Jakie okna do salonu wybrać?

blueolutions_73_skrzydlo_okragle

Praktycznie urządzone mieszkanie będzie cieszyło nas wiele lat. Jednym z dość istotnych elementów salonu są okna, które wprowadzą odpowiednią ilość naturalnego światła. Okna do salonu można traktować również jako element dekoracyjny i dobrać ich kolor lub kształt do wyglądu salonu. Wiele osób waha się myśląc o montażu dużych okien w salonie. Warto jednak wspomnieć, że duże okna nie oznaczają wcale utraty ciepła. Nowoczesne okna pozwolą bowiem na zachowanie doskonałej pasywnej izolacyjności cieplnej.

Spójny styl

Podczas budowy domu każdy z nas ma pomysł na jego ostateczny wygląd. Warto zaplanować nawet najmniejsze szczegóły, które będą miały wpływ na efekt. Salon to miejsce spotkań rodzinnych lub odpoczynku, dlatego dobrze urządzić go stylowo i praktycznie. Do salonu możemy zatem wybrać różne rodzaje okien, które należy dopasować do swoich potrzeb. Coraz więcej osób stawia na minimalizm i dużą ilość światła-sprawdzą się zatem okna z dużymi przeszkleniami. Kolor ram okiennych możemy dopasować do kolorystyki salonu lub całego mieszkania.

Materiał wykonania

Współcześnie oferta okien do salonu jest bardzo obszerna i znajdziemy produkty wykonane z różnych materiałów. Drewniane okna są symbolem elegancji i będą idealnie pasować do wnętrz retro i vintage. Ramy wykonane z drewna wyróżnia duża wytrzymałość, szczególnie przy dużych oknach. Drewno wymaga regularnej pielęgnacji, czyli przynajmniej kilka razy w roku trzeba zrobić przegląd ram i w razie czego naprawić ubytki w lakierze. Drugim rodzajem ram jest PCV, które od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Charakteryzuje je duża wytrzymałość i dobre parametry izolacyjne. Do wyboru jest również aluminium, które sprawdzi się w nowoczesnych i niekonwencjonalnych wnętrzach. Aluminium da możliwość stworzenia węższych ram na rzecz większych przeszkleń. Niezależnie od wybranego materiału należy zwrócić uwagę na dane techniczne okien.

Temperatura i wietrzenie

W salonie muszą panować komfortowe warunki, ponieważ spędzamy w nim znaczną część dnia. Okna powinny zatem zapewnić odpowiednie doświetlenie, temperaturę wnętrza i izolację od zbyt mocnego światła. Systemy wentylacji montowane w nowoczesnych oknach pozwolą na wentylację pomieszczenia bez utraty ciepła. Wielu klientów decyduje się na różnego rodzaju rolety, które pozwolą regulować ilość światła w salonie.

Idealnie dopasowane okna

Wiele firm oferuje możliwość zamówienia okien dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Możemy zatem skorzystać z pomocy fachowca, który zaprojektuje okno w wymarzonym rozmiarze i kształcie. Planując zakup okna, trzeba się zastanowić jak dużą ilość światła potrzebujemy i jak będzie wyglądał nasz salon. Duże przeszklenia zapewnią naturalne oświetlenie wnętrza podczas dnia i sprawdzą się szczególnie w przypadku dużej powierzchni salonu. W wielu salonach sprawdzą się również okna przesuwne, które wizualnie poszerzą przestrzeń. Montowanie okien bliżej podłogi pozwoli na uzyskanie przyjemnego widoku przestrzeni za oknem.

Czytaj także:

Kilka słów o technologii PCV

Jakie zalety posiadają okna PCV?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]