Jakie zalety posiadają okna PCV?

Wybór okien nie jest sprawą prostą, także patrząc przez pryzmat finansowy. Tak naprawdę to jednak rodzaj inwestycji jest czynnikiem, który powinien determinować zakup określonego typu okien. Jest wiele elementów, które powinniśmy brać pod uwagę. Jednak Polacy wciąż najczęściej decydują się na zakup okien PCV. Jakie zalety ma ten wybór?

Oszczędność nie tylko podczas zakupu

Plastikowe okna od wielu lat cieszą się w Polsce niezmienną popularnością i wciąż są najchętniej wybieranym przez inwestorów rodzajem okien. Przemawiają za tym lata doświadczeń, które pokazały jak trwałym i energooszczędnym produktem są okna PCV. Oszczędność ma w tym przypadku dwojakie znaczenie. Po pierwsze okna plastikowe są stosunkowo tanie, szczególnie jeśli porównamy je do drewnianych czy aluminiowych modeli. Klienci oczywiście w dużej mierze kierują się ceną, szczególnie jeśli planują montaż większej ilości okien, np. w nowobudowanym domu, dlatego jeśli przyzwoita cena idzie w parze z jakością to czego chcieć więcej? Oszczędność w przypadku okien PCV to również czynnik, który zauważymy podczas ich wieloletniej eksploatacji. Okna wykonane z tego tworzywa cechuje wysoki współczynnik ciepła, dlatego przy prawidłowym montażu uzyskujemy bardzo szczelne i ciepłe okna. Fakt ten przekłada się oczywiście bezpośrednio na rachunki za ogrzewanie domu. Oferta ciepłych okien PCV firmy Domatus pozwala wybrać solidne modele o wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Ponadto okna te, dzięki swej szczelności, stanowią doskonałą barierę akustyczną, co jest niezwykle istotne gdy mieszkamy np. przy ruchliwej i głośnej ulicy.

 

Okna, które na długo zachowają świeży wygląd

Każdy z nas chciałby aby kosztowne inwestycje jakie poczynamy podczas wykańczania domów czy mieszkań dawały trwały efekt i nie wymagały częstych napraw czy renowacji. Zakup okien należy do takich właśnie inwestycji dlatego wybierając okna PCV możemy być pewni, że na długie lata pozostaną one w niezmienionej formie. Tworzywo to jest odporne  na czynniki atmosferyczne, biologiczne czy chemiczne. W odróżnieniu od okien drewnianych, plastikowych nie musimy poddawać regularnej konserwacji. Wszystko czego im trzeba prostego umycia ram i okresowego oliwienia okuć. Dobrej jakości plastikowe okna nie zmieniają swojego koloru pod wpływem promieni słonecznych czy mrozu. Nie trzeba się więc obawiać, że ciemne ramy wypłowieją a białe staną się pożółkłe. Również wilgoć nie spowoduje wyprężania się ram. PCV to bardzo trwałe tworzywo, które trudno uszkodzić czy zarysować.

 

Okna PCV w kolorach, które cię zachwycą!

Początkowo okna PCV występowały tylko w kolorze białym i takie też zawitały wówczas do większości polskich domów i mieszkań. Później pojawiły się okna brązowe, imitujące drewno lecz na samym odcieniu podobieństwa niestety się kończyły. Brakowało detali, faktury zbliżonych do prawdziwych drewnianych ram. Dziś oferta kolorystyczna jest w zasadzie nieograniczona. Poza uniwersalną bielą znajdziemy również wiele odcieni brązu, które obecnie bardzo dokładnie imitują okna drewniane. Ponadto pojawiła się moda na okna w kolorze czarnym, szarym czy grafitowym. Dla odważnych klientów, szukających oryginalnych rozwiązań czekają okna PCV w odcieniach czerwieni czy zieleni. Paleta barw jaką dysponują dziś producenci okien zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego inwestora.

Czytaj także:

Kilka słów o technologii PCV

Nowoczesne systemy, które stosujemy w oknach PCV

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]