Jak zadbać o drzwi wejściowe PCV?

Drzwi wejściowe (inaczej mówiąc – zewnętrzne) to niejako wizytówka naszego domu. Oczywiście pierwszorzędną ich funkcją jest zabezpieczenie domostwa (czy też każdego innego rodzaju budynku) przed warunkami atmosferycznymi oraz niechcianymi gośćmi. Dlatego tak ważne jest, aby o nie właściwie zadbać. Nie tylko pod względem higienicznym, ale również technicznym.

Inwestycja w drzwi antywłamaniowe już przestało być swoistą ekstrawagancją. W świadomości niektórych osób to właściwie już konieczność, szczególnie w przypadku rosnącej popularności osiedli strzeżonych. Teraz to drzwi drewniane są obrazem przepychu – dzisiaj można je zastąpić drzwiami PVC, które wyglądają dokładnie tak samo. Albo przynajmniej podobnie.drzwi-pcv6

Drzwi PCV – higiena

Dbanie o drzwi drewniane to przede wszystkim ich konserwacja i ochrona przed wilgocią. Z drzwiami PVC sytuacja jest znacznie łatwiejsza. Tak samo jak w przypadku okien PVC, mycie takich drzwi wymaga głównie wody, środka czyszczącego i wilgotnej szmatki. Ważne jednak jest, aby były to środki nie zawierające wysokiego stężenia alkoholu, ze względu na ryzyko rozpuszczenia się tworzywa bądź okleiny. W razie trwałych uszkodzeń w postaci rys i szczelin użyć można specjalnych flamastrów w kolorze oklein.

Drzwi PCV Poznań – bezpieczeństwo i konserwacja

Należy pamiętać o tym, że drzwi są ciężkie, dlatego ryzyko obwieszania się – a co za tym idzie –  tarcia o ościeżnicę bądź trudności w domykaniu zamka jest wysokie. Obecne modele posiadają możliwości wielokierunkowej regulacji, więc w przypadku zmiany położenia drzwi względem ościeżnicy zaleca się z niej skorzystać. Jeżeli nie mamy umiejętności (albo wiedzy) jak to zrobić, należy wezwać fachowca. Oczywiście nie można też zapominać o regularnym czyszczeniu zamków i zawiasów. Ważne jest, żeby tego po prostu nie zaniedbywać.

A jaki rodzaj drzwi antywłamaniowych wybrać? Wszystko zależy od własnych preferencji. Gdy uważamy, że bezpieczeństwo naszego domostwa może być bardzo zagrożone (np. ze względu na dom położony na otwartym terenie), warto zainwestować nawet w drzwi klasy RC3. Na strzeżonych osiedlach zwykle wystarczają drzwi klasy RC2. Koniec końców to kwestia bardzo indywidualnego podejścia.

Czytaj także:

Jak wyprostować drzwi PCV?

Drzwi wejściowe. PCV czy Aluminium?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]