Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Drzwi wejściowe są przez wielu uważane za wizytówkę domu, dlatego starannie przeglądamy oferty producentów, zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Które z nich są warte uwagi?

Większość osób w pierwszej kolejności kieruje się estetyką wykonania, wzornictwem i tym czy drzwi będą pasowały do dachu, okien czy elewacji. Są to oczywiście niezaprzeczalnie ważne aspekty ale pamiętajmy, że drzwi wejściowe mają jedną podstawową rolę – chronić nasz dom. Chronić przed zimnem, hałasem i oczywiście intruzami. To te parametry powinny mieć kluczowe znaczenie podczas wyboru idealnych drzwi. Kwestie kolorystyczne każdy producent bez problemu może dostosować do wymagań klienta.

Ciepłe i ciche drzwi PCV

Tworzywo PCV jest najczęściej wybieranym materiałem na okna i drzwi zewnętrzne. Przemawia za tym nie tylko stosunkowo niska cena ale również trwałość materiału, odporność oraz bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Solidne i wytrzymałe drzwi zewnętrzne PCV są przede wszystkim szczelne i przy prawidłowym ich osadzeniu uzyskujemy doskonałą barierę przed chłodem oraz hałasem. Ponadto drzwi z PCV są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego nie niszczy ich wiatr, mróz czy wilgoć. Również bezproblemowe utrzymanie w czystości i brak konieczności okresowej konserwacji i renowacji drzwi PCV przemawia za ich wysoką popularnością. Decydując się na drzwi wejściowe z PCV warto stawiać na renomowanych producentów i solidne wykonanie oraz omijać z daleka podejrzanie tanie modele, które nie zagwarantują nam odpowiedniej ochrony przed ewentualnym włamaniem.

Eleganckie drzwi drewniane

Drzwi drewniane to kolejny przykład tego, że nie warto wybierać najtańszych opcji. Drewno to solidny i trwały materiał, w dodatku uznawany za niezwykle szlachetny i elegancki. Niestety jest również bardzo podatny na działanie czynników atmosferycznych, szczególnie wilgoć i niskie temperatury. Deszcz, śnieg czy mróz szybko mogą uszkodzić warstwę ochronną i wniknąć głębiej w strukturę drewna Bardzo tanie modele prawdopodobnie nie będą miały odpowiedniego zabezpieczenia w postaci właściwej impregnacji i bardzo szybko tracą swoje parametry techniczne jak i estetyczne. Porządne drzwi drewniane impregnuje się profesjonalnymi środkami aby jak najbardziej zminimalizować wpływ czynników atmosferycznych na zachowanie się drewna. Mimo wszystko warto jednak okresowo sprawdzać stan warstwy zewnętrznej aby w porę naprawić ewentualne ubytki. Wówczas takie drzwi będą nie tylko piękne ale i długo zapewnią nam ciche i ciepłe wnętrze domu.

Solidne drzwi metalowe

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na wysokich parametrach antywłamaniowych to drzwi metalowe będą strzałem w dziesiątkę. Pod tym względem jest to najbezpieczniejszy rodzaj drzwi. Niestety metal nie jest materiałem, który dobrze izoluje ciepło i zapewni nam wysoki poziom ciszy wewnątrz budynku. Dobrej klasy drzwi metalowe są wypełniane pianką poliuretanową oraz oklejane płytami drewnianymi dla uzyskania lepszego współczynnika przenikalności ciepła. Ponadto drzwi metalowe są bardzo odporne na czynniki atmosferyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Czytaj także:

Drzwi wejściowe. PVC czy Aluminium?

Jak zadbać o drzwi wejściowe PCV

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]