Gdzie najlepiej sprawdzą się okna obrotowe?

By peganum from Small Dole, England – new windows, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48863487

Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje okien: na przykład takie, które mogą się obracać. Są to konstrukcje efektowne, ale w wielu przypadkach po prostu bardzo użyteczne – stając się jedynym rozwiązaniem w nietypowym architektonicznie miejscu.

Czym charakteryzują się okna obrotowe?

Mogą być to okna okrągłe bądź prostokątne. Występują one w również w dwóch rodzajach obrotu: może być to oś obrotu w pionie albo oś obrotu w poziomie. Dzięki temu ich sposób otwierania może zostać ukształtowany według potrzeb i preferencji ich użytkowników. Taka sytuacja (związana z odmiennym kształtem czy rodzajem obrotu), pozwala na praktyczne wykorzystanie przestrzeni danego pomieszczenia (w którym umieści się okno obrotowe), a które nie ma na przykład zbyt dużych rozmiarów. Ważnym elementem konstrukcyjnym okien obrotowych jest brak okapnika aluminiowego: odprowadzenie wody następuje w nich przez odpowiednie wyprofilowanie ościeżnicy. Wśród zalet okien obrotowych można wymienić to, że łatwo się je myje, bo po obróceniu skrzydła o 180°, ma się wygodny dostęp do zewnętrznej części szyby. Są one produkowane również w ten sposób, by zapewniały dobrą szczelność: wiatr napierając na skrzydło, skutecznie dociska je do ramy.

W jakich miejscach okna obrotowe będą szczególnie przydatne?

Najlepiej sprawdzą się one w trudno ­dostępnych miejscach (mogą być niewielkie), ale też w przypadku okien o dużych szerokościach skrzydeł. Znajdują również zastosowanie we wnętrzach, w których powierzchnia jest ograniczona – i nie chce się jej tracić na otwieranie skrzydeł okiennych na boki (np. w kuchniach). Okna obrotowe są także doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą posiadać w swoich budynkach ciekawe rodzaje przeszklenia: mogą mieć one bowiem kształt elipsy. Szczególnie przydatne okna obrotowe mogą stać się na poddaszach, gdzie ukośne ściany zmniejszają przestrzeń użytkową. Z powodzeniem można je stosować także jako doświetlenia na klatkach schodowych, gdzie są już nie tylko witryną, ale oknem ze skrzydłem funkcjonalnym.

Czytaj także:

Okna obrotowe – co o nich wiesz?

Kiedy można zastosować okna obrotowe?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]