Bezpieczne okna w domu

Dom to nasza oaza spokoju. Tutaj żyjemy, odpoczywamy, śpimy, a co ważne to właśnie w domu znajduje się wiele naszych cennych rzeczy, takich jak np. sprzęt RTV i AGD. Dlatego dom musi być skutecznie zabezpieczony przed ewentualnym włamaniem. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zamontowanie bezpiecznych okien.

 

Bezpieczne okna to okna antywłamaniowe. Takie okna cechuje kilka elementów. Przede wszystkim takie okna muszą posiadać prawidłowe okucie, ponadto muszą posiadać dobrą szybę antywłamaniową, rama okienna musi być wykonana z solidnych materiałów, a także niezwykle ważny jest sam montaż okna. Musi być wykonany prawidłowo.blueolutions_73_skrzydlo_okragle

 

Właściwe okucie okna nie pozwoli na ich ewentualne wyważenie. Nie można mówić o prawidłowym zabezpieczeniu okien bez dobrego okucia. Okno w takim przypadku może być zabezpieczone na kilka sposobów. Ważne, aby okno posiadało nakładki na dolny zawias. Czasem dobrym rozwiązaniem będzie także klamka wyposażona w zamek oraz elektroniczne czujniki podłączone do systemu alarmowego.

 

Niezwykle ważna jest także sama szybka, a konkretnie rodzaj szkła. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór szyb. Mogą być to szyby laminowane, żywicowe, zbrojone siatką drucianą, czy szyby hartowane. Wybór zależy od naszych potrzeb i możliwości.

 

Na wstępie wspomniano o właściwym montażu okna. Nawet najlepsze okno antywłamaniowe będzie nieskuteczne jeśli zostanie źle zamontowane. Trzeba pamiętać, że takie okno jest dużo cięższe od okna tradycyjnego dlatego musi być skutecznie zamontowane. Dlatego przy zakupie okna antywłamaniowego warto zlecić jego montaż profesjonalnej ekipie, która ma już doświadczenie w montażu tego typu okien.

 

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór okien antywłamaniowych. Oferuje je wiele sklepów. Wystarczy w Internecie wpisać hasło „okna poznań” i zapoznać się z ofertą okien wśród sklepów ze swojej okolicy. Okna warto kupować w renomowanych sklepach. Dzięki temu mamy gwarancję zakupu produktu wysokiej jakości. Okno powinno posiadać także gwarancję.

Czytaj także:

Stolarka przeciwpożarowa

Kilka słów o technologii PCV

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]