna. Nie wymagają również specjalistycznej pielęgnacji, są też proste w czyszczeniu. Kolejny walor okien i drzwi z PVC to ogromne możliwości aranżacyjne w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. Z powodzeniem mogą też imitować barwę i fakturę drewna.

Wady drzwi z PCV

Niestety, drzwi PCV obok wielu zalet posiadają również wady, które mogą stanowić poważna przeszkodę i zniechęcić do ich zakupu.

Główne minusy drzwi wykonanych z polichlorku winylu to niski poziom sztywności ościeżnicy i skrzydła drzwiowego, który wpływa na obniżenie właściwości antywłamaniowych, co jest szczególnie ważne przy drzwiach wejściowych. Z tego też względu PVC nie jest też dobrym wyborem do produkcji bardzo dużych przeszkleń, czy fasad. W takich rozwiązaniach lepiej sprawdzają się aluminium czy drewno.

Czytaj także:

JAKIE DRZWI WEJŚCIOWE WYBRAĆ?

DRZWI WEJŚCIOWE. PVC CZY ALUMINIUM?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]