Co warto wiedzieć o stolarce okiennej?

Jeszcze do niedawna stolarką aluminiową zainteresowani byli głównie inwestorzy komercyjny a okna i drzwi z tego tworzywa widywaliśmy zwykle tylko w budynkach użyteczności publicznej. Dziś sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej, klienci indywidualni wybierają aluminiowe okna do domów jednorodzinnych, gdyż znacznie wzrosła świadomość zalet jakie niesie ze sobą stolarka aluminiowa. Rozwój zaawansowanych technologii również sprzyja temu zjawisku, gdyż możliwe było zlikwidowanie wielu wad konstrukcyjnych i funkcjonalnych w modelach stolarki okiennej wykonanej z aluminium, jak np. niski poziom izolacji termicznej.

Za podstawową zaletę aluminium uważa się jej odporność na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto jest lekkie a przy tym bardzo stabilne i wytrzymałe. Duża plastyczność tego tworzywa pozwala na konstruowanie profili o różnorodnych kształtach, co w przypadku innych materiałów bywa utrudnione lub nawet niemożliwe. Niewątpliwą zaletą aluminium jest również łatwość utrzymania go w czystości i doskonałym stanie przez długie lata. Nie wymaga specjalnych zabiegów renowacyjnych lub konserwatorskich co jest istotne szczególnie jeśli okna mają być umiejscowione w trudno dostępnym miejscu. Wybierając stolarkę do domu warto rozważyć najciekawsze modele okien i drzwi aluminiowych i z całą pewnością nie obawiać się tego rozwiązania.

Systemy wykorzystywane przy produkcji stolarki aluminiowej

System Econoline to system bez izolacji termicznej pozwalający na stosowanie zestawów szybowych o grubości od 3 do 38mm. Najczęściej wykorzystywany w przestrzeniach biurowych jako okna, drzwi lub ściany działowe. System Imperial to doskonałe rozwiązanie w produkcji wszelkiego rodzaju okien zewnętrznych i witryn a także drzwi wahadłowych i przesuwnych. Trójkomorowy system zapewnia izolację termiczną, szczelność oraz paroizolację. Superial to system o powiększonej izolacyjności termicznej i akustycznej. Znajduje zastosowanie w produkcji okien rozwiernych, uchylnych i rozwierno-uchylnych oraz uchylno-przesuwnych. Bardzo dobry współczynnik izolacyjności termicznej prezentuje system Star będący trójkomorowym systemem okienno-drzwiowym. To co wyróżnia go na tle pozostałych systemów to ten sam materiał izolujący w skrzydle okiennym jak i w ramie oraz innowacyjny system odprowadzania wody z konstrukcji.

W jakich wnętrzach sprawdzi się stolarka aluminiowa?

Stosowana od dawna z dużym powodzeniem w budynkach użyteczności publicznej z pewnością zagości tak na długo. Z kolei w budownictwie jednorodzinnym zdecydowanie najlepiej prezentuje się w nowoczesnym budownictwie i tak utrzymanych wnętrzach. Podkreśla chłodny i surowy charakter aranżacji, jest prosta i minimalistyczna. Rewelacyjnie współgra ze stylem loftowym a także z wnętrzami, w których przeważa beton i metal. W takich przestrzeniach doskonale sprawdzą się zarówno okna aluminiowe jak i przeszklone drzwi wewnętrzne, pełniące również funkcje przegród pomiędzy poszczególnymi strefami w domu.

Czytaj także:

Co warto wiedzieć o stolarce aluminiowej?

Jakie zalety posiadają okna PCV?

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 id="361" title="Formularz PL"]