Rodzaje konstrukcji specjalnych

Firma Domatus nie boi się nowych wyzwań i stale trzyma rękę na pulsie jeśli chodzi o aktualne trendy i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Stale doskonalimy procesy produkcyjne aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Poszerzamy ofertę utrzymując przy tym wysoki poziom naszych produktów i konkurencyjne ceny. Poznajcie więc nasze konstrukcje specjalne i ich zastosowanie!

 

Drzwi podnoszono-przesuwne HST

Najbardziej nowoczesnym systemem jest system drzwi podnoszono-przesuwnych HST, które stosuje się obecnie w wyjściach na taras. Główną zaletą tego rozwiązania jest brak progu od wewnątrz i delikatny, dwucentymetrowy spad w kierunku zewnętrznym.  Dodatkowo system ten oferuje możliwość stosowanie naprawdę dużych przeszkleń, co stało się bardzo modne w ostatnich latach.

Szerokość drzwi może dochodzić nawet do 6,5 metra a ich wysokość do 2,3 z przejściem o szerokości aż 3 metrów! Przy takich gabarytach drzwi przesuwają się płynnie, lekko i cicho co jest ich niewątpliwą zaletą. System HST stosuje się często w budynkach pasywnych, w których duże przeszklenia gwarantują dostateczną ilość światła słonecznego ogrzewającego wnętrze domu.

 

Okna i drzwi przesuwne SF i ST

Okna i drzwi przesuwne zdobywają w Polsce coraz większą popularność z racji ich funkcjonalności ale i nowoczesnego wyglądu. Ponadto rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, gdyż nie wymaga dodatkowego miejsca na otwieranie skrzydeł co ułatwia aranżację wnętrz. Systemy przesuwne umożliwiają dużych i ciężkich skrzydeł drzwi, które dzięki zastosowaniu specjalnych prowadnic są niezwykle lekkie w przesuwaniu. Z łatwością poradzą sobie z tym nawet dzieci.

Ponadto wyróżnia je bardzo niski próg co w przypadku klasycznych drzwi rozwiernych było znacznym utrudnieniem szczególnie dla osób starszych mających trudności z poruszaniem się bądź osób niepełnosprawnych. Obecnie próg można niemal zlicować z podłoga wewnątrz pomieszczenia co wygląda bardzo elegancko, jest praktyczne i funkcjonalne.

Okna obrotowe

Nowoczesne technologie dotyczą również sposobów otwierania okien, które z biegiem lat stale się zmieniają. Obecnie nowością są okna o poziomej osi obrotu, których dopuszczalny ciężar skrzydła wynosi do 200 kg. Pozwala to na wykonanie okien o dużych gabarytach, które jednocześnie będą się wygodnie otwierały. Stosuje się je na poddaszach ale i jako alternatywa dla tradycyjnych okien. Jeżeli lokalizacja okna uniemożliwia ich pełne otwieranie poprzez rozwarcie skrzydła warto wybrać poziomą oś obrotu.

Uzyskujemy wówczas możliwość uchylenia, pełnego otwarcia lub obrotu okna w celu umycia go. Co ważne konstrukcja takiego okna nie różni się na pierwszy rzut oka od klasycznych rozwiązań, dlatego nie wymagają one specjalnych zgód chociażby od spółdzielni mieszkaniowych. Okna obrotowe stosowane są często w kuchniach lub łazienkach, w których z racji stałej zabudowy mebli lub np. kabiny prysznicowej pełne otwieranie klasycznego okna staje się utrudnione lub niemożliwe. 

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]