Jakie wymogi powinien spełniać producent okien?

Rynek produkcyjny rozwija się w zawrotnym tempie i w każdej branży pojawiają się coraz to nowe firmy zajmujące się tworzeniem różnorodnych produktów. Nie brakuje również producentów okien, zarówno dużych ogólnopolskich marek jak i mniejszych, lokalnych firm. Po czym więc poznać dobrego producenta okien? Jakie wymogi powinien spełniać? Przede wszystkim podstawą jest znajomość regulacji prawnych dotyczących produkcji okien i parametrów jakie powinny spełniać.

Producent okien PCV z Poznania Domatus jest przykładem firmy, która za cel stawia sobie realizację wszelkich norm narzucanych stolarce okiennej, tak aby należycie pełniła ona swoje funkcje. Kluczową kwestią jest szczelność okien, dlatego producenci powinni dokładać wszelkich starań aby ich okna miały możliwie najniższy współczynnik przenikania ciepła.

Od roku 2017 wartość ta dla całego okna nie powinna być wyższa niż 1,1 W/(m²K). Co ważne, uczciwy producent wyjaśni klientowi różnicę pomiędzy owym współczynnikiem wyliczonym dla ramy, szyby jak i całego okna. Podawanie tylko jednego, najniższego parametru, jest zwyczajnym wprowadzaniem w błąd.

Szanujący się producent okien nie musi tego robić, gdyż jego produkty bronią się same. Ponadto okna wprowadzane na rynek europejski a więc i polski muszą posiadać deklarację właściwości użytkowych potwierdzający i określający parametry jakie posiada okno. To bardzo ważny dokument, w którym producent poświadcza wykonanie specjalistycznych badań i analiz przeprowadzanych na jego produktach.

 

Znajomość trendów i różnorodność oferty

Szanujący się producent okien powinien bacznie śledzić trendy jakie panują w branży. Nie powinien pozostawać w tyle za konkurencją pod względem różnorodności oferty oraz wprowadzania nowości.

Również technologicznie produkcja powinna stawiać na jak najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania. Dobry producent okien ma w swojej ofercie różne rodzaje okien, wykonane z różnych tworzyw. Szeroka gama kolorystyczna także jest ważnym elementem oferty producenta, który chce sprostać różnorodnym oczekiwaniom klientów.

Profesjonalny producent okien wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i oferuje wykonanie stolarki okiennej na wymiar, nie bojąc się niestandardowych projektów. Jednocześnie ważna jest świadomość producenta co do realnych możliwości swojej firmy. Uczciwy producent szczerze określi w jakim stopniu jest w stanie rzetelnie wykonać nasze zlecenie, zarówno pod względem czasu realizacji jak i jakości ostatecznego produktu.  

 

Producencki montaż

Profesjonalny montaż jest równie ważny co dobrej jakości okna dlatego nie warto na nim oszczędzać wynajmując pierwszą lepszą ekipę bądź też porywać się na samodzielne osadzanie okien. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż okien oferowany przez samego producenta. Mamy wówczas zdecydowanie większą pewność co do profesjonalizmu i fachowości ekipy montażowej oraz ich doskonałej znajomości specyfiki konkretnych modeli okien. Wiele firm daje również dłuższą gwarancję na montaż okien wykonany przez swoich pracowników.

domatus-logo-big
Biuro Sprzedaży:
ul. Żmigrodzka 52, 60-171 Poznań
+48 61 8678 447, +48 61 6617 355
+48 61 8689 336
biuro@domatus.pl
wyceny@domatus.pl

Dział Eksportu:
b.kups@domatus.pl
skype: domatuseksport2
+48 506 184 302
k.nowak@domatus.pl
skype: domatuseksport

Skontaktuj się z nami


[recaptcha]