Rolety zewnętrzne i ich rodzaje

Rolety zewnętrzne stają się coraz częstszym elementem wyposażenia domów, siedzib firm, urzędów publicznych i innych. Powodem jest praktyczność wynikająca z wielofunkcyjności połączonej z nowoczesnością instalacji oraz możliwością doboru parametrów rolety do indywidualnych potrzeb. Ważna jest również dbałość producentów o wysokie walory estetyczne umożliwiające dobór kolorystyki do elewacji budynku.

Uniwersalne i praktyczne rolety typu Standard

Rolety zewnętrzne typu Standard zwane często natynkowymi produkowane z wysokogatunkowego stopu aluminium, dzięki czemu spełniają najwyższe normy wytrzymałości.

Cechą charakterystyczna tych rolet jest umieszczenie metalowej obudowy (skrzynki), która zawiera mechanizm do podnoszenia i opuszczania pancerza na murze lub we wnęce okiennej, przez co jest ona widoczna na elewacji. Dlatego czasem nazywane są elewacyjnymi. Skrzynki tej rolety bywają w różnych kształtach, a pokrywa rewizyjna umieszczona jest z przodu skrzynki. To typ rolet stosowany jest w nowych budynkach, oraz już istniejących. Dostępne są pancerze z pianką ocieplającą i bez niej. Pianka znacznie zwiększa izolację cieplną budynku.

Czytaj także:

Rolety podtynkowe – nowoczesność w każdym domu

Rolety nakładane na okno

Rolety te nakładane są na okno, a następnie razem z nim montowane we wnęce okiennej. Dlatego tego typu rozwiązanie musi być uwzględnione w projekcie lub podczas wymiany okien. Doskonale sprawdzą się zarówno na oknach PCV, drewna czy aluminium. Kaseta z roletą wykonana jest z twardego PCV, ocieplona styropianem lub neoporem. Pokrywa rewizyjna znajduje się z tyłu lub pod kasetą. Dostać się do niej można od wewnątrz pomieszczenia. Rolety naokienne pozwalają na zintegrowanie zabudowy wnęki z oknem. Sterowane mogą być manualnie lub elektrycznie.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Ten rodzaj rolety zewnętrznej chroni mieszkańców przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych(np. hałas), ale także przed włamaniem. W znacznym stopniu redukuje straty ciepła. 

Sposób montażu polegający na umieszczeniu rolety we wnęce nadproża wymusza odpowiednio zaprojektowanych otworów okiennych, dzięki czemu są one prawie niewidoczne na elewacji, a tym samym nie zakłócają estetyki elewacji budynku

Rolety podtynkowe wykonane są z wysokiej jakości aluminium, a pokrywa rewizyjna umiejscowiona jest pod skrzynką. Mogą być montowane zarówno z napędem ręcznym, jak i elektrycznym.

Rolety zewnętrzne nadprożowe RKS

To rozwiązanie również przewidywane jest przez architektów i inwestorów budowlanych na etapie projektu. Skrzynka rolety montowana jest w nadprożu okna podczas wznoszenia budynku. Zwykle nadproża styropianowe RKS wykonane są z twardego styropianu, zbrojonego prętami stalowymi, natomiast boki obłożone są płytą suprema.

Rolety antywłamaniowe

W systemie rolet antywłamaniowych zastosowano takie rozwiązania, aby w sposób jak najskuteczniejszy zapewnić bezpieczeństwo domowników. Przy projektowaniu tych rolet zadbano również o element dekoracyjny.

W produkcie tym poszczególne elementy, tak jak np.prowadnice, posiadają wzmocnienia co niweluje ryzyko odgięcia oraz wyciągnięcia profili rolety. Specjalnie wzmocniona konstrukcja całej rolety zabezpiecza ją przed uszkodzeniem podczas ewentualnego uderzenia w trakcie włamania.

Dolna część rolety posiada mechanizm zapadkowy, który uniemożliwia podniesienie zamkniętej kurtyny. Rolety wykonane są z aluminium zapewniającego jej lekkość, łatwość konserwacji oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Rolety antywłamaniowe można dopasować do różnych systemów, w których pancerz zwijany jest do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Zastosowane technologie jak również przemyślana konstrukcja pozwalają na taki montaż, aby skrzynki były jak najmniej widoczne. Duży wybór systemów adaptacyjnych umożliwia estetyczne dopasowanie ich do fasady domu.
Podobnie jak wspomniane wyżej rolety zewnętrzne dostępne są na terenie całej Polski. W każdym większym mieście jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i inne można znaleźć nie tylko sprzedawców, ale i profesjonalny serwis.

Czytaj także:

Czy warto inwestować w rolety zewnętrzne?

Charakterystyka i cechy rolet zewnętrznych

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]