Okna do hotelu: na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie hotelu wiąże się z dużymi kosztami związanymi z rachunkami i zatrudnieniem pracowników. Jednym z podstawowych obciążeń budżetu hotelu są rachunki za energię. Cały hotel warto zatem dostosować w taki sposób, aby był energooszczędny. Jednym z pewnych rozwiązań są energooszczędne okna. Hotelowe okna muszą charakteryzować się pewnymi cechami, które będą miały wpływ na codzienne użytkowanie. Przyjrzymy się zatem parametrom okien, które można zamontować w hotelu.

Energooszczędność

Stolarka okienna powinna być energooszczędna, czyli wyróżniać się wysoką izolacyjnością termiczną. Zastosowana technologia w maksymalny sposób ograniczy przenikanie energii przez okna. Zimą z ogrzewanych pomieszczeń nie będzie uciekało ciepło, co skutkuje obniżeniem rachunków za ogrzewanie. Dobra izolacja przyda się również latem i zabezpieczy przed napływem gorącego powietrza.

Szyby w energooszczędnych oknach

Najważniejszym elementem energooszczędnych okien jest szyba. Szyby są bowiem bardzo dobrym izolatorem i zastosowanie dobrej jakości szyb przyniesie największe oszczędności w zakresie strat energii. Często stosuje się pakiety 2 lub 3 szyb, a w przestrzeniach międzyszybowych umieszcza się gazy szlachetne. Odpowiednio dobrane szyby pozwolą zaoszczędzić nawet 40% energii.

Współczynnik przenikalności cieplnej

Planując zakup okien do hotelu, trzeba zwrócić uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej. Chodzi o współczynnik całej konstrukcji, a nie tylko szyb lub ram okiennych. Współpraca wszystkich elementów składowych stolarki okiennej zapewni maksymalną ochronę termiczną. Współczynnik Uw informuje o ilości energii, która przenika w określonej jednostce czasu przez okno o określonej powierzchni przy różnicy temperatur 1K. Im niższa wartość współczynnika, tym mniejsze straty energii cieplnej generuje okno.

Dźwiękoszczelne okna

Hotele często są zlokalizowane przy ruchliwych ulicach w centrum miasta. Miejski hałas może przeszkadzać naszym gościom, dlatego dobrym rozwiązaniem są okna dźwiękoszczelne. Nasz hotel stanie się wówczas miłą oazą i odpoczynkiem dla uszu po męczącym i głośnym dniu zwiedzania. Tłumienie dźwięków z zewnątrz jest określane wskaźnikiem Rw, który jest wyrażany w decybelach. Im wyższy wskaźnik, tym mniej hałasu będzie wnikało to pomieszczenia. Izolacyjność akustyczną zapewniają odpowiednie rozwiązania technologiczne. Jednym z elementów są dźwiękochłonne szyby, które są grubsze niż te standardowe. Tafla szkła może mieć grubość nawet 10 mm. Przestrzeń między szybami zostaje wypełniona gazami szlachetnymi. Dobrym rozwiązaniem jest również wykorzystanie specjalnych powłok i folii tłumiących.

Solidne okna

Stolarka okienna musi chronić hotel przed warunkami atmosferycznymi, czyli opadami deszczu, śniegu czy wiatrem. Wybór wysokiej jakości okien pozwoli uniknąć problemów związanych z naprawą lub wymianą stolarki. Unikniemy również skarg od klientów na nieszczelne lub przeciekające okna. Najwyższa jakość okien to nie tylko dobre parametry, ale również profesjonalny montaż. Wieloletnie doświadczenie specjalistów oznacza najwyższej jakości produkty i montaż.

Czytaj także:

STOLARKA PRZECIWPOŻAROWA – CO WARTO WIEDZIEĆ?

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU BLUEVOLUTION 82

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]