O czym pamiętać kupując okna balkonowe?

Balkony to doskonały sposób na urozmaicenie bryły budynku i elewacji a także ciekawy dodatek do wnętrza pokoju. Aby było to jednak rozwiązanie funkcjonalne należy przez zakupem i montażem rozważyć kilka istotnych kwestii. Szerokość otworu decyduje oczywiście o tym czy okno będzie miało jedno czy dwa skrzydła. Również umiejscowienie okna ma znaczenie dla wyboru rodzaju okna. Przy ograniczonej przestrzeni pozostaje wyłącznie okno otwierane klasycznie. Jeśli szerokość ściany na to pozwala można zdecydować się na okna balkonowe przesuwne. Z racji sporych rozmiarów okien balkonowych bardzo ważne są jego właściwości izolacyjne. Im większe okno tym więcej ciepła może przez nie „uciekać” na zewnątrz. Parametry okien balkonowych i najważniejsze systemy w nich zastosowane to istotne kwestie nad którym należy się zastanowić na etapie wyboru odpowiednich modeli. Przede wszystkim ważny jest niski współczynnik przenikania ciepła dla szyby, ramy jak i dla całego okna. Warto wybrać profil wypełniony wewnątrz materiałem izolacyjnym a pakiet szybowy gazem szlachetnym. Ponadto profile powinny być odpowiednio wzmocnione aby stanowiły stabilną konstrukcję dla dużych szyb jakie występują w oknach balkonowych.

Okno rozwierne czy uchylno-rozwierne?

Jeżeli zależy nam na łatwym wietrzeniu pomieszczenia bez konieczności całkowitego otwierania okna balkonowego to zdecydowanie należy wybrać okno uchylno-rozwierne. Nieco tańszą opcją są okna wyłącznie rozwierne, które pozbawione są specjalnych okuć umożliwiających ich uchylanie. Niestety w praktyce uciążliwym staje się niestety wietrzenie pokoju. Z przyczyn bezpieczeństwa nie można również zostawić okna uchylonego na czas naszej nieobecności w domu. Jeżeli posiadamy okno balkonowe dwuskrzydłowe, możemy zdecydować się na wybór jednego skrzydła rozwiernego a drugiego uchylno-rozwiernego. Wówczas wentylacja pomieszczenia jest ułatwiona a koszt całego okna mniejszy niż w przypadku podwójnego skrzydła w takim wariancie.

Systemy stosowane w oknach balkonowych

System Ultraglide HS to system przesuwny o podwyższonej izolacyjności termicznej. Dzięki swoim parametrom system ten pozwala na konstruowanie zestawów okiennych o dużych rozmiarach, które znajdują zastosowanie np. w produkcji okien i drzwi balkonowych i tarasowych oraz zabudowy ogrodów zimowych. System Visoglide to izolowany termicznie system drzwi przesuwnych o trójkomorowych profilach. Dzięki możliwości montażu trzech szyn jezdnych powierzchnia okien może być naprawdę pokaźna a przestrzeń po otwarciu okien bardzo efektowna. Możliwe jest zastosowanie nawet sześciu elementów na bazie dwóch lub trzech torów jezdnych. Jeśli nie wymagamy od okna czy drzwi balkonowych dużej izolacji termicznej to doskonałym rozwiązaniem będzie system Ekoslide, które doskonale sprawdza się jako zabudowa nieogrzewanych balkonów lub tarasów. Przeszklenia użyte na bazie tego systemu mogą pełnić również funkcję przegród wewnątrz budynku.

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]