Moskitiery do okien i ich właściwości

Kiedy w zimie chronimy się przed utratą ciepła z ogrzewanych wnętrz poprzez dobre uszczelnianie okien, latem robimy wszystko, by móc spać w nocy przy otwartym oknie a wciągu dnia cieszyć się świeżym powietrzem. Oczywiście pozostawienie otwartego okna również i w nocy to nie jest żaden problem, nie mniej jednak w ten sposób z pewnością nie zapobiegniemy inwazji uciążliwych owadów, które mogą nam uprzykrzać życie. Swędzące ślady po ukąszeniu komara lub bzycząca nad uchem mucha o poranku? Nic przyjemnego, ale na wszystko znajdziemy sposób. Dużo ludzi sięga po specjalne preparaty owadobójcze bądź środki odstraszające owady, jednak najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie z całą pewnością montaż moskitier do okien.

Jak wybrać moskitierę do okna?

Moskitiery do okien są łatwo dostępne a ich producenci oferują nam zarówno moskitiery w rolecie, w ramce jak i w postaci samodzielnego produktu. W każdym przypadku warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Jest kilka istotnych właściwości, jakie powinna posiadać dobra moskitiera.

 

Ochrona. Moskitiera musi przede wszystkim zapewnić maksymalną ochronę przed insektami, czyli wielkość jej otworów powinna sukcesywnie zatrzymywać owady.

 

Odporność na działanie wiatru. W tym wypadku należy zwrócić na jakość materiału, z jakiego została wykonana moskitiera. Powinien on być wysokogatunkowy, by nie uległ zniszczeniu pod wpływem silnego wiatru.

 

Przejrzystość. Moskitiera ma chronić przed owadami, niemniej jednak nie może ograniczać dopływu światła dziennego. Dlatego też powinna być wykonana z przejrzystej tkaniny.

Moskitiery do okien i ich zalety

Choć niektórzy decydują się na wybór środków owadobójczych bądź produktów odstraszających owady, to w większości domów zamontowane są moskitiery do okien. Cieszą się popularnością, ponieważ posiadają wiele zalet, o których przekonało się już wielu Polaków. Dlaczego sięgamy coraz częściej po tego typu ochronę przed owadami? Przede wszystkim dlatego, że są praktyczne i spełniają swoje funkcje.

 

Moskitiery do okien w bardzo skuteczny sposób chronią nas przed inwazją insektów, które bywają bardzo uciążliwe w okresie letnim. Dzięki zamontowanym moskitierom możemy spokojnie w nocy spać przy otwartym oknie bez obaw, że ze słodkiego snu wybudzi nas ukąszenie komara. W dzień natomiast możemy cieszyć się świeżym powietrzem, bez zapraszania do wnętrza brzęczących much.

Co ważne, moskitiery do okien można montować zarówno w oknach rozwieralnych, jak i rozwieralno-uchylnych a także w drzwiach balkonowych. Dlatego też każdy, niezależnie od tego jakie okna posiada, może zamontować u siebie tego osłonę w oknie.

 

W przeciwieństwie do żaluzji, rolet lub innych osłon okiennych, moskitiera jest bardzo prosta w montażu. Należy przymocować ją do ramy okiennej  za pomocą specjalnych ruchomych zaczepów. Z całą pewnością można obejść się bez pomocy fachowca a haczyki, na które montuje się moskitierę, co bardzo istotne, nie naruszają struktury okna. 

 

Kolejnym atutem, jaki posiada moskitiera do okna jest fakt, że prezentuje się ona bardzo estetycznie. Z pewnością każdy z nas przywiązuje uwagę do wyglądu naszych okien. Dlatego też producenci właśnie  z myślą o klientach stworzyli szeroką gamę dostępnych kolorów do wyboru. Z łatwością znajdziemy coś odpowiedniego do naszego wnętrza, czy będzie to moskitiera w kolorze białym, brązowym, dębowym czy też imitującym mahoń. Dużym plusem jest także to, że zamontowana moskitiera nie przeszkadza w zamontowaniu rolet czy powieszeniu firanek, co będzie bardzo ważne dla miłośników dekoracji okiennych tego typu. Również sama pielęgnacja jest bardzo łatwa. Po zdjęciu moskitiery wystarczy wyczyścić ją przy pomocy ciepłej wody z płynem do mycia naczyń. 

 

Warto także zaznaczyć, że w przypadku właścicieli czworonogów mieszkających na wyższych piętrach moskitiera może odgrywać jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Będzie mianowicie chronić zwierzęta przed wydostaniem się i upadkiem przez otwarte okno. Siatka moskitierowa jest na tyle wytrzymała, by zatrzymać chcącego uciec przez otwarte okno czworonoga.

Czytaj także:

Dlaczego okno się nie domyka?

O SYSTEMACH STOSOWANYCH W DRZWIACH BALKONOWYCH

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]