Energooszczędne okna z PCW

Okna wykonane z tworzyw sztucznych są najpopularniejszymi wśród wszystkich na rynku. Łatwość ich produkcji i inne zalety powodują, że szacunkowo co drugie sprzedawane okno jest wykonane z plastiku. 

Cechy okien PCW

  • Oszczędność – plastikowe okna są wyjątkowo tanie, zdecydowanie tańsze od okien z drewna lub aluminium. Są przy tym wyjątkowo wytrzymałe i potrafią przetrwać nawet do pięćdziesięciu lat! Zapewniają znakomitą szczelność, jeżeli są prawidłowo zamontowane, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania spowodowane utratą ciepła przez okna. Specjalne uszczelki nie przepuszczą powietrza ze środka na zewnątrz oraz nie ulegną niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Powierzchnie między szybami, około 10-16 mm, wypełnione jest argonem lub ksenonem. Poza termoizolacją, okna z PCW cechują się izolacją akustyczną, nie pozwalają na nadmierne przenikanie dźwięków do pomieszczeń. 
  • Łatwa konserwacja – plastik, z którego wykonane są okna, odporne są na działanie promieni słonecznych, jest również bardzo łatwym w utrzymaniu: nie gnije, nie ulega wilgoci, a konserwacją jest czyszczenie ram oraz zabezpieczenie okuć. Praktycznie niewrażliwe na warunki atmosferyczne, okna plastikowe odporne są na czynniki chemiczne i biologiczne, jest to znaczący plus dla ich żywotności w zanieczyszczeniach miast. Istotną ich zaletą jest niepalność, co zwiększa zabezpieczenie przeciwpożarowe całego budynku.  
  • Zróżnicowana kolorystyka – dzięki łatwości pozyskania, okna plastikowe mogą być w najróżniejszych kolorach, nie tylko białym, z którym okna PCV się kojarzą. Plastik może być ozdobiony okleiną o wyglądzie drewna, ale również zabarwiony na nieszablonowe kolory: żółty, niebieski, czy zielony. Nawet po wielu latach kolor lub okleina na oknach potrafi wyglądać równie dobrze, co w dniu montażu.  
  • Lekkość i wytrzymałość – okna wykonane z plastiku są wyjątkowo lekkie, łatwe w transporcie i montażu, a przy tym wyjątkowo wytrzymałe, trudno je uszkodzić mechanicznie, jak również chemicznie. Nie wypaczają się, nie pleśnieją i grzybieją. 

Od czego zależą cechy okna z PCW?

Poza parametrami technicznymi, okna mają przede wszystkim elegancko wyglądać. Dlatego też zwraca się uwagę na to, aby klamki w oknach oraz w na przykład drzwiach przesuwnych prowadzących na balkon, czy drzwiach wejściowych, były zbliżone wyglądem do reszty, aby stolarka zyskała spójną wizualizację. 

Trwałość produktu uzależniona jest od jego budowy. Szerokie, wzmocnione zbrojeniem ramy, wysokiej klasy profile wykonane z mocnych materiałów, wszystko to wpływa na długie i bezpieczne użytkowanie okien. Znaczenie będzie miało również to, jak szyby zostały zespolone z ramą oraz jakie wykorzystano okucia – warto na takie szczegóły zwrócić uwagę przed zakupem, aby uniknąć rozczarowań produktem.

Prawidłowe zabezpieczenie uszczelkami przed uciekaniem ciepłego powietrza, ale również chroniące przed czynnikami zewnętrznymi chronią metalowe elementy okna przed korozją. Należy zapoznać się z rodzajami zabezpieczeń, aby uniknąć szybkiej wymiany okna.

Dodatki do okien PCW

Zimą duża powierzchnia nagrzewania poprzez promienie słoneczne będzie zbawienną, dodatkowe światło wpłynie na dobre samopoczucie. Zwróćmy jednak uwagę, że ta sama funkcja latem może zgotować nam temperaturę we wnętrzu nie do zniesienia. Dlatego warto wyposażyć się w rolety lub zasłony. 

Okno jest elementem, który łatwiej sforsować niż drzwi, dlatego dobrze mieć na uwadze zakup elementów posiadających właściwości antywłamaniowe.

Łącząc wszystkie właściwości okien plastikowych okazuje się, że są jedną z ciekawszych propozycji dla niskiego budżetu. Okna drewniane czy aluminiowe nadal pozostają tymi droższymi, a cechy użytkowości i funkcjonalności posiadają bardzo zbliżone. 

Czytaj także:

Kilka słów o technologii PCV

Nowoczesne systemy, które stosujemy w oknach PCV

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]