Jak poradzić sobie z nieszczelnymi oknami?

Problem nieszczelności okien jest powszechnie znany i niestety bardzo kosztowny. Czy wiesz, że nieszczelność okien prowadzi do dużych strat ciepła w mieszkaniu? Strata ciepła nie jest bez znaczenia, ponieważ jej konsekwencją są wyższe opłaty, gdyż musi zużyć więcej prądu czy gazu, aby zachować odpowiednio wysoką temperaturę w pomieszczeniu.  Jak temu zapobiec?

Zaczynamy od uszczelki

Stare okna po latach użytkowania stają się lekko zniekształcone. Często pojawiają się w nich szpary, przez które wilgotne powietrze napływa do mieszkania. Pierwszy rodzaj nieszczelności wynika ze zbiegu ościeżnicy i skrzydła okna. Można go usunąć przy pomocy samoprzylepnych uszczelek, które dostaniemy w każdym markecie z artykułami budowlanymi. Stosowanie uszczelek jest bardzo proste i zapobiega przenikliwości wilgoci z zewnątrz. Warto pamiętać, że przed użyciem uszczelki, niezależnie od tego czy jest wykonana z pianki, gumy czy gąbki należy oczyścić jej podłoże. Nie bez znaczenia jest też sama budowa uszczelki, która powinna być maksymalnie dopasowana do szczelin w oknie.

Kiedy zakup uszczelki nie przyniesie oczekiwanego efektu

Nieszczelność okna może wynikać również z wady szyby. Takim newralgicznym punktem może być styk szyby z ramą okna. W tym przypadku sprawdzi się silikon. W ekstremalnie rzadkich przypadkach nieszczelność spowodowana jest wadliwym montażem okna. Nie pozostaje nam tu wtedy nic innego jak zadzwonić po firmę, która wykonała usługę. Pamiętajmy, aby nie wykonywać pracy na własną rękę, ponieważ możemy coś popsuć i stracić gwarancję. Popularnym sposobem w latach 90`tych było oklejanie okien na zimę taśmą samoprzylepną. Nie jest to najskuteczniejsza metoda, a w dodatku po jej zastosowaniu zostają smugi kleju, zaś okno traci swoją barwę.

Nowe okna PCV

W zdecydowanej większości przypadków z problemem nieszczelności okien możemy sobie poradzić sami lub przy pomocy specjalistycznej firmy. Niestety czasem problem nieszczelności może okazać się nie do przeskoczenia. Co wtedy nam pozostaje? Najlepiej chyba skonsultować się ze specjalistą i zastanowić nad zakupem nowych okien. Okna PCV Poznań to fraza bardzo często poszukiwana w Google. Chcesz wiedzieć więcej na temat nieszczelnych okien? Skontaktuj się z nami po konsultację!

Czytaj także:

Dlaczego okno się nie domyka?

Jakie zalety posiadają okna PCV?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]