Jakie okna sprawdzą się w tarasie?

Zabudowa balkonowa

Stolarka okienna to dość spory wydatek, a okna tarasowe są szczególnie drogie. Duże szklane płaszczyzny znacznie odmienią wygląd budynku i ożywią jego elewację. Doceniane są też inne funkcje takie jak doświetlenie i elegancja pomieszczeń. Duże okna zapewnią również dobry widok na ładny ogród lub taras. Dobrze dobrane okna zwiększą także wartość rynkową domu. Do wyboru klientów jest wiele materiałów, kolorów oraz rodzajów okien.

Obsługa dużych skrzydeł

Codzienne użytkowanie dużych skrzydeł okna wcale nie musi być niekomfortowe. Przydatne podczas przeciągów i gwałtownych powiewów wiatru będą rozwiązania, które zablokują okna. Zapobiegnie to obluzowaniu okien i gwałtownym ruchom skrzydeł. Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem okaże się wybór okien i drzwi przesuwnych. Pojedyncze skrzydła mogą wówczas przybrać większe rozmiary, a okno będzie zabezpieczone przed czynnikami pogodowymi. Okna balkonowe przesuwają się po szynie nawet w przypadku sporego ciężaru.

Duże przeszklenia i ciepłe wnętrze

Wiele osób obawia się montażu dużych przeszkleń ze względu na ryzyko utraty ciepła. Pamiętajmy jednak, że wysokiej jakości produkty o dobrych parametrach cieplnych zadbają o zatrzymanie ciepła w domu. Instalowane systemy będą nie tylko zapobiegać utracie ciepła, ale również zabezpieczą dom przed wnikaniem smogu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na montaż bardzo dużych drzwi tarasowych bez obawy o ich wytrzymałość czy parametry cieplne.

Izolacyjność dużych okien

Polepszenie jakości dużych okien to przede wszystkim wprowadzenie zmian w obrębie przeszklenia. Mogą to być zwielokrotnione warstwy szkła lub folie, które zredukują utratę ciepła i poprawią odporność termiczną. Pakiety szybowe można wyposażyć w powłoki niskoemisyjne kontrolujące ilość promieni słonecznych. Montaż dodatkowej szyby wymaga jednak bardzo wytrzymałej ramy okiennej. Często stosowanym rozwiązaniem jest wypełnienie przestrzeni międzyszybowych gazami szlachetnymi. Argon czy krypton charakteryzują bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Izolacyjność stolarki okiennej zależy również od materiału w ramie oraz jego połączenia z oszkleniem.

Profile okienne

Duże okna tarasowe muszą sprostać oddziaływaniu czynników atmosferycznych. Mowa głównie o wilgoci i naporze wiatru, które mogą uszkodzić źle dobrane okna. Trwałość i wytrzymałość okna zależeć będzie od sztywnych profili dobranych do ciężaru oszklenia. Do profili okiennych dodaje się usztywnienia ze stali, które pozwolą na zamontowanie okien w wysokości około 250 cm.

Sposób otwierania

Jednym z ważniejszych czynników warunkujących codziennie korzystanie z okien jest sposób otwierania. Montaż nowoczesnych mechanizmów umożliwi otwieranie skrzydeł okiennych na różne sposoby. Wysokiej jakości rozwiązania działają płynnie nawet w przypadku dużych okien. Sposób otwierania okien uzależniony jest od rodzaju okuć. Można zatem wybrać okna uchylne, rozwieralne, przesuwna, składane, obrotowe czy uchylne z funkcją rozszczelnienia. W przypadku dużych okien często montuje się systemu rozwielarne oraz przesuwne.

Czytaj także:

Co to są okna HST i jakie są ich zalety?

PRZESUWNE CZY OTWIERANE – JAKIE DRZWI TARASOWE WYBRAĆ?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]