Zalety plastikowych drzwi

drzwi-pcv6

Remont czy powstawanie nowego budynku wiąże się często z wybraniem nowych drzwi, które skutecznie uchronią nas przed włamaniem czy intruzami. Pozostają nadal wizytówką i zwracają uwagę na ogólny obraz budowli. Niejeden gość, czekając po dzwonku na gospodarza zwróci uwagę na szczegóły wykonania, których my nie zauważyliśmy, dlatego tak ważne jest misterne wykonanie.
  

Najważniejsze cechy drzwi

Poza walorami estetycznymi, drzwi powinny być szczelne, aby ciepło nie wydostaje się z pomieszczeń budynku. Równie ważne jest, aby do środka nie dostawał się hałas z ulicy. Wybór drzwi wejściowych powinien być poparty analizą potrzeb. Przed ich zakupem powinniśmy wziąć pod uwagę trwałość, bezpieczeństwo, estetykę wykonania, ale również parametry techniczne: termoizolacja, wygłuszanie czy odporność na warunki zewnętrzne.

Stolarka wykonana z tworzyw sztucznych jest na dzień dzisiejszy najczęściej wybieranym rozwiązaniem ze względu na liczne zalety zastosowania. Wykorzystywany w konstrukcjach okien i drzwi materiał jest tani oraz bardzo łatwy w obróbce, istnieje możliwość niemal dowolnego jego kształtowania, przez co cena jest bardzo niska. Drzwi wykonane z PCW są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia ze względu na zastosowane w ich konstrukcji materiały. Są wyjątkowo dobrą izolacją cieplna oraz akustyczną – konstrukcja profili PCW ma charakter wielokomorowy. Utrzymywane w czystości, gdyż nie wymagają specjalnej pielęgnacji, drzwi plastikowe potrafią przez długi czas być odporne na czynniki zewnętrzne, szczególnie wilgoć. Nie wymagają malowania, a w procesie produkcyjnym można dowolnie barwić tworzywo, dlatego też występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Dodatkowo wzmacniane są stalą, dzięki czemu skutecznie opierają się włamaniom.  

Zastosowanie drzwi z tworzyw sztucznych

Jednym z bardzo wyjątkowych drzwi wykonanych z tworzywa sztucznego oraz szkła są drzwi przesuwne z systemem HST na przykład. Są one bardzo nowoczesne w wyglądzie, bardzo efektownie wyglądają. Poruszają się na wygodnych prowadnicach, po których przesuwają się lekko. Dzięki przeszkleniu powodują wydalenie dużej ilości światła do pomieszczenia. Pozbawione progów, sprawdzą się w budynkach dla osób niepełnosprawnych, starszych i dzieci. Brak progu nie wpływa jednak na szczelność oraz izolację cieplną.
 

Aktualnie na rynku dostępne są drzwi wejściowe wykonane z materiałów takich jak stal, plastik, aluminium oraz drewno. Zdecydowanie tańszą alternatywą są drzwi z PCW lub aluminium powlekane folią, która imituje drewno. W standardowych wielkościach ceny takich drzwi zaczynają się poniżej 3 tysięcy złotych. Drzwi wewnątrzklatkowe, które nie wymagają ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, są jeszcze tańsze.  

Wygląd drzwi polimerowych

Dzięki łatwemu formowaniu plastiku, jest on idealnym materiałem do pozyskiwania kształtów i zdobień o dowolnym wyglądzie. Również właściwy wymiar jest łatwy do uzyskania, możemy dobrać drzwi do każdego otworu.

Producenci udostępniają również drzwi z ozdobnymi wstawkami szklanymi, często są dodatkowo wyklejone witrażami. Nadają one niepowtarzalny charakter budynkowi oraz zwracają uwagę gości.  

Z ciekawych drzwi zasługujących na uwagę są drzwi składane, łamane lub harmonijkowe. Panele są połączone tak, aby łatwo je złożyć przy otwieraniu. Świetnie się sprawdzają w małych przestrzeniach, nie zabierają zbyt wiele miejsca i nie potrzebują zbyt wiele, aby się otwierać. Ze względu na materiał wykonania oraz prostą technologię, drzwi te nie są specjalnie drogie – sprawdzą się jako ekonomiczna alternatywa dla drzwi drewnianych, należy jednak pamiętać, że praktycznie nie zatrzymują dźwięków. 

Czytaj także:

Drzwi wejściowe. PVC czy Aluminium?

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]