Kilka słów o technologii PCV

blueolution_82_okragly_0

Konstrukcja okien z PCV

Konstrukcja okien PCV gwarantuje wysoką termoizolacyjność i szczelność okna, dzięki czemu są one najchętniej wybieranym przez klientów rodzajem okien. Rama okien zbudowana jest z kilku plastikowych komór wzmocnionych stalowymi kształtownikami. Dobrej jakości okna mają komory wypełnione materiałem termoizolacyjnym, dzięki czemu zmniejsza się współczynnik przenikania ciepła dla ramy.

Standardowe okna mają trzy komory, nowoczesne modele, produkowane z zastosowaniem zaawansowanych technologii posiadają aż pięć komór co oczywiście pozytywnie wpływa na parametry okna. Aby stalowe wzmocnienia nie powodowały większych strat ciepła, producenci starają się wypełniać je materiałem izolacyjnym, np. pianką poliuretanową. Technologicznie zmierza się do tworzenia takich ram okiennych, których komory nie będą wymagały stalowych wzmocnień. Okna PCV występują zwykle z pakietem szybowym składającym się z dwóch lub trzech tafli szkła. Pomiędzy nimi umieszcza się gaz szlachetny – argon lub ksenon. Okna plastikowe wyposażone są w dwa rodzaje uszczelek, przy-szybowe i oporowe. Mają one za celu zapobieganie wnikaniu wody do wnętrza plastikowego profilu a także stanowią barierę dla kurzu czy wiatru. Zwiększają również poziom izolacji akustyczne. 

Zalety okien plastikowych

Okna wykonane z tworzywa PCV cechują się dużą szczelnością i termoizolacyjnością. Szczelność idzie w parze również z funkcją bariery akustycznej. Dobrej jakości okna plastikowe mają niski współczynnik przenikania ciepła zarówno dla całego okna jak i dla ramy. Wnętrze profilu wypełnione jest materiałem termoizolacyjnym dzięki czemu są to okna ciepłe i energooszczędne. Ogromną zaletą tworzywa PCV jest jego odporność na działanie czynników atmosferycznych takich jak duże nasłonecznienie, deszcz, śnieg czy mróz. Profile nie wyprężają się i nie rozszczelniają pod wpływem różnicy temperatur. Ponadto plastik jest bardzo łatwy w czyszczeniu i nie wymaga okresowych konserwacji. To duża zaleta, której nie mają chociażby okna drewniane.

Jeśli więc zależy nam na oknach, które nie wymagają dodatkowych nakładów pracy z naszej strony i na długo zachowają piękny wygląd, to zdecydowanie warto wybrać plastikową stolarkę okienną. Dodatkową zaletą okien PCV jest możliwość barwienia tworzywa już na etapie produkcji. Dzięki temu ramy okienne występują w szerokiej gamie kolorystycznej i z łatwością można dopasować je do koloru drzwi, dachu czy elewacji.

Wady stolarki okiennej z PCV

O zdecydowanej przewadze zalet nad wadami okien PCV świadczy przede wszystkim ich niezwykła popularność, która nie słabnie z biegiem lat. Niestety plastikowe okna nie są całkowicie pozbawione minusów. Przede wszystkim nie ma możliwości naprawy uszkodzonej ramy. W przypadku mechanicznego zniszczenia, pęknięcia, mocnego zarysowania, konieczna jest wymiana profilu. Nie można również zmienić koloru ramy poprzez malowanie, tak jak w przypadku okien drewnianych. Są to jednak niewielkie wady, które nie zmniejszają funkcjonalności okien PCV.

Czytaj także:

Jakie zalety posiadają okna PCV?

Dlaczego okno się nie domyka?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]