Drzwi balkonowe przesuwne – modne i nowoczesne rozwiązanie

Tradycyjne drzwi balkonowe działają na zasadzie okna. Z tą różnicą, że jego wymiary pozwalają na swobodne przechodzenie przez nie. Jest to rozwiązanie najtańsze, powszechnie montowane przy balkonach, a także w przypadku wyjścia na taras. Współcześnie w nowo budowanych domach coraz częściej odchodzi się od montowania drzwi z takim rozwiązaniem na rzecz przesuwnych drzwi tarasowych.

Typy przesuwnych drzwi tarasowych <h2>

W ofercie producentów stolarki okiennej dostępne jest kilka typów drzwi tarasowych przesuwnych. Obsługa wszystkich dostępnych rodzajów drzwi tarasowych jest prosta i komfortowa. Z racji zastosowania różnych systemów, każde z nich posiadają jednak nieco inne zalety i daje różne możliwości. Finalnie wybór konkretnej opcji zależy od subiektywnych upodobań, a także indywidualnych potrzeb.

Drzwi podnoszono-przesuwne

Przesuwne drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne (HST) otwierane są przez przesuwanie w poziomie. Ich główną zaletę jest możliwość konstruowania dużych, eleganckich przeszkleń, ale co ważne nawet mimo sporych rozmiarów system zapewnia lekkość obsługi. Umożliwia to wygodne otwieranie i zamykanie. Drzwi działają w oparciu o innowacyjny podnoszono-przesuwny system otwierania, który delikatnie unosi skrzydło poruszające się na specjalnych rolkach. Istnieje także możliwość zablokowania częściowo odsuniętego ruchomego skrzydła w celu wietrzenia. Ich główne zalety to elegancki wygląd, wygodne zamykanie i otwieranie oraz niski (zlicowany z podłogą) próg. Opcjonalnie drzwi mogą być obsługiwane automatycznie za pomocą pilota.

Uchylno przesuwne drzwi tarasowe HKS

Otwierane są przez przesuwanie w poziomie podobnie jak HST. Skrzydło może być także uchylane od strony górnej krawędzi, co ułatwia wietrzenie pomieszczeń. Drzwi tarasowe HKS są tańsze niż HST. Niestety obsługa systemu wymaga użycia nieco większej siły niż w przypadku HST, nie ma także możliwości zlicowania progu.

Czytaj także:

O SYSTEMACH STOSOWANYCH W DRZWIACH BALKONOWYCH

Odstawno przesuwne drzwi tarasowe PAS

Sposób otwierania drzwi typu PAS jest podobny jak HKS i HST poprzez przesuwanie w poziomie. Ważną cechą tego rozwiązania jest możliwość „odstawienia” ruchomego skrzydła na całym obwodzie o kilka milimetrów, co ułatwia wietrzenie pomieszczenia – nawet w deszczowy czy wietrzny dzień. Podobnie jak w drzwiach typu HKS, także tutaj nie możemy zastosować niskiego progu.

Materiały z jakich wykonuje się drzwi tarasowe przesuwne

To, czy drzwi wykonane są z PVC, drewno czy aluminium jest ważne przede wszystkim z punktu widzenia estetyki oraz ze względu na maksymalne dopuszczalne wymiary konstrukcji. Drzwi przesuwne o największych rozmiarach (nawet do 12 000 mm szerokości – przy zachowaniu odpowiednich podziałów) można wykonać z aluminium. Zarówno PCV jak i drewno dają mniejsze możliwości w tym zakresie. Aluminium to także materiał bardzo trwały, odporny na wpływ czynników atmosferycznych oraz cechujący się nowoczesnym wyglądem. Drewno z kolei oferuje klasyczny, elegancki wygląd i nieprzemijającą klasę produktów z niego wykonanych. PVC natomiast to materiał, który dostępny jest w konkurencyjnej cenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest opcja drzwi drewniano – aluminiowych. Łączą one w sobie zalety obu materiałów. Od strony zewnętrznej profil wykonany jest z aluminium, co zwiększa wytrzymałość drzwi i nadaje bardziej nowoczesny charakter bryle budynku. Od wewnątrz zaś zastosowano drewno, eleganckie i mogące ocieplić wygląd pomieszczeń.

Czytaj także:

PRZESUWNE CZY OTWIERANE – JAKIE DRZWI TARASOWE WYBRAĆ?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]